Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A meglévő 4 éves kutya mellé...

A meglévő 4 éves kutya mellé hoztunk menhelyről egy 2 éveset. A menhelyi nagyon akaratos, féltékeny. Azt szeretné, hogy csak vele foglalkozzunk. Ez ellen mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Ha az idősebbet, a "régit " simogatom, nevét mondom, hívom, ő már jön és túrja, lökdösi. 1 hónapja van velünk. Hogy lehet leszoktatni erről? Egyszer lenyugszik magától? Mindig mindenben ő akar lenni az első. Nem durva, szerencsére, nem agresszív, de ha hozzáérek a másikhoz, már jön oda. Gondolom örül, hogy nem 100 kutya között van, hanem van saját "falkája".
2023. jan. 23. 20:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem engeded, hogy követelődző legyen. Elég sokat kell majd gyakorolni, de el kell küldeni a helyére, amikor éppen a másikat simogatod. Majd hívod és őt is megsimogathatod.
2023. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
3%
Mind a két kutya kan? Szomszédban volt ilyen, a nagy erdélyi kopó keverék volt, a kicsi puli. És minden reggel véres volt az udvar! EZT AKAROD? A kicsi domináns, és uralkodni akar a másik felett. Az egyiket oda kell adni vagy visszaadni a menhelynek,bár nem értem, nálunk környezettanulmány kell ahhoz, hogy kutyát kaphass. Két heti séta, ismerkedés stb. nem is volt?
2023. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Különböző neműek, ivartalanok. Új a lány.
2023. jan. 23. 20:40
 4/15 anonim ***** válasza:
5%
Úgy írsz, mint aki nem számított arra, hogy egy menhelyi kutyával problémák lehetnek.
2023. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Kutyaiskola
2023. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Menhelyi kutyával mindig van probléma, eleinte főleg. Egy aranyos, alkalmazkodó kutya pl. eleinte orditott éjjel, nem szeretett egyedül, rengeteg baj volt vele. De új helyre költöztünk, aztán kilenc évig hűséges társ volt. DE eleinte elvittem kutyaiskolába, ahol alaposan megnevelték.
2023. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
#2 Az ott a gazda hibája. Azonos nemű kutyák bármikor egymásnak eshetnek, olyan nincs, hogy minden reggel véres volt az udvar, az első összezördülésnél szét kell szedni őket, a másodiknál pedig külön tartani. Akár kettéválasztani az udvart, akár bezárni az egyiket egy kényelmes méretű helyre, ahol azért tud járkálni, amíg a másik kint van, és normális időközönként cserélgetni. Ne legyen két kutyája annak, aki nincs felkészülve arra, hogy esetleg egész életükben dominanciaharcot fognak vívni.
2023. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kutyaiskola mit tud ebben segíteni? Másikkal jártam, 3 sulit megcsináltunk. A kölyök, a fiatal kutya tanfolyamot és a 3. neve magyarul nem tudom mi. Az a komolyabb, vizsgázni is kellett.

Szerintem tavasszal indulnak sulik, írtam nekik,de nem válaszoltak. Felhívom majd őket inkább.

2023. jan. 23. 20:59
 9/15 A kérdező kommentje:
Itt a régi kutya a főnök, de az új meg hiperaktív. Ha ő megunja a piszkálódást, néha rászól és abbamarad a dolog.
2023. jan. 23. 21:00
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
Alpha roll a menhelyinek, minden egyes alkalommal, amikor ezt csinalja, ameddig meg nem tanulja, hogy itt te vagy a falkavezer es neki nincs joga kovetelozni. Es ne hallgass azokra, akik szerint az alpha roll nem hatasos.
2023. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!