Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti/ benti tacskó?

Kinti/ benti tacskó?

Figyelt kérdés

Manapság egyre több helyen jön velem szembe az a tény, hogy a tacskó benti kutya. Ezt a tényt én azért cáfolnám mert amellett hogy kiváló vadászkutyák szerintem a nem agyon tenyésztett egyedek jól bírják a hidegebb időt is.

Nekünk korábban volt tacskónk igaz régebbi időkben amikor még tényleg hidegebb telek voltak na meg hó is. Közel 20 évet élt le úgy hogy soha semmi baja nem volt és egy percet sem volt bent ( sima szőre volt)

Jelenleg kutya vásárlás előtt állok és az egyik fajta ami szóba jött a tacskó lenne. Viszont amit korábban is írtam manapság mindenhonnan azt hallom vissza, hogy felelőtlenség kint tartani stb stb. Én pedig nem szeretnék felelőtlen gazda lenni.

Ezért érdekel pár ember véleménye hogy ilyen körülmények között érdemes lenne e belevágni? Régen volt már tacskóm azokban az időkben még nem is volt “divat” kutyát a házban tartani.

Kérek mindenkit hogy normális emberek módjára válaszoljunk egymásnak illetve ha lehet a kérdésre is nekem! Én elfogadom mindenki véleményét és meg is hallgatom.

Nálunk Alapvetően másik két kutya mellett lenne akik kinti/ benti kutyáknak számítanak. Különösen nyáron egész nap kint vannak nem is akarnak bejönni. Hidegebb időkben gyakran vannak bent a házban, hála istennek szobatiszták, viszont ők kint alszanak. Van nekik kutyaól jó vastag plédekkel, illetve több kutya fekhelyük is van. Viszont ők nagyobbak azért és vastagabb szőrrel rendelkeznek. Arra gondoltam estére mindenképpen illetve esetleges nagy hidegekben bent aludna a tacskó akár a házban, de az sem kizárt hogy mindhármójuknak átalakítanánk egy kis épületrészt ahol télen lehetnének. A régi tacskó is gyakran összebújva aludt a régi kutyánkkal akinek nagy bundája volt így teljesen elválasztani nem akarnám a másik kettőtől.

Ezeken kívül/ ezek mellett mire lehet érdemes még gondot fordítani? Teljesen bent sajnos nem tudnám tartani és igazából nem is szeretném. Én azon a véleményen vagyok kell nekik egy kis szabadság is kint a kertben.

Természetesen megértem ha valaki szerint így nem érdemes tacsit venni, mindenképpen véleményekre vagyok kíváncsi a döntés előtt.



2023. jan. 26. 13:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%

Egyik válasz se volt se lekezelő se bunkó. A kérdésed megfogalmazásaihoz képest meg pláne nem.

Legközelebb előre írd bele a kérdésbe hogy csak egyetértő választ fogadsz el, mert a te fogalmaid szerint a többi az neked "lekezelő és bunkó".

Tacskó nem való kintre, a vadászkutyákat régen is becsben és többnyire bent tartották.

2023. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nem csak egyetértő válaszokat fogadok el illetve az itt olvasott válaszok közül nem egy nem kettő rejtélyes módon eltűnt tehát nem valótlanul állítom ezt.
2023. jan. 26. 14:49
 13/26 A kérdező kommentje:
A kérdésem megfogalmazásával sem tudom mi a probléma de látom itt ezen az oldalon mindenbe is bele szoktak kötni az emberek.
2023. jan. 26. 14:50
 14/26 A kérdező kommentje:
Aki írta hogy a kistestű kutya se való kintre: A kistestű kutya alatt a tacskót értettem. Viszont a válaszokból ítélve tényleg igaz, hogy manapság már inkább benti kutyusként tartják számon, így nem vágok bele. Tényleg nem szeretnék neki rosszat. Illetve ezek szerint tenyésztőtől vásárolni sem tudnék, szaporítókat pedig nem szeretnek támogatni.
2023. jan. 26. 14:51
 15/26 A kérdező kommentje:
A válaszokat tehát köszi mindenkinek, ment a zöld azoknak akik tényleg segítő szándékkal írták le a mondanivalójukat. A dolog eldőlt, nem lesz tacsim!
2023. jan. 26. 14:52
 16/26 anonim ***** válasza:
69%

Mindig benti kutya volt. Ha megnéznél néhány történelmi filmet is, nem csak a szuperhősös maszlagokat, vagy elmennél csak egyszer múzeumba, látnád, hogy a nemesek kutyája volt és bent élt.


