Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mièrt lehet bárkinek Pitbul,va...

Mièrt lehet bárkinek Pitbul,vagy egyèbb harci kutyája minden vègzettsèg kèpzès vagy engedèly nèlkül? Ha a fegyverre M.O.-on szigorú engedèly kell,akkor harci kutyája mièrt lehet egy 4-általános iskolát talán vègzett analfabètának???

Figyelt kérdés
Azèrt îrom e kèrdèst,mielött bárki sèrtèsnek szemèlyeskedèsnek vennè,nem erről van szó! Csak mostanság a lakótelepeken vagy bárhól annyi harci kutyás embert látni,aki szinte èlvezi hogy rettegèsben tarthatja a lakó környezetèt ès a többi normális kutyás közössèget. Nagyon sok olyan embernek van harci kutyája,aki nem is èrt hozzá,nem èrt a kutyákhoz. Nem kène inkább az ilyeb kutyák tartását legalább valamifèle vègzettsèghez iskolához engedèlyhez kötni??? Egy ki fejlett harci kutya,egy Pitbull valóságos bio fegyver! Pillanatok alatt szèttèp akár egy kèt mèteres 130-kilós embert. Ha egy ilyen kutya nem szakember kezèbe kerül,aki èrt a kutyákhoz,akkor az valóságos gyilkos fegyverrè vállhat! Most nem a kutyák,ès kutyások ellen vagyok,csak ahol lakom van egy igencsak mentálisan beteg fiatal pasi,aki èlvezi ha el engedi a parkban az agresszîvra nevelt Pitbul kutyáját,ès a fára fel akasztott rongybabát tèpi szèt. Ezzel rettegèsben tartja a lakó telepet,ès a többi kutyást is. A Rendőrsèg ès egyèbb Hatóságok nem foglalkoznak ezzel. Kène valami törvèny vagy szabály hogy az ilyen veszèlyes kutyák,amik ha kellő szakember nevel,akkor nem jelent veszèlyt. De gyakran látok sok olyan Pitbull gazdát aki igencsak ittas,agresszîv. Ès a kutya is olyanná válik. Az Állat vèdők sem tesznek ez ügyben semmi. Èn szerintem az ilyeb harci kutyák tartását szigorú engedèlyhez kène tenni,mint a fegyver tartást,ès minimum èrettsègihez tenni!! Ennyi erővel egy Kalosnyikovval is szaladgálhatnák a parkban,ahogy gyerekek játszanak,ès bèkès kutyások vannak,meg idősek kis mamák. Ja ez Magyarország! 😠 Egy paprika spray-t nem tarthat magánál az ember,mert elviszik a Rendőrsèg. Mèg a gázpisztoly is engedèlyhez van kötve. De közveszèlyes vèrebet bárki tarthat,ès ezzel rettegèsben fèlelemben tarthatja a többi embert. Hát ez milyen már??? Amint rengeteg kutyás barátom haverom van aki egyet èrt velem.Csak mondom. Vagy egy kutya iskolában dolgozó csaj,neki van egy Pitbull kutyája. Kellően szakszerű van nevelve. Ès annyira bèkès szelid jószág hogy kismacskákkal játszik,gyerekek simogatják. Na de ha nem jó kezekbe kerül egy ilyeb kutya,az valóságos Közveszèly!!☝️☝️☝️
2023. jan. 11. 10:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert a társadalom széles köre számára ez elfogadott. Tetszik vagy sem, a törvényeket nagyrészt hozzájuk igazítják, és nem a kisebbséghez. Vannak olyan országok, ahol széles körben elfogadott a fegyvertartás, ott ahhoz sem kell engedély.

(Én egyébként személy szerint mindenben egyetértek veled.)

2023. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Idióták kezében valóban veszélyes. Olyan ez mint a jogsi, azt sem kéne sok embernek adni.
2023. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
18%
41/2010 korm. rendelet 17/C §
2023. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%

Lehet az bármilyen fajtájú kutya ha rossz kezekbe kerül agresszív lesz. Jött már nekem csivavától kezdve golden retriver is. A goldenről meg nem gondoltam volna hogy lehet úgy nevelni hogy agresszív legyen de hát van olyan akinek az is sikerül. "Harci" kutya bármi lehet amelyiket szarul vagy egyáltalán nem nevelik 🤷

Magát a kutya tartást kéne szabályozni nem a fajta tartást

2023. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert nekem is van, már 10 éve és viselkedésében egy öleb, nem pedig harcikutya.
2023. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%

Nekem sincs érettségim, csak 3 szakmám, jogsim és 2 nyelvvizsgám, de attól még baromira értek a kutyákhoz, menhelyen megfigyeléses kutyákat rehabilitáltam, az első ilyen kutyámat 10 éves koromban kaptam, a kutya 6 éves volt és 1 éves kora óta menhelyen élt, egyáltalán nem ismerte a külvilágot.

