Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5hónapos staffordshire...

Van egy 5hónapos staffordshire-argentin dog keverékem. Analfabéta, fut aztán elesik. Már most akkora, mint egy kifejlett pitbull. nemtudom milyen vérvonalból származik, agresszív lesz? Mennyit fog még nőni? Mért nem rágja meg a tápot?

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora is maradhat, meg akkora is lehet mint egy argentín dog. Agresszív csak akkor lesz ha nem neveled, ez alatt nem a verést értem, azzal nem tudod megnevelni. Max kiröhög miatta. Próbálj meg neki nagyobb köveket tenni a tálba a kajája közé, amiket nem tud lenyelni. Akkor nem fog tudni habzsolni. Vagy vegyél neki ilyen tálat : [link] . A kifejlett pitbull nem olyan nagy...egy 5 hónapos amstaff olyan 15-17 kg körül van átlagosan. Attól függ melyik szülőjére ütött. Tehetnél róla fel képet. :)
2013. okt. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ha anyum hazajön rakok fel képet :) 15-17kg? :O az állatorvos mérte, ez 27 kg...és olyan szinten hülye, hogy anyum jön haza a mamától, azt nekiszalad és fellöki :P és házörzésre vettem...de mindenkit beenged...játékos nagyon, ezt szerettem volna elkerülni...van egy szomszéd kutya, nála kisebb vagy 20 kilóval és azzal is leáll játszani :P pedig a kutya beférne a szájába
2013. okt. 6. 15:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána a falkavezérségnek, nem fog ártani. Próbáld meg nevelni a kutyát, mert később nagyobb bajok is adódhatnak. Azt a tálat, amit az előttem lévő linkelt, én is csak ajánlani tudom. Egyébként pedig az analfabéta jelentése: nem tud írni-olvasni. Ez még talán nem akkora probléma a te kutyád esetében, ráértek ezzel később is foglalkozni, ha már megvan az alapkiképzés! :)
2013. okt. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
analfabéta, mi? tanítsd meg írni! ;)
2013. okt. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kölyök kutya, mit vársz tőle? :D majd 2 éves kora körül kezdhet el házat őrizni. De nem is nagyon fog sztem, mert se a dogo, se a staff nem házőrző típus! Nekem a staffom 27 kg, szuka és 2 éves. A fellökésre pedig egy gyógymód van, meg kell nevelni. Ha ugrik lépjetek a lábára, vagy fordítsatok hátat, hogy ne érje el azt amit akar, hogy rá figyeljetek. Hagyjátok figyelmen kívül, de a család minden tagjának be kell tartani.
2013. okt. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan azt várod egy 5 hónapos kutyától, hogy megfontolt legyen és őrizze a házat?

Az anyukádnak és neked tanítani kell még azt a kölyköt, hogy pl ne lökjön fel senkit. Tanítani....Ami annyit jelent, sokszor, sok ideig következetesen gyakorolni, mit szabad, mit nem.

2013. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek! :) ment a zöld :) és az mért van, hogy néha beengedjük a házba, de ahol összeesik már nem kel fel többet...hiába hívom, nem jön...mikor felemelem hogy kivigyem, akkor is elhagyja a testét...meg szokott olyan is lenni, de ez RITKA eset, hogy megyek ki a kapun, és ráugrik az alkaromra és elkezdi tépni, de közben csóválja a farkát..ezt ő játszásnak veszi?
2013. okt. 6. 15:44
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az "összeesés" azért van, mert nem akar kimenni. A kézrágás pedig ugyanabba a kategóriába tartozik, mint a felugrálás, feldöntés. Nevelés a megoldás.
2013. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagy összegeket tennék rá, hogy a telefonodnak jobban utánanéztél vásárlás előtt, mint a kutyatartásnak meg a fajtáknak.

Sem a staff, sem a dogó nem házőrző, viszont mindkettő tudatos és határozott nevelést igényel, ami nálatok szemmel láthatóan nincs meg. Keresd fel a Cerberos kutyaiskolát, majd ők helyreraknak titeket, ha hagyjátok.

2013. okt. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
én értelek titeket :) én akármit csinálok vele, mindennap sétáltatom, futtatom, és mégsem hallgat rám...csak az apámra...ő kutyás határőr volt a katonaságnál, nem ő viszi sétálni stb...és mégis rá hallgat...peig a kaját is én adom neki!! mért van ez?
2013. okt. 6. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!