Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 25% csonttartalmú darált...

25% csonttartalmú darált csontoshús mellé kell még plusz csont?

Figyelt kérdés

Vagy kb hány %-nak kell lennie a csontnak? Mert a húsoscsont vagy csontoshús nem feltétlen ugyanaz, az ugye meg van adva, hogy kb 40%, de nem mindegy, hogy az csirkeláb, nyak vagy comb.

Oké, ki kell tapasztalni, de kb?


2023. jan. 5. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet kb-t mondani, mert kutyája válogatja. Nekem pl. az egyik kutyám szorulásra volt, a másik inkább hasmenésre hajlamos, az előzőnek elég lett volna a 25%, a másiknak viszont biztosan kellene mellé plusz csontos vagy csontpor/tojáshéjpor.

Általában azt mondanám, ha alacsony a csonttartalom, akkor elsőre inkább egészítsd ki egy picit - de ezt sok minden befolyásolhatja, a kutyád emésztése, milyen régóta eszik nyersen, milyen fajta (zsírtartalmú) húsról van szó, adsz-e mellé belsőséget stb.

2023. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kezdünk, de már rájöttem, hogy elég önmagában, mert kezdetben 50-50% hús és csontoshús az ajánlás, és a csontoshúsnak fele kell kb csontnak lennie, szóval az összesen pont 25%.

Elsőre magában adom(amúgy csirke), aztán úgyis fokozatosan adom majd nagyobb egész darabokban, egészítem majd ki komplett menüvé.

Köszi.

2023. jan. 5. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!