Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky jellegű kölyköket...

Husky jellegű kölyköket mennyiért lehet venni? Törzskönyv nem számít, de egészséges legyen.

Figyelt kérdés
2023. jan. 6. 10:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Semmilyen kiskutyáról nem tudod 100%-ban, hogy egészséges lesz...

Egy törzskönyves, szűrt, rendesen tartott szülőktől származó, rendesen nevelt kölyöknél nyilván NAGYSÁGRENDEKKEL nagyobb az esély, hogy egészséges lesz, mint egy ki tudja, milyen szülőktől, milyen körülmények között szaporított kölöknél.

Amúgy szapis, husky jellegű kölyköt vidéken 30-40 ezer forintért is tudsz venni! Csak hát ez lutri, hogy mennyire lesz a kutya szép, egyáltalán hasonlít-e huskyra, és mennyire lesz egészséges.

Ha nem akarod rászánni a pénzt egy törzskönyves kölyökre, akkor 2 dolgot javaslok inkább:

1. Fajtamentésnél, de menhelyeken is rengeteg husky jellegű kutya van - sok felelőtlen ember vállalja be, mert tetszik neki a külseje, aztán rájön, hogy túl nagy falat neki.

2. Magánszemélyek is gyakran hirdetnek ingyen elvihető vagy jelképes összegért huskyt, ugyanúgy a fenti okok miatt.

Így mégsem valami lelkiismeretlen szaporítót támogattál, hanem egy már meglévő, segítségre szoruló kutyán segítettél.

De bármit is választasz, jól gondolt át, és kösd fel a gatyádat egy huskyval. Mondom ezt doberman és kuvasz gazdaként. Én nem vállalnék be egy huskyt.

2023. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
jaj, bocs, azt kifelejtettem, hogy ha a törzskönyves kutyádról derül ki, hogy mégsem egészséges, ott általában a tenyésztő vállal valamilyen formában garanciát - a "jellegűnél" ezt felejtsd el...
2023. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Semmilyen jellegű kutyát ne vegyél. Ha ingyen adják mert besikerült egy alom akkor rendben van.

Ha menhelyről hozol egyet ki az is teljesen oké.

Ha pénzt adsz érte akkor tenyésztőtől vásárolj ahol kapsz törzskönyvet és igazolást, hogy milyen szűrővizsgállatokon van túl. Ilyen esetben legtöbbször a családfát is megkapom dokumentálva.


Ne támogasd a szaporítókat azzal, hogy kutyát vagy bármit veszel tőlük mert annak csak az a vége, hogy az utcán és a menhelyeken még több kutya lesz.

2023. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Leírták előttem is, ami a saját véleményem is. Főleg a Husky kényes fajta. Vagy gyűjtesz pénzt fajtatisztára, vagy felejtsd el.


Azt is elfelejted, hogy egy kutya megél 10-15 évet. Szóval nem opció, hogy ha elpusztul, majd lesz másik. Érző lények.

Gondold át mégegyszer!

2023. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Amennyiben törzskönyves helyről veszed, de nem kéred a törzskönyvet (amivel nem versenyezhet, nem tenyésztheted és ivartalanítási kötelezettséget is vállalsz) lehet olcsóbban kapni biztos helyről kutyát.

Igaz nem husky amit kinéztem, hanem corgi.

Törzskönnyvel egy corgi 450-600 ezer, de ha hobbi célra kértem volna "csak" 350. Biztos helyről, garanciával, leszűrve, családfával.

2023. jan. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

5-ös, szerintem ez elég ritka, hiszen ha a kiskutyának nincs hibája, csupán a gazdi hobbi célra veszi, akkor is ugyanúgy mögötte van több évnyi munka, kiállítás, tervezés, a születésétől kezdve a gondozásába befektetett pénz és idő. Én legalábbis nem adnám (jelentősen) olcsóbban emiatt, és nem is hallottam még olyan tenyésztőről, aki így tesz. Persze ez nem jelenti azt, hogy nincs ilyen, de biztos vagyok benne, hogy nem gyakori. Az törzskönyv (erdeteti példány) visszatartása és a kötelezettségek egébként bevett szokás, persze mindenhol eltérő módon. Ha van is különbség a show és a hobbi minőség között, azért ez nem fele ár általában.

Manapság egy fajtatiszta kutya alap hangon 800, de inkább 1000 eurotól indul. Ez az összeg lett az "új 150 ezer Ft" - sokáig kb ilyen ártól kezdődtek a tk kutyák, de ma már a szaporító is pofátlanul elkér ennyit vagy többet.

Huskyból rengeteg fajtajellegő keverék futkozik országszerte, az átlag embernek az álló fülű, kék szemű fekete fehér kutya a husky. Főleg kölyökként ha ezek a jellemzői megvannak akkor már minden szuper. Tele is van a szánhúzó mentés szebb és csúnyább példákkal egyaránt sajnos.

A husky szép, a kék szem különleges, de nagy mozgásigényű, önfejű, erős vadászösztönű, szökésre hajlamos fajta, és nem mellesleg hangos is tud lenni. Nem az az automata álomkutya, akire a legtöbb hozzá nem értő, aki küllem alapján választ fajtát vágyik.

2023. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

#5 ez szimpla átverés, így adnak el szapis kutyákat, mert az egyszeri hülye úgy gondolja milyen jól jár. A törzskönyv kikérése igaz hogy pénz, de mindösszesen kb 6000 ft.


Kérdező, leírta mindenki hogy mi a baj a fajtajellegű kutyák vásárlásával.

Viszont, szerintem azt is át kell gondolnod, hogy való-e egyáltalán neked ilyen kutya. Ha első kutyád lenne, akkor 100% hogy nem. Ha volt már kutyád, akkor se biztos. Milyen életmódot élsz, hol tartanád, mennyit mozogna? Járnál vele kutyaiskolába?

2023. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
10%

#6-#7 igazából akinél ezt a corgit láttam valóban tenyésztő volt, sok más kutyát is hirdetett tk-val. Ismerősömnek van is tőle tk-s kutyája.

Amiről én írtam azt nem lehet versenyeztetni, mert valami szépség hibája volt (azt hiszem a füle nem úgy állt ahogy kellett volna).

2023. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

8-as, de akkor is kapott volna torzskonyvet, ha “hibas”! Csak ez is szerepelne a papirjaiban pl.


Papiros szaporitonak hivjak az ilyet. Vannak szurt kutyai meg van kennelneve, szoval hivatalosan is tenyeszthet, de amugy a sporolas es penz miatt ad el olyan kutyakat is, akikhez nem is tudja kivaltani a torzskonyvet, mert vagy a szuloknek sincs vagy szuresek, eredmenyek nincsenek. Es hat penzben nyilvan ez megeri, mert aranyaiban tobbet fog keresni egy kutyan, hiszen alig koltott a szulokre.


Ilyen helyrol szinten nem veszunk kutyat.

2023. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Annyit fűznék hozzá, hogy mi vettünk a kiállítási minőségre vonatkozó árnál olcsóbban színhibás és harapáshibás német dog kölyköt.

Nem kaptuk meg vele a származási lapot, csak annak fénymásolatát. Amikor a kölyök ivartalanítva lett, akkor kaptuk meg az eredetit.

A szerződésben is így volt, és az is, hogy nem tenyészthető a kölyök, ivartalanítási kötelezettség van, és csak akkor jár majd az eredeti példány.

Ez az egyetlen mód, ahogy el tudom képzelni, hogy egy normális tenyésztő odaadja a kölyköt származási lap nélkül.

2023. jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!