Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti/ benti tacskó?

Kinti/ benti tacskó?

Figyelt kérdés

Manapság egyre több helyen jön velem szembe az a tény, hogy a tacskó benti kutya. Ezt a tényt én azért cáfolnám mert amellett hogy kiváló vadászkutyák szerintem a nem agyon tenyésztett egyedek jól bírják a hidegebb időt is.

Nekünk korábban volt tacskónk igaz régebbi időkben amikor még tényleg hidegebb telek voltak na meg hó is. Közel 20 évet élt le úgy hogy soha semmi baja nem volt és egy percet sem volt bent ( sima szőre volt)

Jelenleg kutya vásárlás előtt állok és az egyik fajta ami szóba jött a tacskó lenne. Viszont amit korábban is írtam manapság mindenhonnan azt hallom vissza, hogy felelőtlenség kint tartani stb stb. Én pedig nem szeretnék felelőtlen gazda lenni.

Ezért érdekel pár ember véleménye hogy ilyen körülmények között érdemes lenne e belevágni? Régen volt már tacskóm azokban az időkben még nem is volt “divat” kutyát a házban tartani.

Kérek mindenkit hogy normális emberek módjára válaszoljunk egymásnak illetve ha lehet a kérdésre is nekem! Én elfogadom mindenki véleményét és meg is hallgatom.

Nálunk Alapvetően másik két kutya mellett lenne akik kinti/ benti kutyáknak számítanak. Különösen nyáron egész nap kint vannak nem is akarnak bejönni. Hidegebb időkben gyakran vannak bent a házban, hála istennek szobatiszták, viszont ők kint alszanak. Van nekik kutyaól jó vastag plédekkel, illetve több kutya fekhelyük is van. Viszont ők nagyobbak azért és vastagabb szőrrel rendelkeznek. Arra gondoltam estére mindenképpen illetve esetleges nagy hidegekben bent aludna a tacskó akár a házban, de az sem kizárt hogy mindhármójuknak átalakítanánk egy kis épületrészt ahol télen lehetnének. A régi tacskó is gyakran összebújva aludt a régi kutyánkkal akinek nagy bundája volt így teljesen elválasztani nem akarnám a másik kettőtől.

Ezeken kívül/ ezek mellett mire lehet érdemes még gondot fordítani? Teljesen bent sajnos nem tudnám tartani és igazából nem is szeretném. Én azon a véleményen vagyok kell nekik egy kis szabadság is kint a kertben.

Természetesen megértem ha valaki szerint így nem érdemes tacsit venni, mindenképpen véleményekre vagyok kíváncsi a döntés előtt.



2023. jan. 26. 13:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Alapvetően a rövid lábaik miatt nem kéne hogy bírják a hideget, de érdekes módon az Alpesi Tacskókopót is ólban tartják “rideg” tartásban a vadászok, pedig ott nagyon hideg van… És habár nem tényleges tacskó, de ugyanúgy rövidek a lábai.
2023. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Tenyésztő nem fog adni kintre tacskót. Occsó szapis kutyát meg ne akarj venni.
2023. jan. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Nem is kell 0-24 bent lennie a kutyanak, ha van udvar, meg a szuleimnel volt egy tacsko keverek, ő pl. csak ejszakara jott be aludni, de kint is volt fekhelyuk, hazuk. A kinti-benti tartas teljesen jo egy tacskonak is, de ejszakara nem lenne szivem kizarni, szeretik a meleget meg a kenyelmet.
2023. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Rovidszoru tacskom van. Vadaszkutya, oke, de 0 aljszorzete van, rovid a laba, nem gondolnam, hogy telen kint a helye. Na meg probalnad is kirakni, hiaba elek kertesben es kimehet, amikor akar, nem megy ki, a takaro alatt fekszik bent 22 fokban :D

Akkor megy ki huzamosabb ideig a pisi-kaki koron kivul telen, amikor en kirangatom setalni naponta 1 orara, mert azert kell a mozgas, de ha esik az eso vagy nagyon-nagyon hideg van, ezt is elfelejthetem, egyszeruen nem jon.


Tavasszal-nyaron amugy szeret kint lenni, neha kint alszik, de az emberek tarsasagat jobban kedveli, igy nagyon sokszor van bent is, ha mi bent vagyunk.


Nem tudom elkepzelni, hogy az en kutyam hogyan birna kint, ha kint tartanam. Kerlek ne valassz tacskot, ha kinti kutya kell, ne kovesd el azt a hibat, amit mar egyszer elkovettetek. Azert, mert leelt az elozo tacskotok (vagy tacsko jellegu keverek kutyatok) x evet kint, telen az biztosan nem volt neki idealis.

Szoval ha kinti kutya kell, tessek olyan fajtat valasztani. Pl berni basztor, tok cuckik, szerintem nagyon jo jellemuk van es nagyon szepen birjak a kinti letet 😊

2023. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen mindegy a véleményünk, tenyésztő nem fog adni ilyen körülmények közé.


Szaporítótól tudsz fajtajellegű keveréket venni. Tacskót. Na azt nem. :)

2023. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
4-es jól írta. Csak egy példa: Te is el tudnál éldegélni úgy, hogy folyamatosan mondjuk 15 fok van, nem halnál bele. De nem lenne valami kellemes.
2023. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Mondjuk még jó hogy normálisan kérdeztem egy kérdést és majdnem az összes válasz lekezelő és bunkó stílusban érkezett. Amit nem tartok jogosnak, mivel direkt érdeklődök mielőtt valamibe belevágnék. Aki rendesen válaszolt annak pedig köszönöm!
2023. jan. 26. 14:25
 8/26 A kérdező kommentje:
4- es köszönöm a válaszod, viszont inkább kis vagy közepes testű kutyát szeretnék.
2023. jan. 26. 14:27
 9/26 A kérdező kommentje:
A tacskó az egyik opciom volt így nem mentem bele részletesen a dolgokba addig ameddig nem biztos, hogy megfelelő lenne számomra. Éppen ezért nem tudtam ezt sem, hogy tenyésztőtől kintre nem fogok tudni kutyát venni. Annak ellenére hogy olyan stílusban kaptam meg a választ amilyenben, köszönöm a felvilágosítást.
2023. jan. 26. 14:31
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Kistestu kutya se kinti kutya, sajnalom.

Kozepes az mar hatareset, ha dupla retegu a bundaja.

2023. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!