Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megoldható lenne így a kutyata...

Megoldható lenne így a kutyatartás, vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Le szeretném szögezni hogy még nincs kutyám, de nagyon szeretnék.

Elég időm lenne rá.


Viszont a probléma ott kezdődik, hogy anyum dolgozik napközben (kb 3ig), én meg sulis vagyok (2ig).


Kistestű kutyát szeretnénk, lakáskutyát. Tehát nem a kertben lenne, és a kutyaajtó nem jöhet szóba.

Reggel nem biztos hogy el tudnám vinni sétálni, és csak a lakásban lenne bennt ugye. 2 kor ki tudom őt engedni a kertbe vagy el tudom vinni sétálni (1 órás séta). Illetve este is (6-7 óra körül) el tudnám vinni sétálni (2 órás séta).


Szerintetek ezekkel a feltételekkel lehetne kutyám? Mármint jó lenne így nálam a kutyának?


Köszönöm aki végigolvasta, és aki hasznos válasszal tud ellátni.

♥️♥️🙏🙏



2022. dec. 30. 17:33
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Oké. Köszönöm. Akkor reggel le fogom vinni.

8as: ezeket tudom, és minden ilyenre gondoltunk, köszi

10es: köszönöm ez biztató

5os: a házunk elég nagy


Azt elfelejtettem, lehet ez számít még válaszok szempontjából, hogy ha itthon vagyok (amikor hazaértem suliból, de hétvégente is 3-4 órát), kiengedném a kertbe, játszunk, tanítok neki trükköket, stb..

2022. dec. 30. 19:45
 12/20 A kérdező kommentje:
Mármint kicsit felreertheto ez így de ha hazajöttünk a délutáni sétábol akkor maradna kint a kertben egy pár órát
2022. dec. 30. 19:47
 13/20 anonim ***** válasza:
40%

Egy kölyöknek napi kb 6-10 séta kell. És nem lehet 7-8 órákra magára hagyni. Ezt hogy oldod meg?


Egy kutya nem gyerekjáték. Nem való kisgyereknek. A szüleidnek kell nevelnie, képeznie, fizetnie minden költséget. Kutyasulin nem is engedik, hogy gyerek járjon a kutyával. A szüleid benne vannak abban, hogy annyi energiát, munkát fektessenek bele?

2022. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
92%

13-as, esetleg erdemes lenne a nyari szunetre idoziteni a kiskutyat, a kerdezo akkor otthon lenne, pl igy meg lehet oldani.

Annyi ido alatt eleg sok dolgot el lehet erni azert nala.



De amugy mi, dolgozo emberek is neveltunk mar fel kolykot, nem hiszem, hogy mi voltunk csak egyedul azok, akik nem sokat tudtak otthon lenni egy kolyokkel.

3 hetet voltunk felvaltva otthon a ferjemmel, illetve ugy dolgozunk, hogy a kutya alapbol egyedul csak 6-7 orat van, mikor hogy.

Jelentem, tuleltuk, a kutya mar 5 eves, minden oke😊

2022. dec. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 NTBS ***** válasza:
100%
Reggel is kell neki a szabad levegő. Ha szeretnél kutyát az áldozatokkal jár.
2022. dec. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Igen 13as, 14es jól mondja.

Nyári szünetre időzítenénk a kutyát, hogy legyen időm

2022. dec. 31. 10:42
 17/20 anonim ***** válasza:
82%
Reggel egy egészségügyi körre sem tudod kivinni? Ha ennyi plusz "áldozatot" sem tudsz hozni a kutyáért, akkor ne legyen inkább. A 6-os és 8-as hozzászólásban is sok, megfontolandó igazság van.
2022. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
43%

Szép elgondolás ez az időzítés. Csak nem reális. Ha tenyésztőtől lesz a kutya, ott nem fogjál hozzád igazítanina fedezést. Ott gyakran 1-2 évet is várni kell. Ha menhelyről, onnan közel sem biztos, hogy lesz pont akkor nektek való kutya. Pláne kölyök.

Ja, Jófogáson egész évben vannak kiskutyák, de ha ez a terv, akkor alkalmatlan vagy állattartásra.


De még mindig, egy gyereknek nem való kutya. Nem tudja sem nevelni, sem megvédeni, sem eltartani.

2022. dec. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%

Gondold végig: most iskolás vagy. Pár év múlva érettségizel, párt találsz, egyetemre mész, diplomázol. Néha nátha, influenza, a kutyát akkor is sétáltatni kell.

Amit én csináltam mielőtt egy kutyát fogadtam volna be:

Írtam egy cetlit, hogy Morrzsi és naponta 3X megsétáltattam. Pár hét után besétált egy kutya az udvarra. Most a lábamnál alszik. 13 éve

2022. dec. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

18, tenyésztőtől lenne.

17, mint 11es válaszokban írtam, a reggeli séta meg lenne oldva.

2022. dec. 31. 23:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!