Nem kell ahhoz iskola, ha megvan hozzá az érzéked.

2023. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Itt Ausztriában tanfolyamot kell elvégezni a kutyatartóknak
2023. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%

#5 "Harci kutya bármi lehet amelyiket szarul vagy egyáltalán nem nevelik"

Valóban minden fajta kutya lehet agresszív, csak nem mindegy hogy fizikailag milyen kárt tud okozni, ha megtámad valakit. Ugyanúgy ahogy baltát lehet itthon tartani, géppuskát pedig nem. Végülis mindkettővel lehet ölni ha egy elmebeteg kezébe kerül, mégis teljesen más megítélés alá esik. De mondhatnám azt a példát is, hogy egy kamionsofőrnek sokkal szigoróbb vizsgálatokon kell megfelelnie, mint egy átlag civil vezetőnek. Pedig a kamionnal és a suzuki swifttel is lehet halálos balesetet okozni, csak az arányok teljesen mások.


#7 "Nem kell ahhoz iskola, ha megvan hozzá az érzéked."

Ez tökéletesen igaz, csak kötelező vizsga/tanfolyam nélkül hogyan ellenőrzöd, hogy csak olyanok tarthassanak kutyát, akiknek megvan az "érzékük" hozzá? Mert ha ebből indulunk ki, jogosítvány se kelljen, mert van akinek a vezetéshez is megvan az érzéke bármiféle oktatás nélkül. De fegyvert is lehessen szabadon tartani, hiszen vannak olyan polgárok akik akkor is szakszerűen és biztonságosan kezelnék a fegyvert, ha nem kéne hozzá engedély.


Ugyanúgy ahogy a fegyvertartás és a jogosítvány esetén (és persze sok más példát lehetne sorolni), a kutyatartás esetén is vannak normálisak akikkel nincs baj, és vannak hülyék/tahók/köcsögök. Csak míg a fegyver és jármű esetén a normálisakat (is) korlátozzuk azért hogy így szűrjük ki a hülyéket (több-kevesebb sikerrel), a kutyatartás esetén pont fordítva, a hülyéket sem korlátozzuk, nehogy a normálisaknak ezzel kellemetlenséget okozzunk. Lehet mindkét megoldás mellet érveket és ellenérveket is szép számmal felhozni, de az tény hogy ez így enyhén szólva nem következetes.


#6 "Azért, mert nekem is van, már 10 éve és viselkedésében egy öleb, nem pedig harcikutya."

Nekem meg 10 éve van autóm, és nem okoztam balesetet soha. Akkor a te logikáddal élve boldog-boldogtalan vezethessen bármiféle vizsga vagy engedély nélkül, csak mert én személy szerint 10 éve balesetmentesen vezetek?

2023. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Kis hazánkban a "Pitbul" tartók 99,9 %-a nem igazolt fajtát tart. Papír nélküli,a fajtára hasonlító kutyáik vannak.

Nagy részük házi almokból kikerült stafik. A gazdák egy része "faroknövelési "szándékkal vesz ilyen kutyát.

Azt a kutyást, akivel bajod van ,fel kell jelenteni akár többször is a köztereseknél, vagy a jegyzőnél. Ha lehet, videót is csatolva. Csakhogy a legtöbb ember magában morog, ha agresszív, szabadon lévő kutyával találkozik. A fajta nem számít. Nem vállalják fel a kényelmetlenséget a feljelentéssel.

Olyan fajtajelölés, hogy harci kutya, hivatalosan nincs. Nincs ember, aki ránézésre megmondaná egy kutyáról pit-staff-vagy éppen keverék.

Volt próbálkozás a városi kutya vizsgával. Nem lett belőle semmi.

Kis hazánkban az állatvédelmi törvényt is azért ollózták össze, mert EU előírás volt a megalkotása.

Szokás szerint egy törvénynek, rendeletnek ott a vége, hogy megjelenik a közlönyben. De a végrehajtására már nincs semmi irányadó rendelet, stb.

2023. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
#7 vagyok #8: Az érettségis részre válaszoltam, úgy értettem, hogy nem kell érettségi ahhoz, hogy érts kutyául. Persze egy kutyajogsit nem ártana mindenkinek elvégezni.
2023. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!