Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Előfordult már, hogy egy...

Előfordult már, hogy egy sorozathoz való pozitív viszonyod annak köszönhetően változott meg, hogy az (lassan vagy hirtelen) nagyon népszerűvé vált?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 6. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is sorozat, de pl film esetén volt példa.


A Gyűrűk Ura film már második hónapja ment a mozikban, nagy mozis voltam így furcsa volt számomra, mert 4-5 hétnél tovább nem igazán szoktak vetíteni egy filmet. Alapvetően nem tudtam semmit a filmről, és már arra sem emlékszem miért voltam ellene, tehát eszem ágában sem volt megnézni, de miután moziba akartunk menni és feltűnt, hogy régóta nagy kihasználtsággal megy a mozikban így ezt néztük meg. És hihetetlen nagyot ütött, nagyon tetszett, mai napig imádom.


Nem mondanám, hogy hatalmas befolyásolást jelent, ha valami hirtelen felkapott. Most is van nem egy olyan sorozat, amit sokan szeretnek, meg toplistás helyen van, de mivel nekem a műfaj, meg a leírás alapján a sztori sem tetszik, így nem nézem meg, hiába a nagy népszerűség. Ha meg van pár új sorozat ami első ránézésre tetszik, akkor esetleg a sorrendben tud dönteni, hogy na ezt most sokan szeretik, sokat olvasni róla így mondjuk azzal kezdem.

2021. ápr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem általában taszít, ha felkapnak valamit.


2005-2010 körül a Tűz és Jég dala (közismert nevén Trónok harca) volt a kedvenc könyvsorozatom. Imádtam, úgy éreztem, hogy valami nagyon különleges dolog részese vagyok.


Aztán jött a sorozat, és mindenki "fan" és "connoisseur" lett anélkül, hogy akár 10%-át is megragadta volna a könyvekben bemutatott világnak. Ekkor el is ment a kedvem az egésztől.

2021. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sosem értettem ezt. Sem zenéknél, sem filmek/sorozatoknál.


Attól, hogy valami nagyon elterjed még ugyanaz az alkotás marad. Nem szeretni valamit, mert sokan szeretik, egyenlő a butasággal. Nem megbántva senkit, de tételezzük fel, hogy nem az intetnet korában élnénk és ugyanúgy nagyon népszerű lenne egy film, de te csak otthon a vhs kazettáról látnád. Tetszene nagyon, de nem is tudod, hogy másik 200 millió ember is imádja. Számít? Nem. Ugyanaz a film marad.


Sőt, még visszaigazolás is neked, hogy amit te szeretsz, azt sokan mások is.

2021. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ugyanezen a véleményen vagyok, hármas. Nincs értelme utálni valamit azért, mert mennyire népszerű... ugyanakkor nekem is volt ilyen előítéletem korábban. A GoT-ot pl. nem szerettem emiatt, majd amikor elkezdtem nézni lassacskán megszerettem, de még a mai napig bennem van ez a keserű szájíz utánna.
2021. ápr. 6. 14:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem. Én inkább mindig attól félek, hogy a népszerűség a minőség rovására megy, ami a Trónok harcánál be is következett. Minél többen nézték, annál butább lett a plot és a karakterek, mert már nem kellett semmi energiát belefektetni, akkor is nézte a sok ember.

Pedig alapból a népszerűség jó lenne, mert azt jelenti, hogy biztos lesznek új évadok, új részek.

De eddig a legtöbb esetben ez visszafelé sül el. Szóval ezt utálom a népszerűségben. Minél népszerűbb valami, annál "egyszerűbb".

Pedig semmi baj nem lenne azzal, hogy sokan szeretik, na de milyen áron?

2021. ápr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös, amit leírsz azzal egyetértek, de nem feltétlen van ez sem így. A Trónok harcánál is leginkább csak azt szidják, amit már nem tudtak a könyv alapján elkészíteni, az előtte lévő évadokra nagyon kevés negatív kritika jött és addigra már elég magasan volt a népszerűsége. Úgyhogy értem, amit mondasz, de nem egyenesem arányos a népszerűség a minőség romlásával. Persze van benne valami, amit írsz, de az is közrejátszik, hogy minél hosszabb egy sorozat, annál nehezebb fent tartani az érdeklődést (lásd Walkig dead, eleje óta nagyon népszerű volt, mégis unalomba fulladt). Inkább azzal van a gond, hogy nehezen tudnak lezárni egy anyagilag sikeres sorozatot.
2021. ápr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6. Sokan azt írják, hogy azért szidják, mert nem a könyv alapján készítik, de már az első évadoktól voltak eltérések. És egy csomó sorozat van, ami nem könyv alapján készül és mégis viszonylag jól tartja a minőségét, a logikáját évadokon át.

