Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldjátok meg, hogy...

Hogyan oldjátok meg, hogy ilyen sokat sétáltok a kutyátokkal?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy itt mindenki napi többször, órákat sétál a kutyájával. Hogy fér ez bele nektek a napba?
2023. jan. 27. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Én egyedül élek, nincs gyerek, elég laza a munkaidőm és az idő felében home office-ban vagyok. Mellette van más hobbim is ami időigényes, de még így is 3-4 órám kényelmesen jut a kutyára. Én nagyon szerencsés vagyok most.

De korábban volt hogy 8-5 között irodában voltam minden nap. Ilyenkor reggel csak fél órát mentünk, este kettőt. Az sem kevés azért.

2023. jan. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Sehogyan. Napi kétszer lemegyünk fél-fél órára, utána munka, házimunka, étkezés, stb. Aki azt állítja, hogy napi 4-8 órákat sétáltat az szimplán hazudik. Nem kell mindent elhinni.
2023. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy: aki ezt állítja hazudik. A többség dolgozik, ellátja a háztartást, és akkor még gyerek sincs.. átlagban mire melózol, bevásárolsz, 10 óra oda is van a napból, és otthon a seprűt se fogtad még meg. Egyszerűen nem fér bele négy-hat órát sétálgasson az ember.
2023. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Egyik kutyás a környéken napi 4-5x viszi le a kutyáját. Bejelentve 8 órás a munkája, igazából 6. Leviszi egyszer hajnalban, aztán amikor hazaért, majd még 1x a délután, aztán este, és még egy kicsit késő este. Négyszer biztos leviszi, de inkább 5, és asszerint változik, mennyit vannak lent, hogy a kutya hogy viselik és mennyi igénye van lent lenni. Az éjjeli sétán kívül rendesen vannak, simán megvan napi 3-4 óra. A gyerekei már rég felnőttek, noha az egyik még otthon lakik, a másik meg gyakran viszi az unokát, szóval nem szokott unatkozni. Takarítani takarít, főzni főz, néz filmeket csöndes idejében, és járnak a hajógyári szigetre. Mikor mit csinál, nem naponta tömi tele ezekkel az időt. Az megint más dolog, hogy mennyire fáradt, de ő mondta, hogy a 6 óra az még jó, bár néha azt is soknak érzi, 8 órástól biztos a falat kaparná az idegességtől, és biztos nem lenne ereje. Na meg mert nem a munkáért akar élni.
2023. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Munka- és utazásfüggő, de nyilván valamit valamiért: kevesebbet ül az ember a szgép/tévé előtt, vagy éppenséggel nem kávézgat reggel az ágyban fél órákat, hanem kipattan és max termoszból szürcsöli, míg lent vannak. A gyerek úgy gondolom nem kifogás, az újszülőttet is lehet kendőbe kötni és menni (csináltam, tudom, hogy működik), a nagyobbat meg hurciba, a még nagyobb meg közben hajthatja a motorját, míg séta van.

A kutyás ember sportolni is inkább jár kutyával, ezzel megint egy kört "spórolunk" nekem is van "énidőm" (utálom ezt a kifejezést) és a kutya is mozgott. Bringa, futás, agility edzés, vagy ha vinnem kell a gyereket is, akkor nagyobb séta, túra.

Ha meg nincs idő - mert ilyen is van -akkor ki kell találni gyors lefárasztási módszereket és benti mókákat.

Megoldást keressünk, ne kifogást. Gyerekkel is meg lehet találni a kutyás program lehetőségét, a takarítás meg úgyis megvár 😅 a hosszú napi utazási idő, vagy a 8 óránál hosszabb műszak, ami igazán problémás, a többi általában lustaság kérdése.

2023. jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Aha, mert úgy működik hogy egy dackorszakos gyerek mellet a kutya az első, vagy letojod mit akar a gyerek, és hurcolod a kutya mellé. akár akar menni, akár nem.
2023. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
2re hazaérek suliból, megcsinálom a házit, rendet rakok/házimunka és utána nagy játék/séta.
2023. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

2, 3

Miért hazudnánk? Olyan nehéz elhinni hogy van aki nem olyan elfoglalt mint ti? Nekem nincs a családom, laza a melóm, az is home office. Nem mindenkinek csak meló és kötelesség az élet.

Első voltam.

2023. jan. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
Elhiszem hogy elvétve van ilyen. 99 százalék meg nem így él.
2023. jan. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

6: mint mondtam, megoldást kell keresni, nem kifogást 🤷‍♀️

A gyerekemnek van apja, mamája, nagynénje, vannak kutyás barátnőim hasonló korú gyermekkel, akikkel össze tudunk járni közös edzésre (kutyás edzésre), szóval megoldom a felügyeletét/szórakoztatását addig, amíg a kutyával is rendesen foglalkozom. Ellenkező esetben a kutyán is meglátszik a foglalkozás hiánya és se nekem, se a családomnak nem kell, hogy a gyerek mellett még a kutya is lázadjon 😅

És nem az eü sétákról beszélek, mert az alap, hogy KELL, mert nem alomba pisil/kakil szerencsétlen, hanem a minőségi együtt töltött időről. Ez nem mindig jelent órákat, egy agility edzés pl 20 perc, és felér 2-3 óra kószálással.

2023. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!