Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki főz a kutyàjanak kb hány...

Aki főz a kutyàjanak kb hány gr kaját adtok?

Figyelt kérdés

Tudom,egyéni csak kíváncsi vagyok.Én nem régóta főzök igazából, a kalória igényét kiszámolva kb 900-950 gr kajara van szüksége.


22 kgos kutyának.


Viszont mennyiségre soknak találom.



450-480 gr kajatol fogyott viszont. Most 600 gr körül adok. Majd kiderül,hogy ettől hízni fog e.


Mikor tápot evett kb 760 kcl vitt be. És teljesen jól nézett ki.


23 kg volt


Most 21,8 kg


Viszont a főtt kaját sokkal jobban hasznosítja mint a tápot. Ebből kifolyólag úgy gondoltam kevesebb is elég lesz.


Most a kb 600 gr kajaval meglátjuk.


Mondjuk eddig pulykahust evett, holnap már marhát kap az már valamivel erősebb lesz husi lesz.


2023. jan. 9. 18:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Melyik kutyámnak?
2023. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyanúgy kell számolni, mint a barfnál: kutya testsúlyának 2-4%-a. Kistestűeknek inkább 3-4, nagyobbaknak 2-3, meg attól is függ mennyi idős, mennyit mozog stb.
2023. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%

Fereghajtas van-e 2 havonta??

Kulonben a fergeket eteted a kutyahelyett.


Enyem 2 marok hust kap,ennek a 1,5 x e a zoldseg. Minden fott. 34 kg sportkutya,tagbaszakadt izmos amstaff. Napi 2x eszi ezt. Alig ehet vmit szegeny hozzam kepest. 😂😂

2023. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

455 gramm lenne az adagja barf szerint,illetve a farkaskonyhas oldal szerint is. Viszont lefogyott ettől a mennyiségtől. Ezért ma már kb 600 grammot kapott.

190 gr pulykahus,30 gr màj (belsőseg több lesz,de óvatosan viszem feljebb a mennyiséget mert eleinte a sok belsosegbol fosi volt) 200 gr barna rizs, 180 gr repa-zeller


Tudom hogy a hús lehetne több ,de arányokat próbálgattam mindenképpen több kell hogy legyen a köret aránya ,túl sok hústol is fosas van. Azt is majd emelem óvatosan,mert több húst szeretnék adni mindenképpen.

( + Csont por)


3 éves,ivartalan kan,de sokat mozgatom.


Lakásban lakunk,de reggel 40 perces séta abból 20 pert bandàzàs más kutyákkal sokat fut. Délután. Meg 1-1,5 óra. Ha van kutyás társaság akkor 1 óra aktív futás minimum. amúgy botot dobalok,labdazunk.


Hétvégék erősek akkor reggel 1,5 óra délután 1,5-2 óra


Későbbiekben mindenképpen hétvégén erősebb húsokat és többet fog kapni,mert hétvégén mozog a legtöbbet.

2023. jan. 9. 18:59
 5/17 A kérdező kommentje:
Nextgard Spectrat kap ez mellett nem kell féreghajtó :)
2023. jan. 9. 19:03
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 2% kevés, akkor adj 3-at, vagy ha az is, akkor 4-et. Elégnek kell lennie.

Meg szabad kérdezni, hogy miért nem nyersen adod a húst, csontot, belsőséget, zöldséget, gyümölcsöt?

2023. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem harmadolok, hanem 50% hús/belsőség/tojás, 30% zöldség, gyümölcs, 20% barna rizs/édesburgonya (tudom, az is zöldség).
2023. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
14.5 kilós a kutyám. Kb 40-50 dekát adok neki egy nap.
2023. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
A nextgard spectra mellett is kell a féreghajtó.
2023. jan. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Biztos több kell térfogatra és súlyra is, mint a tápból, mert több benne a nedvesség.

A rizstől nem fog hízni, a kutyák a zsírtól híznak inkább, nem a szénhidráttól, a csont meg általában megfogja a székletet. Ha jól megfőzöd, kaphat disznót is, az zsírosabb, illetve csirke, kacsa farhátat, csak azt meg inkább csak forrázd.

2023. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!