Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírok a kutyámmal, hogy...

Nem bírok a kutyámmal, hogy szoktassam le ezekről és hogy tanítsam?

Figyelt kérdés

A sztori roviden...:


Volt már két saját kutyám , de egyik sem volt ilyen mint a jelenlegi.

Az utolsó kutyusom sajnos 16 évesen el kellett altatni két éve nyáron. Aztán az év elején befogadtunk az utcáról egy spicc keverék kutyát, ami kiderült hogy terhes.....egy kölyke maradt meg, a másik halva született.

A befogadott kutyus bár félénk volt, már eléggé megnyílt értelmes, okos , könnyű vele, de a kölyke.....párom akarta hogy maradjon , én elszerettem volna ajándékozni, akkor megígérte foglalkozik vele, az ő kutyája lesz.nagy volt a kezdeti lelkesedés..hát nem lett..mert nem foglalkozik a kutyával és nem is igazán érdekli. ( És az én nevemre is lett csipezve a kutya.......)

Így rajtam maradt a kölyök ...kan kutyám sosem volt és nem bírok vele.


A probléma : állandóan szökött, ezt már három keresztbe kerítéssel az udvaron megakadályoztuk. Ás, szétszed mindent , kapar, mászik, nekifutásból rombol, felmászik az autómra , kiásta a garázs falát szó szerint hogy átjuthasson ott a szomszédba. Össze vissza csinál az udvaron....de ahol rájön. Sosem volt még ennyire problémás kutyám..tudom hogy nem a kutya a hibás hanem a gazda , de én már tanácstalan vagyok és nem tudom mit kezdjek vele. Ha leszidom , vagy felemelem a hangom elbújik és órákig nem látni.


Próbáltam szocializalni, sétáltunk sokat, autóztunk, próbáltuk tanítani jutalomfalattal és nem figyel ránk, párom már feladta. A másik kutyussal nincs sok gond. Ezt nem érdekli sem a bot, sem a labda , sem semmi játék. A másik labdázik, focizik, frizibzik, úszik ..de a kölyökkel nem lehet játszani se .


Az a terv hogy tavasztól kennel lesz neki , mert a kertünk egy atomrobbanás már .


Tudnátok adni pár tippet mit tudnék csinálni vele vagy hogy neveljem ? :(((


2023. jan. 19. 16:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ivartalanításon már átesett mind a két kutyus azt kihagytam...

Ja, meg van mikor sétálunk leül és nem hajlandó megmozdulni csak úgy a semmiből és nyüszít , máskor szépen jön mellettem. Állandóan az anyjába van bújva, ha nem látja már ugat....

2023. jan. 19. 16:09
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Hogy ne szökjön: villanypászor.


Mennyi idős? Ivaros?


Első körben napi több, kisebb séta. Felosztva egy fizikai, több mentális fárasztás. Szóval mondjuk egy hosszú séta, ha van olyan korban, akkor futtatás. A többi tréning. Ingerszegeny környezetben kezdjetek, mert először még valószínűleg minden el fogja vonni a figyelmét.


És kutyasuli, mert nem birtok vele. Azért a spiccek nem bonyolult kutyák, tudni kéne kezelni.

2023. jan. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Rengeteget kell mozgatni hosszú séták futtatás, nem ártana egy kutyaiskolába elvinni ahol szakértők segítenek.

Nem írtad mennyi idős de azt hiszem a leírtak alapján, hogy nem lehet több hat-nyolc hónaposnál, ezért azt gondolom a legnagyobb gond, hogy nincs lefárasztva, ne a kertben legyen mozgatva vidd el minél hosszabb sétára a környéken, otthon pedig határozottan neveld nem verésre gondolok, hanem erélyes szavakkal, hamar megtanulják a nem szót ha érzik, hogy komolyan van szólva amikor olyat csinálnak amit nem lenne szabad.

2023. jan. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A spiccel nincs is gond (az anyja) ez valami snaci keverék lehet a doki szerint.

Van mozgatva , két , három naponta megyünk velük, vagy együtt , vagy külön. A kutya 10 hónapos , már nem tud szökni, szerencsére azt megakadályoztuk már mindenhogyan.


Gondolkodtam a kutyasulin, de a legközelebbi 50 perc autóútra van és munka mellett ez elég necces nekünk.

2023. jan. 19. 16:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne 2-3 naponta menjetek, hanem naponta többször. Ereje teljében van, kamaszodik.
2023. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Napi szinten mozgassátok le, nagyon.

De még csak 10 hónapos, ilyenkor nagyon rosszak tudnak ám lenni, főleg a fiúk. :) Sok mozgás és türelem...

2023. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Naponta kell mozgatni nem két három naponta és naponta sem egyszer kellene.
2023. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert hülye tini. A belét nem kell kihajtani, mert ilyen idős korban az erőltetett mozgás káros. Minden nap séta, foglalkozás. Olyan pedig nincs, hogy egy kutya nem tud játszani, vagy nem lehet megtanítani semmire. Akkor a módszer rossz.


A kennel pedig a legrosszabb amit tehettek egy ilyen korban lévő kutyával. A problémát megoldani kell, nem kennellel lezártnak tekinteni.


Túl kell élni ezt az időszakot, ez általában minden kutyánál ilyen.

2023. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2-3 naponta séta? Gondolom az is csak pórázon...

Ha ennyire nagy mozgás igénye van, miért nem elégíted ki? Miét vársz a kutyától, ha az alap igényeit sem akarod kielégíteni? Tanítani kell, képezni és nevelni kell. 10 hónapos kamasz. Nincs olyan, hogy egy kutyát nem lehet tanítani. Olyan van, hogy nem jól és nem jó módszerrel próbálják.

2023. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az én kutyám volt ennyi idős, kb sírva kerestem fel a legközelebbi kutyaiskolát, annyira ki voltam bukva, nem bírtam vele :D Pedig nagyon sokat mozgott, napi 4 órákat sétáltunk akkoriban. De azóta már nagyon jó kutya. :) Ez egy ilyen korszak, ezen túl kell esni. Vannak kicsit egyszerűbb esetek, vannak nehezebbek, de a kamasz kutya az bizony rossz. :D
2023. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!