Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy a yorkik nem tudják...

Igaz hogy a yorkik nem tudják visszatartani a vizeletüket?

Figyelt kérdés

azért kérdezem mert a barátunknak van 2 yorkia 2 évesek és mindig bepisilnek.és az anyukám mondta hogy nem lehet őket szobatisztaságra nevelni,mert nem tudják visszatartani és bepisilnek.és ezért nem kaphatok yorkit.:(

ha ez igaz akkor tudnátok ajánlani olyan kistestű kutyát aki visszatudja tartani vagy jelzi hogy kikel menni-e?


2010. okt. 3. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nem tudok sokat ezekről a kutyákról:D

de ez sztem NEM nagyon igaz...

a kutyák még fajta között is eltérőek.szerintem aza barátod lehet, hogy rosszul csinált valamit a szobatisztasági oktatás alatt, vagy mitudom én.

esetleg rászoktathatod a macskaalomra is(miért ne?) hamár annyira olyann kutyát szeretnél.

2010. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
A yorkikkal az a baj , hogy nagyon picik ezért a hólyagjuk is. Ezért valószínűleg nehezebben tartják vissza a vizeletet mint a nagyobb testű kutyák. DE! a yorkik is visszatudják tartani , csak maximum nem órákig. Nekem palotapincsim van, ő kb kétszer akkora mint a yorki. Reggel leviszem 6 kor 20 percre sétálni akkor megvan a pisikaki aztán legközelebb délután 1 kor tudom levinni.KIBÍRJA :)vegyetek pincsit.imádnivaló kis bohócok:)
2010. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több ismerősömnek is van yorkira. Ez hülyeség. Ugyanúgy vizza tudják tartani a vizeletüket mint bármelyik másik kutya. A hólyagja sem telik meg gyorsabban, mivel egy labrador nyílván többet iszik mint egy yorki. A yorki is a testének és szomjának megfelelően iszik, pont mint bármelyik másik kutya. Egyet nem szabad, sok kutya hajlamos a lőtyölésre. Azaz iváskor úgy érzik telítődnek, ezért ha éhesek akkor is rájárnak a vízre. Erre figyelni kell. :)
2010. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!:)hát igen lehet h rosszul csinált valamit.:/
2010. okt. 3. 12:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A yorkikról én se tudok sokat. Nekem havanese van. most három hónapos, két hónaposan került hozzánk. Azóta szoktatjuk, de hát ugye ez nem megy egyik pillanatról a másikra, de már jól haladunk. Egyik ismerösömnek is havanese kutyája van, őt csak reggel és este tudják levinni, rászoktatták a kutyapelenkára és azóta nem pisil és nem is kakil be, csak a pelenkára, de arra is ritkán.
2010. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor a barátod lusta tanítani. Nekem yorkim van 2 hónapja teljesen szobatiszta, most fél éves. 5-6 óránként szoktam kivinni, ha nem vagyok itthon bezárom a házba, hazajövök 5-6 óra múlva, és teljesen tiszta minden.

Ne haragudj de a barátod hülyeségeket mond. Egyik barátnőmnek bichonja van, ő 1 éves és még mindig nem szobatiszta. Mondani mindent lehet, de ez emberi lustaság, nem a kutya hibája.

2010. okt. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a barátodnak és a kutyáinak sürgős segítségre lenne szüksége!!!

egy yorkie is vissza tudja tartani a vizeletét sőt, minden kutya -így ők is ösztönösen nem piszkít a saját életterébe!!!

egy kiegyensúlyozott egészséges kutya nem csinál ilyet!!!

2010. okt. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom h a csivavánál van iylen "örömpisi" amit nem tud visszatartani de a yorki vissza tudja az tuti
2010. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudod ennek mi az oka? Az, hogy nincsenek megnevelve, és szobatisztaságra szoktatva. Az ismerősötök mit tesz annak érdekében, hogy leszoktassa őket erről?

Az én yorkim 2-3 hét után teljesen szobatiszta volt, és nem pisilt a lakásban.

Annyi, hogy amikor reggel fölkeltünk, és nem siettem le vele, akkor nem bírta tartani:) De ez tök normális egy pár hónapos kutyusnál.

Ilyenkor azt csináltam, hogy fölkeltünk, azonnal a karomba vettem (mert ott azért nem pisilt be) fölkaptam egy gatyát, pulcsit, és mentem le vele.

Kölyökkorában volt olyan néha, hogy amikor nagyon örült, becsurrantott 2-3 cseppet, de erről is leszokott.

Illetve amikor tavaly ivartalanítva lett, akkor pisilt be párszor, valószínűleg fájt a vágás nyoma, és nem bírta visszatartani.

4 éves lesz, és a mai napig ott van a szobámban egy kutypelus letéve. Körülbelül másfél éve nem pisilt rá, pedig ha nagyon nem tudná visszatartani, akkor ott elintézhetné.

Van, hogy 8-10 órát is visszatartja, de szerencsére ritka, hogy erre szükség van.

Mond meg anyukádnak, hogy ez egy hatalmas butaság, nem igaz!

2010. okt. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszok!:)már elhiszi hogy visszatudják tartani a pisit!!:)
2010. okt. 4. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!