Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyás sportok, képzése...

Milyen kutyás sportok, képzések vannak, amiben a gazdinak nem nagyon kell futnia?

Figyelt kérdés

Agility, canicross kilőve, de mondjuk a bikejöring jó lesz.

IGP, Obedience, Dogdancing, terelés, mennyire ugrálós, rohanós a gazdinak?



2023. jan. 8. 22:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%

Hoopers. Olyasmi mint az Agility, egy akadálypályán kell végigmenni a kutyának, de távolról irányítja a gazdi, egyhelyben állva.


Obedience egyáltalán nem ugrálós, az is jó lehet. Dogdancing viszont igen. A többiről nem tudok nyilatkozni.

2023. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

A hoopersben nem kell futni, sőtt a magasabb kategóriákban nem is lehet. Hasonló a távolsági frizbi és a puller.

Nagyon jó még a flyball, ott a kiképzés során elvben azért kell futnod 10-20 m-eket, hogy húzd a kutyát, de versenyen kb csak ordítani kell :P

Terelésnél akkor nem kell csak nagyon mozognod, ha bordered van, többi fajtával azért bőven szoktak sétálgatni.

Dogdancinget meg lehet oldani kevés mozgással is.

Egy IGP kiképzés már megterhelőbb lehet, rengeteget kell menetelni, az öv résznél meg vissza kell fogni a 30-40 kg-os kutyát.

Bikejöringnél verseny szinten keményen tekernek az emberek is, hiába vannak erre tenyésztett kutyáik. Amúgy az átlag kutyák közül sajnos kevesen kapnak arra rá, hogy húzzák a gazdit a biciklin 0 rásegítéssel.


Nem tudom, hogy eü problémád van vagy csak ilyen lustának gondolod magad, de az agilityben az a 2x30-40 mp futás a versenyen simán lehozható.

2023. jan. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem verseny a cél, akkor bikejöringhez sem kell nagyon tekerni. Mi párszor voltunk versenyen, de nem az én világom, ha csak simán kimegyek a kutyával, akkor annyira tekerek, hogy ne csak önerőből húzza a bicajt. Súlyhúzást mondanám még (itt csak sétálni kell). Ha a séta és hajolgatás megy, akkor a nyomkövetés is jó lehet.
2023. jan. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
Első vagyok. Néha annyira nem értem hogy mi alapján pontozzák itt le az embert. 🤷
2023. jan. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

4

Arra nem gondolsz, hogy esetleg van valami egészségügyi problémája ami miatt nem futhat, nem ugrálhat, de sétálni és foglalkozni attól még kiválóan tud a kutyával?

2023. jan. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Vannak mozgássérült emberek és krónikus fájdalommal küzdők is négyeske.
2023. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Imádom a kutyákat, egy mentett kutyám volt eddig, illetve menhelyen önkénteskedtem, rokonoknál kutyázgattam.

Szeretek foglalkozni velük, érdekelnek a különféle sportok, képzések, ami közös program, kikapcsolódás, együtt töltött idő a kutyussal.

Öröklött térdbetegségem van, sétálni lehet, biciklizni és úszni ajánlott, ugrálás, guggolás, futás és lépcsőzés nem lenne szabad, vannak időszakaim, amikor ha akarnám, se tudnám ezeket megcsinálni. De amúgy sportos vagyok, a betegség felszínre kerülése előtt boxoltam, karatéztam, rendszeresen jártam futni.

Obedience, dog dancing azért tetszik, mert ott inkább a parancsok, trükkök tanításán van a hangsúly, agilityben azért rendesen kell futni.

Megnéztem ezt a hooperst, nagyon jó, mint az agility, csak itt a gazda messziről irányítja a kutyát, nem fut vele, ez jó lehet.

Frizbi, puller is nagyon jó lehet.

Amúgy a holland juhászkutya lenne a kiszemeltem, DE csakis akkor, ha megbizonyosodok róla, hogy képes vagyok lemozgatni, foglalkozni vele eleget.

Azért jó ez a kutyafajta, mert bármire hajlandó, bármit lehet vele csinálni, szóval csak találnom kell megfelelő közös sportot.

2023. jan. 9. 00:18
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A kulcsszónak megadta, hogy sérülés. Amúgy meg nem értem miért kéne megmagyaráznia, hogy miért kérdezi.
2023. jan. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
98%
A magyar rosszindulat megint arat! Ezért tart ez a nép a nagy nullánál.
2023. jan. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%
Flyball.
2023. jan. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!