Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg allergia? Kicsit...

Ez tényleg allergia? Kicsit szkeptikus vagyok.

Figyelt kérdés
Kutyusom 7 éves, eddig soha semmilyen allergiája nem volt. Párom szólt egyik nap (kb 2- 4.én, nem emlékszem pontosan) hogy a kutya furcsán tartja a farkát. Onnan elkezdtem figyelni: NAGYON viszket a feneke, konkrétan azért tartja el a farkát mintha el lenne törve, mert annyira jól esik neki ha valami/vki hozzáér. Ha vakarjuk a fenekét, konkrétan remegve alig bírja magát tartani. Ezenkívül nyalogatja a farka alsó tövét és a fenéknyílását. Azt hittem bűzmirigy, kinyomta orvos (tele volt) de nem történt semmi változás. Visszavittem, mert ritkán már az egész testét vakarja, főleg a hasát (de arc, nyak, fül szintén). Az orvos kizárta a gombát és a bakteriális bőrfertözést mivel az egész testén megfigyelhető, hogy a rózsaszin bőre inkább pirosas. A kedve, étvágya jó, nem bolhás (foresto + frontline) nem váltottunk tápot, mosószert, kisruhát, nem költöztünk, nem cseréltünk sampont, jutalomfalatot, konkrétan semmi sem válthatta ki, csak egyik napról a másikra rosszul lett. Az orvos szerint biztosan allergia, kapott injekciót, attól jobb lett, most szed vmi gyógyszert de így is vakarózik.. Azóta áttértünk egy nyulas-kengurus-marhás RNW tápra (eddig is azt ette, többfajtát) és megpróbálpom kitapasztalni, hátha vmelyik húsra allergiás.. Csak nem fér a fejembe, hogy ha allergiás mi ez a popó-fókusz, miért ott vakarja és nyalogatja? Mancsok, fülek tökéletesen épek és békénhagyja őket. Már elkezdett ki is hullani a szőre a farka alján meg a fenékluk körül. Féreghajtva augusztusban volt, majd aznap mikor észrevettem, és utána 5 nappal is. Ez tényleg allergia lenne? Megcsináltatnátok a 60 ezres tesztet, vagy próbálkoznátok a tápokkal tovább?
2023. jan. 15. 08:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg releváns infó lehet, hogy augusztusban költöztünk fel a fővárosba, előtte Vas megyeiek voltunk, ez az első tele itt fent, nem tudom a koszosabb levegő okozhat-e ilyet. Mondta a doki, hogy esetleg a por váltja ki, de itt sokkal higiénikusabbak a körülményeink, mint otthon voltak (ott egerek, fűrészpor, olajfoltok a lakásban). Az egyetlen ami eltér, hogy az albérlet egyik része penészedik, de az nem az én szobám, és bár ott is tartózkodik néha, főleg a nem penészes területeken van (és már nyáron is penészes volt). Viszont itt sokkal kevésbé fűtünk, vidéken mindig kegyetlenül ment a fűtés, szóval ebből a szempontból itt kevésbé kellene hogy szálljon a por. Amit végkepp kizárnék, az pollen, hisz BP-n nyilván nagyságrendekkel kevesebb mennyisegileg és diverzitás szempontból is a pollen, mint faluszélen.. Szóval ha allegia, valószínűsítem, hogy étel, csak kicsit furcsa nekem ez a fenék nyalogatás.. de ha étel allergia, akkor valamelyest logikus, hogy az emésztéséhez kapcsolódik az a terület. Volt már valaki kutyajának esetleg hasonló tünete? 😅
2023. jan. 15. 08:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a hipoallergén tápot próbálnám ki a helyetekben.
2023. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nehéz ügy, akkor megcsináltatnám inkább a tesztet. Simán lehet hogy ez az olcsóbb megoldás mint újabb és újabb tápokat venni, ami végül a nyakatokon marad.


Az, hogy tényleg allergia-e, nem tudhatjuk, de lehet az.

2023. jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Étel allergia tesztet ne, max a környezetit. Viszont a penészgomba okozhat durva allergiát.
2023. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rendes etel kell a kutyanak. Nem tap,mert mindegyikben gabona van ,ami bel es borproblemakat okoz. A legdragabb tap is problemas!!

Fereghajtott eszik? Drontal plus?????

Mert a tunetek alapjan ferges.

2023. jan. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Drontalt adtam neki igen. Nem férges, mint említettem. 3x volt féreghajtva fél éven belül... És ez aztán értelmes hozzászólás volt. Millió kutya túléli a tápot, nekik az a rendes étel...
2023. jan. 19. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!