Pl. Tyrion a sorozat elején egy könyvmoly, racionálisan gondolkodó karakter, majd egy alkoholista kocsmafilozófus kreténné válik. Attól, hogy nincs könyv, a karakter alapjai még megmaradtak, nem kellett volna ebbe az irányba elmenniük. Ahogy a könyv biztosított egy csomó érdekes plotot vagy karaktert is, amikkel kezdhettek volna valamit a saját kútfőből készült évadokban, de helyette csak kivágták őket. És ez szerintem a "népszerűség" hibája, mert minél hülyébb valaki/valami, annál népszerűbb. Ez a tipikus amerikai kretén humor és az egybites gondolkodás, ami jellemző lett a sorozatra. De nem kell csak Trónok harcánál leragadni. Moziba nem tudok eljárni már (precovid), mert az előzetesek tele vannak ezzel a kretén humorral és lehetetlen skippelni őket, végig cringe/kínos az egész. És van aki nevet rajta, mint Tyrion viccein is, mint az, hogy Varysnak nincsenek golyói vagy Tyrion iszik és ezért tud dolgokat. Valamiért ezt sokan viccesnek tartják, én meg csak pislogok, hogy hogyan lehet valaki ilyen kretén?

2021. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

*Még ami lemaradt. Karakterfejlődés címen nem baj persze, hogy valaki egy szerethető karakterből egy ellenszenves alakká válik, mint Tyrion. Csakhogy a sorozat végig, az utolsó pillanatig ragaszkodik hozzá, hogy Tyrion ugyanaz a karakter, akit az első négy évadban láttunk, kompetens tanácsadó és bölcs gondolkodó. Viszont a sorozat második felében borzalmas ötletei vannak és végig rossz tanácsokat ad Danynek. Mégis a karakter népszerűsége miatt a sorozat írói ragaszkodnak hozzá, hogy a legértékesebb ésszel rendelkező ember Tyrion, pedig évadok óta már nincs így. És semmi következménye nem lesz a hibáinak.

Az a tipikus mutasd és ne mond. De a sorozat nem mutatja, csak mondja, mert amit mutat, az valami teljesen más, ami köszönőviszonyban sincs azzal, amit mondanak. De a karakter népszerű és szeretett, ezért akár az asztalra is kakilhatna, az is hihetetlenül mulatságos és elmés lenne.

És ez most csak egy példa, ebből a sorozatból is lehetne hozni még Tyrionhoz hasonló ezer példát és persze máshonnan is.

2021. ápr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért az túlzás, amit Tyrionnal kapcsolatban írsz, ő már konkrétan az első megjelenésénél is ku*vázott és vedelt. Az, hogy ezen felül hova vitték el a karaktert az nyilván más dolog, de én ezt nem mosnám össze a népszerűséggel, inkább csak nem voltak kompetensek a könyv hiányában a készítők, így elcseszték.

De még egyszer mondom, valamelyest egyet értek veled.

Viszont a mozis dolog, hogy tele van idióta humorral... Hát... Nem tudok mit mondani, igazad van, én is látom, én is falta mászok tőle, de keresni kell az olyan filmeket, ami nem erre épít vagy legalább nagyon kis mértékben fellelhető az adott filmben.

Valakinek a Thor: Ragnarök stílusa is nagyon sok már és nem tudja élvezni, míg nekem az egyik kedvenc MCU filmem.

A Vakáció filmről több olyan kommentet, imdb-n véleményt olvastam, hogy a világ legjobb vígjátéka... Én pedig kellemetlenül éreztem magam a nézése közben és azon gondolkodtam, hogy ez miért készülhetett el egyáltalán, mert annyira kínos.

Úgyhogy különbözőek vagyunk, ami neked vagy nekem sz@r, az másnak tetszik, akármennyire bugyuta is.


Az ellenkezőjét kell keresni. Én általában megtalálom, bár eléggé tág az érdeklődési köröm. Kb csak horrort nem nézek, bár ritkán azt is.

2021. ápr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!