Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet, hogy ami Orijen...

Hogy lehet, hogy ami Orijen táppal kb 10ezer, ugyanaz barffal kb 40ezerre jön ki?

Figyelt kérdés

40 kilós kutyának a havi adagját számolgattam.

Tudom, hogy barf az mindig más, de olyan vegyes, közép árkategóriát néztem.

Rosszul számolok valamit, vagy tényleg ekkora különbség van?

Ha igen, akkor vajon tényleg érdemes barfozni, jobb annyival, mint a mindentudó istenkirály ORIJEN?



#Barf vagy Orijen
2023. jan. 14. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
40 kilos kutya havonta kb 8-10 kilo tapot eszik meg, ha koveted az adagolasi utmutatot.Ez neked hogyan jott ki 10 ezerre, ha a 17 kilos tap majdnem 46 ezer?
2023. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ohh, már leesett mit számoltam el.

Így újraszámolva átlag 35ezer az Orijen.

Na így már más.

2023. jan. 14. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Én főzök a kutyàimnak,jo hús forrásaim vannak. A 23 kgosomnak havi 8-9 ezerre jön ki kb a kajaja. Táppal 15 korul volt havonta.


Öreg kutyámnak több, mert máj problémája van így neki több halat (pangasust) kell ennie. De majd vérkép után ez remélem fog változni. És akkor neki sem lesz túl sok.


Barf szerint drágább lenne vmivel,mert akkor csontos húst is adnom kéne. De nyersen nem csak ez miatt nem etetek.


hús,belsőseg,zöldség,rizs/köles/ bulgur változatosan. Zöldsegeket nem főzőm.

Csont porral kiegészítés a kalcium foszfor arany miatt. Meg minden kiegészítőbol nagy kiszerelést vettem így sokáig kitartanak. Még nem kell mindig mindenből.


Pulyka,marha,szarvas,disznó lazac ezeket kapja a 23 kgos.


Öregem hal,pulyka,marha.



Ha van jó hús forrásod jó áron ki lehet hozni.


Fbon sok csoport van.

2023. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

3-as, hogyan hozod ezt ki 9 ezerbol egy 20+ kilos kutyara havonta? Mi az a jo husforras? Ingyen kapod konkretan a nagy reszet? Mert akkor ezt kene irni, igy eleg felrevezeto a sztorid :D

Alapvetoen ennyibol mai arak mellett lehetetlen kihozni a fozest nagyobb testu kutyanak.

Pangasiust meg majbeteg kutyanak inkabb ne adj, ha jot akarsz neki.


[link]

2023. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A héten döntöttem a főzés mellett. Eddig tápot kapott a kutyusom. 15 kilós francia buldog. Pontosan 14,5kg. A tápja kb 25 ezerbe került havonta. Most írjuk a ráköltött húsok árát stb. Ezen a héten 4000 Ft.
2023. jan. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem ingyen kapom, marhahúst 700 ftert veszem kgjat, belsosegnek 600 Ft kgjat, pulyka vères hús 450 Ft,pulykanyesi 800 Ft ..és sorolhatnám.:D


Ezt nem tudtam,hogy a pangasus nem annyira jó viszont :/


Más hal sokkal zsírosabb amit nem ehet! :/ akkor azt meg megetetem vele ami a fagyoban van. Aztán nem kap halat inkább.

2023. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rendes boltból vennem akkor horribilis lenne 1 kg pulykahus 2 ezer Ft körül lenne :D


Szerencsére 800ft meg 450 ért is tökéletes húst veszek nekik,nem büdös,jó minőségű.

2023. jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!