Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust tartsak, ha a...

Milyen kutyust tartsak, ha a fő szempont nekem, hogy a kutya játékos legyen? Régen német juhászom volt és ő szeretett velem sokat játszani még felnőtt korában is. De gondoltam rá, hogy tarthatnék mondjuk husky-t is. A husky-k mennyire játékosak?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 10:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
A husky annyira jatekos, hogy ha hagyod ot percre unatkozni, szetrombolja az egesz lakast, tehat tokeletes valasztas szamodra, ha 0-24 raersz vele jatszani.
2023. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
Ha csak ennyi szempontod van, akkor menhelyi keverék.
2023. jan. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Mivel szinte folyamatosan itthon vagyok, így tudok vele foglalkozni. Bár remélem, ha jól lefárasztom nappal, akkor éjjel hagy aludni pár órát. Mondjuk jó nagy udvarunk van, ott biztos jól érezné magát a husky is, ha sokat tud mozogni. Egyébként köszönöm a választ.
2023. jan. 20. 11:00
 4/34 anonim ***** válasza:
92%
A kertet is szetszedi, ha unatkozik, nyugi. :) De nezz utana alaposan, a husky es a nemetjuhasz hiaba hasonloak felepitesre, ket kulon dologra lettek kitenyesztve. A huskynak sokkal nagyobb a mozgasigenye, de nem feltetlenul eleg neki az, hogy tud szaladgalni a kertben.
2023. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Menhelyről nem akarok elhozni kutyát. Ennek két oka van. Az egyik, hogy fajtiszta kutyát szeretnék tartani, a másik okom pedig, hogy a menhelyeken lévő kutyák többnyire már felnőtt kutyák, én meg pár hetes, vagy maximum 2 hónapos kutyust szeretnék haza hozni, hogy én nevelhessem fel.
2023. jan. 20. 11:06
 6/34 anonim ***** válasza:
90%

Huskyt ne, könyörgöm. Az emberek 90%-ának nem való. Hatalmas mozgásigényű, szökésre hajlamos, önfejű, makacs és hullik a szőre mintha nem lenne holnap. Pórázról többségüket elengedni nem lehet, mert lelépnek... az udvar nem egyenlő a mozgással. Ha mész mindennap sétálni + futni, a huskynak az kell. Hajlandó vagy minden nap, rossz időben is futni járni vele?


Játékosság pedig nem fajta, hanem egyed függő és husky nagyon más jellem, mint a németjuhász.

2023. jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
75%

Fajtiszta kutyák vannak menhelyen. Mivel nem keveredtek se zsiráffal, se mosómedvével.


Legkorábban 8 hetes korban választható el a kolyokkutya (törvény szerint), de sok tenyésztő 10, vagy 12 hetes korban adja csak at a kiskutyát.


Mennyi pénzed lenne a vételárra? Mennyit vinned sétálni? Milyen sportot szeretnél vele űzni? Mivel mind a német juhász, mind a husky munkakutya (mert gondolom nem csak külső alapján választottad őket...)

2023. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Ja nem keveredtek mosómedvével, de, ha egy német juhász meg egy rottveiler keverednek egymással, már az ő kutyáik sem lesznek fajtiszták. Mert keverék minden kutya, amelyiknek különböző fajta felmenői vannak. Én a kutyákkal kapcsolatban úgy gondolkozok, mint a náci németek az emberi fajokkal kapcsolatban. Ha egy embernek minden felmenője német volt az árjának, tiszta vérvonalú embernek számított, akinek meg romák, vagy zsidók voltak az ősei között nos azokat korcsnak tartották. De a kutyákra vissza térve nekem sok a szabadidőm, ezért rengeteget tudnék foglalkozni bármelyik fajta kutyával. A vételárra van pénzem, sportot űzni nem szoktam, de sétálni elvinném a kutyámat, mert én is szeretek sétálni. Amúgy tudom, hogy eredetileg a német juhász is meg a husky is munkakutyák, de nekünk a német juhászaink nagyon játékosak voltak mindig is.
2023. jan. 20. 11:19
 9/34 anonim ***** válasza:
90%

Beszállnék én is oda, hogy huskyt ne!

Ezt a videót hallgasd végig:

[link]

Ez meg a napi igényük:

[link]


Tudod ezeket vállalni? Mert nekem úgy tűnik, hogy egy kerti diszt szeretnél. Akkor viszont szétszedik a kertet, godroket ásnak, rosszabb esetben szöknek. Munkakutya, szánhúzásra, napi több 10 kilométer futásra lett tenyésztve évszázadokon keresztül.


Őszintén, komolytalannak tűnsz. Ha csak kell egy kutya, mert van kert, válassz egy 10+-os német juhászt a fajtamentéstől.

2023. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%
Fogalomzavarban vagy, kérdező! Minden kutya FAJtiszta. FAJTAtiszta lesz az, amire gondolsz.
2023. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!