Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bichon havanese-nek kell...

A bichon havanese-nek kell kutyaruha?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy télre feltétlenül kell nekik, mivel a hasuk közel van a hideg földhöz és könnyen felfázhatnak.
2010. okt. 2. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Sétáltatáshoz gondolod, vagy bent, a lakásban? Bentre nem kell. Ha kiviszed vagy kiengeded, télen adhatsz rá, de ami fontosabb, hogy ha bejön, mindig töröld, szárítsd szárazra a tappancsát és a hasát, mert tényleg onnan fáznak fel a legkönnyebben.
2010. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sétához gondoltam, köszi! :D
2010. okt. 2. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem is havanesem van. Én én pár napja,ilyen hidegekben, adok rá ruhát,főleg reggel,meg este. A ruha hasznos,mert a rövid szőrű, rövid lábú kis ölebeknek védi a hasát-mellét a föld közeli hidegtől.

Na meg esőben is jól jön a ruha,mert nem az egész kutya fog bőrigázni,csak a lába lesz vízes,azt meg lemosod és ennyi... és a hosszű szőre meg tiszta száraz marad a ruha alatt,nem kell szenvedni a szárítással,megmosással.

2010. nov. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az én havanesem 4 hónapos, de nem adok rá ruhát séta közben már kezdetektől fogva, hogy kialakuljon a természetes védekező képessége. Ha mindig melegben tartanám, nem szokna hozzá a más hőmérséklethez. Persze kezdetben csak keveset vittem le és fokozatosan egyre többet. Semmiképp nem ajánlom azt, hogy az eddigi ruhás kutyákról hirtelen levegyék a ruhát mínusz fokban, de fordítva sem. Nagyszerűen hozzá tud szokni a kutya minden hőmérséklethez, csak fokozatosság-kérdés. De nagy fagyban csak keveset legyen lenn, vagy sokat mozogjon!
2011. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!