Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan barátkoztassam össze 4...

Hogyan barátkoztassam össze 4 éves labradoromat a macskákkal?

Figyelt kérdés
Iszonyúan haragszik rájuk, vagy 7-et már meg is ölt. Jobb lenne ha szeretné őket, mert a kert olyan hogy nem tudom teljesen elválasztani a két állatot.
2010. okt. 3. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Öledbe veszed a macskát és a kutyit odahívod.Leülteted,Hagyod hogy megszagolja és ha jól viselkedik,folyamatosan jutalmazd.:)

Én ezt gondolom,hogy bejöhet.:)

Én innen vettem: http://www.youtube.com/user/zsianz1#p/u/39/R88X9VhTBSw

Az elején beszél,beszél,de a közepétől mutatja is hohy hogy kell.:)Sok szerencsét!

Fruzsi

2010. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen volt velünk is.Németjuhászunk nem volt képes megszokni a macskánkat.Apa megfogta a kutyát,száját befogta,a macskát pedig én fogtam.Orrukat közel toltuk egymáshoz,megszagolták egymást,ezt 2-3 napig csináltuk,és BINGÓ.(:. Szerintem neked is sikerülni fog..
2010. okt. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy először a cica dobozban volt, és folyamatosan jutalmaztam a kutyát, amíg nem a doboz piszkálásal volt elfoglalva. Ha ráment a dobozra, akkor elhívtam, megint jutalmaztam. Aztán kivettem a cicát a dobozból.


3 napig úgy kapta a vacsit, hoyg szemenként a kezemből, és mindent jutalmaztam, ami nem a macska ellen irányult. Aztán egy pár nap után, mikor már jutalmazásra nyugton maradt, hajlandó volt rám figyelni, ülni, feküdni, trükközni, stb. Tehát mikor semleges lett a cicára, akkor elkezdtem többet engedni neki. Az első rámozdulásnál lába se érte a földet, és egy napig nem tárgyaltunk semmilyen szinten. Aztán újra beengedtem, és jutalmaztam.


Mostanra már kettesben merem őket hagyni, sőt ahogy bejött az első hideg, megvolt az első összebújás is :)


De ehhez az is kell, hgy a cica ne meneküljön, mert ha menekül, akkor bekapcsol a szákmányösztön, és abból nem nagyon tudod kivenni őket, hacsak nem vagy vérprofi, dehát ha az lennél biztos nem is lenne ezzel gondod. Tehát ha a cica menekül, akkor szinte biztos, hogy buktad.


Vagyis akkor a cicát is jutalmazni kell, leállítani, etetni a kutya jelenlétében, hogy ő is leszokjon a menekülésről.

2010. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek nálunk sajnis nem működnek, mert a labi a dróton keresztül is kikapja a cicát. de azért köszi.... két macska nyomorék már miatta. a hátsó lábukat kifordította.
2010. okt. 3. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!