Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutyában ott van...

Német juhászkutyában ott van a természetes védő ösztön? Vagy ha egész gyerekkorában meg utána is csak játszanék vele meg trükkökre tanítanám, de semmi komoly kiképzés, akkor nem fog megvédeni, ha megtámadnak?

Figyelt kérdés

Nem akarom őrző védővel vadítani, csak azt szeretném, hogy a pajtásom legyen, játszanék vele.

De ezesetben is megvédene, ha valaki meg akarna támadni az utcán, vagy ha játékosnak nevelem, akkor nem is fog egyáltalán agresszívan reagálni egy valós támadóval szemben?



2023. jan. 20. 12:19
A kérdező szavazást indított:
Megvéd a németjuhász ösztönösen, ha baj van.
Csak akkor mutat agressziót rossz emberrel szemben, ha tanítva van rá.
11 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Egyik kutya se ved meg, ha nincs ra tanitva. Igy van ez az orzo-vedo fajtaknal is.

Pontosabban lehet nekiugrana mondjuk az “ellensegnek” magatol is, de mit ersz vele, ha ezt nem parancsra teszi es utana nem engedi el? Meg te kerulsz bortonbe, ha megoli.

2023. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ez nagyon nem ilyen fekete-fehér.

Először is honnan veszed ezt a baromságot, hogy az őv az vadítás? Pont hogy nem, pont a kézben tarthatóságról szól, sőt, a sport őv teljesen más szituáció, mint amivel a való életben találkozhat a kutya, így be sem kapcsol a minndennapokban. IGP-s kutyám van, bárkit beenged a lakásba mellettem, minden gyereket imád, minden emberrel jó fej. Sosem találkozott még olyannal, aki veszélyt jelentene rá vagy rám. De ha találkoznánk is, akkor sem az ő dolga, hogy megvédjen. Hogy utána majd menjen a pereskedés és az altatása? Ennél sokkal jobban szeretem!


Másrészt a vonal fogja megadni, hogy milyen lesz a kutya. Játszhatsz bármennyit, ha olyan helyről lesz a kutyád és nem tudod nevelni, közveszélyes lesz. Vagy fordítva, egy átlag küllemkutya bármilyen kiképzés mellett sem fog soha megvédeni.

2023. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Az ÖV nem vadítás, ha nem szolgálati kutyát képzel, akkor ők ezt is kb. játéknak fogják fel.

Aki pedig azt írta, hogy ha nincs tanítva a kutya, nem véd meg, az nagyot téved. A jó idegrendszerű, jó vézenű kutya megpróbál legalábbis megvédeni. Más kérdés, hogy sikerül-e neki.

Nem tudom, miből veszik a válaszolók, hogy ha megvéd a kutya, akkor utána elaltatják. Van a környéken olyan kutya, amelyik gyereket támadott meg, szó sincs arról, hogy a gazdát védte volna, és még mindig vígan megvan. Én onnan tudok erről, hogy az én kutyámat is megtámadta, és az eset kapcsán kiderült, hogy már két másik kutya is szárad a lelkén (az egyik sajnos elpusztult) és egy kislányt is megharapott.

2023. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kutya kutyát támad, az sajnos senkit nem érdekel. Ha embert támad, akkor a sértetten múlik, hogy tesz-e feljelentést. Ha nincs komoly gond, a rendőrök maguktól nem tesznek semmit.


De más, ha egy neveletlen kutya támad, és más, ha egy őv-s képzett kutya támad. Azt sokkal szigorúbban veszik.

2023. jan. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Mi sosem tanították ilyesmire, mégis mindig megvéd.
2023. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Én sosem tanítottam az enyémet semmi ilyesmire, és valami elképesztően protektív, mindent és mindenkit figyel, jelez - és nem jöhet a közelembe senki "csakúgy", mert egyből ugatja.
2023. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Nagyban függ a kutya felmenőitől és a vézenétől.


Ha félős kutyád lesz, sosem fog megvédeni, még "vadítással" sem.

2023. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__12099152-mil..

Ez is a te kérdésed? Ha igen, inkább nem kommentelek

2023. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#6, ez inkább neveletlenség és szocializálatlanság... Erre annyira ne legyél büszke.
2023. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!