Ez csak az utóbbi 50-60 év falusi-paraszti elmaradott baromsága, hogy mindenki tartson mindenféle kutyát, és persze mindnek kint a helye láncon, vashordóval. Bár ez sem terjedt el sehol máshol, csak a Balkánon. Gondolom nem értelmiségi családból származol, ha ilyen felfogást hoztál.

2023. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
68%
Én kutyamegőrzéssel foglalkozom és mellette benne vagyok az állatvédelembe is nyakig. A mai ,divat, kutyákat annyira lenyomorítottàk a szaporítók, hogy hosszú listám van, milyen fajtajellegűt ne vegyél. Nàlam már maga a vásárlás is pénzkidobás. Vannak jó tenyésztők, de tőlük csak akkor érdemes venni, ha fajta orientált céljaid lesznek vele. Már a tenyésztők is ivartalanítàsi kötelezettséggel adjàk oda és benti tartással a kutyákat. Szerintem fogadj inkább örökbe. Akàr fajtamentéstől. Rendezettek a papírok, ismerik a porblémáit, van ismerkedési lehetőség, próbaidő. Ami akkor nagyon fontos, ha több kutyához megy. Tegyük fel, nem fogadjàk be vagy valami nem terv szerint alakul. Vissza tudod vinni. A szaporítót te többet nem látod és sok esetben még féregtelenitést se kap. 5-6 hetesen már árulják őket, ne kelljen költeni. A vételárat inkább fordítsd minőségi takarmányra vagy kutyaiskolára. :) A mai tacskók nagyon ideggyengék, allergiásak, alig akad olyan ügyfelem, amelyiknek a kutyájának ne volna valami költséges egészségügyi problémája. Mind szaporítós. Baj van a yorkikkal, bulldogokkal, a pici puncibubus havanese, bolognese, máltai pincsi és társaival, sikerült elhígulniuk a beagle, goldinak is. Én a keverék, mentett kutyára esküszöm. Szépek, egyediek, nincs fajtabetegségük. Nekem is menhelyről örökbefogadott kutyám van. Etetem, oltatom, kapja a nexguard spectràt az élősködők ellen, közösségi élete van, szereti a cicàkat. Minden kutyát szeretek, de látva mit hoznak be hozzàm, és mennyit költenek, újra örökbe fogadni fogok, ha ez a csoda el lesz szólítva mellőlem. Ha jót akarsz magadnak, a zsebednek és a kutyànak, nem támogatod a megélhetési, állat érdekeit figyelmen kívül hagyó szaporítókat. Tisztelem benned, hogy tájékozódni próbálsz, mielőtt döntesz. A legtöbb ember vesz valamit mert cuki a fotón, aztán a csoportokban kérdezi meg, mivel is etesse Fifikét. Pedig számos könyv és online ismeretanyag rendelkezésre áll. Sok sikert kívánok neked. Jó ember vagy. :)
2023. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó, össze számolni nem tudom hány menhelyi, örökletes beteg kutyát ismerek. Csak egy példa, egyik ismerősömnek 4 mentett, az az igazi keverék kutyája van és egyik sem egészséges. Kettőnek a csípője, egynek a könyöke szar, egy pedig epilepsziás. A szomszéomék utcáról szedtek össze egy kistestű keveréket. Már mind a két lábát műteni kellett patellával. Ne hangoztassuk már, hogy a keverékek mennyire egészségesek és tökéletesek. Arról nem is beszélve, hogy wesenben sem valami fergetegesek. Örülj, ha a tiéd egészséges, de nem ez az átlag.
2023. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
66%

Egyetertek teljesen a 18-as valasszal. Van egy orokbefogadott kutyam es egy fajtatiszta, torzskonyves 5 eves tacskom. Kitalalhatod, hogy melyikkel volt eddig a legtobb egeszsegugyi baj.

Hat nem a tacskoval, meglepo modon :D


A keverekek se feltetlenul egeszsegesek, raadasul ott van meg az a tenyezo is, hogy nagyon sokszor traumatizaltak, viselkedesproblemaik vannak es stb.

Nem annyira egyszeru ez, hogy fogadj orokbe es akkor minden jo lesz...

mert nem.


Szaporitotol nyilvan nem vasarolunk, de ha fajtatiszta kutyat akar valaki es tenyesztohoz fordul, ebben nem latok problemat.

Fajtamentesnel pedig szaporitos kutyak vannak, csak hogy ne erjen meglepetes, meg ezt se kell esz nelkul ajanlgatni...🤣

2023. jan. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
67%
17: hát, ez egy nagyon nagy butaság, amit mondtál. Úgy elejétől a végéig…
2023. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!