Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lett hirtelen ilyen...

Mitől lett hirtelen ilyen népszerű az Akita és a Shiba inu?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat látok ezekből a fajtákból mostanában, itt is sokan kérdeznek róluk. Ráadásul rengeteg kezdő gazdi. Pedig finoman szólva, nem egy egyszerű kutyák... Vajon mitől ez a hirtelen népszerűség? Csak a küllem miatt, vagy van valami más oka is? Miért választjátok ezeket a fajtákat. Komolyan érdekel. :)

2023. jan. 21. 19:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindig vannak divatok. Jövőre más lesz a menő.
2023. jan. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Értem én a kutyadivatot, a környék pl megtelt Border Collie-val az elmúlt néhány évben, na de azok jól együttműködő kutyák. Viszont ezek bár gyönyörűek, de nehéz esetek. Szóval nem értem mitől lett divat.
2023. jan. 21. 19:14
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindig felkapnak egy fajtát. A '80-as években a pekingi palotapincsi meg az uszkár volt a divat. Aztán a tacskó. Aztán a yorkshire terrier. Meg a csivava.

Egész Japán meg a japán kultúra divatosnak számít most, talán ezért.

2023. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A Japán kultúra iránt megnőtt az utóbbi időben az érdeklődés, világszerte egyre több az elérhető információ, tartalom szubkultúrákon kívül is. Nagyon sok a cuki shibás és akitás anime, manga, különféle termék, és így olyanoknak is felkeltették az érdeklődését, akik eddig pl. nem is tudták, hogy van ilyen kutya is.
2023. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Divatos minden, ami japán. Én is követek egy japán YouTuber-t. :D Nami's life.
2023. jan. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Anno mikor én az első kutyámat választottam, direkt olyan fajtát néztem, ami illik hozzám, az életvitelemhez és könnyen kezelhető. Így lett uszkárom. Küllemre pedig marhára nem tetszett, húztam is a szám, mikor az összes kutyaválasztós teszten az uszkár jött ki. :D

Szóval a

2023. jan. 21. 19:38
 7/23 A kérdező kommentje:

Szóval azt gondolnám valami más oka is van ennek a népszerűségnek.

Szívesen meghallgatnék egy gazdit, hogy miért döntött így :)

2023. jan. 21. 19:39
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj frizurát csinálni az uszkárnak. Simán lenyírhatod rövidre a bundáját egy uszkároknak való nyírógéppel.
2023. jan. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igen, erre gyorsan rájöttem. :D
2023. jan. 21. 19:45
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember nem nézi a fajta vagy a kutya személyiségét és tulajdonságait. Csak küllemre választ.

És míg 20 éve ezek a fajták nem voltak elérhetőek, ma már azok. Csak nézd meg, ha bejön a klee kai, mindenki azt fog majd tartani. Vagy az, hogy nincs tele az ország MAS-okkal, csak azért van, mert még nincs szaporító (ne is legyen), kevesen tenyésztik és baromi drága fajta.

2023. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!