Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldjátok meg, hogy...

Hogyan oldjátok meg, hogy ilyen sokat sétáltok a kutyátokkal?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy itt mindenki napi többször, órákat sétál a kutyájával. Hogy fér ez bele nektek a napba?
2023. jan. 27. 17:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%
Az hol sok, hogy egy lakásban tartott kutyát levisz az ember reggel 20 percre és akár napközben, ebédszünetben is egy 20 percre? Efölött pedig délután rászán 1-2 órát?
2023. jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%

Férjemmel kettesben élünk, lakásban, még nincs gyerek, bár nagyon reméljük, hogy idén már végre összejön. A kutya 25 kg pitador-szerű keverék, közepes mozgásigénnyel: ha napi 2x fél órát sétáltatnánk akkor előbb-utóbb bekattanna.


Nálunk az a "titok", hogy mindketten heti 2-3 napon home officeban + rugalmas időbeosztásban dolgozunk, többek között azért mertük 2021 nyarán bevállalni végre egy kutyát, mert mindketten oda értünk a karrierrünkben, hogy nagy valószínűséggel tudunk majd a jövőben olyan munkahelyet találni, ahol rugalmas a munkabeosztás (mindkettőnké home office-os volt a pandémia előtt is már). Plusz kinőttünk már a konstans bulizásból, barátaink, rokonaink is családosak, hétköznap délután/este ritkán van programunk (színház, étterem). A hétvégi programok többségére meg jön a kutya is (családozás, kirándulás, barátokkal is ha tudunk úgy találkozunk, hogy jöhessen).


Reggel 20-40 perces séta, délután nagy séta (1-1,5, jó időben vagy hétvégén akár 2 is), késő este gyors eü séta - ez azért nem annyira borzasztóan sok. Ahogy írta is valaki, ennyivel kevesebbet vagyok pl. itt! :D Hétvégente azért kicsit több időt töltünk vele, általában az egyik nap valami kutyás, intenzív programot is tartalmaz (Dunapart, Hajógyári sziget, túra), illetve kutyasuliba jártunk, ez már 3. szint volt, vasárnaponként 1 óra, az múlt héten ért véget a vizsgálval, majd keresünk neki valami más rendszeres elfoglaltságot. A séta nekünk is jót tesz, ha más sport nincs is, a napi lendületes 10 ezer lépés bőven meg van, friss levegő, agykikapcsolás stb., függőséget okoz, komolyan. Régen telente hétszámra sehova nem mentünk, csak munkába, vásárolni, max. szülőkhöz ugrottunk át, tök jó, hogy pl. holnap reggel mindketten lemegyünk a kutyával együtt a Dunapartra 1-1,5 órára, máris lendületesebben indul a nap. Ez is egy indok volt a kutya mellett, hogy a kutya segít majd kimozdulni, MUSZÁJ lesz menni, és így is lett.


Egy hétre előre megbeszéljük, melyik nap kinek hogy alakul a munkája, programja, és beosztjuk. Reggel én viszem heti 3x, mert azokon a napokon a férjem edz, a másik 2 nap az övé, délután pedig igyekszünk igazságosan elosztani, alapvetően attól függően, hogy ki van home officeban. Néha itthon marad egyedül, ha úgy alakul, hogy mindketten irodában vagyunk, ha több ilyen nap is lenne a héten, akkor valamelyikünk beviszi magával (bár ez a munkatársaknak és a kutyának szórakoztató igazán, nekünk nem :D


Ma pl. mindketten itthon voltunk, férjem elment edzeni reggel, én reggel levittem a kutyát fél órára, utána zuhany, reggeli és munka, megebédeltünk, folytattuk a munkát, aztán fél4kor levittem és 5 után jöttem vele haza, aztán kis házimunka közösen, vacsi és filmnézés, most pedig még dolgozom kicsit, és majd éjfél körül viszem le egy gyors körre.


A gyerek majd nyilván felborítja a dolgokat, újra kell tervezni egy csomó mindent, de meg fogunk mindent oldani. Biztos lesznek majd időszakok, amikor a kutya picit háttérbe szorul, biztos lesznek időszakok, amikor én kevesebbet tudok majd vele foglalkozni (már csak fizikai okokból is), de nekünk is érdekünk (ahogy írta is valaki), hogy a kutya is kiegyensúlyozott legyen.


Én azt látom szívásnak, aki fixen 8 órás irodai munkát végez + reggel-este közlekedés, ott tényleg nincs idő napközben semmi házimunkával haladni (home office-ban nyilván én meg tudok oldani egy mosást, teregetést, kisebb főzést, akár részletekben stb.), azt meg tudom érteni, hogy elmegy reggel 8-kor és hazaér 18-ra, nincs kedve/ideje 1,5 órát andalogni a kutyával. Nekünk sokáig pont azért nem volt kutyánk, mert nem akartunk úgy kutyát, hogy hétköznapokon 8-18-ig egyedül legyen. :(

2023. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
Leszázalékolt nyugdíjas vagyok. 53. Éves. A kutyát pont azért vettem, hogy lekössön.
2023. jan. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%
10-18-ig dolgozok. Napi 1 óra séta fér bele, de az se minden nap. Hétvégén szoktam nagyobbakat sétálni velük. Amúgy meg elvannak anélkül is, olyankor bent labdázunk vagy ilyesmi.
2023. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
85%

4:20-kor kelek, 5:00-kor már lenn futok a kutyával, 6:00-ra már megvan a nyújtás is. Letusolok, megetetem a macskát is, kávézó, sminkelek, 7:15-kor pattanok a kocsiba, 8:00-ra benn vagyok a melóban.

16:30-kor végzek, vásárlás, miegymás, 17:30-18:00-ra otthon vagyok, fordulok is vissza a kutyával, télen kávézni, vagy forralt borozni, nyáron meg piknikezni a hegyre, vagy csak kiülni szalonnázni, vagy olvasni a kertbe, amíg a kutya is mozog. 20:00 körül már a lakásban vagyunk, macskázok egy sort, nézek valami filmet (vagy dolgozok, ha nagyon muszáj), amíg megfő a kaja (ha nem salit, vagy szendót, vagy az előző napi eszem), 22:00 körül még leviszem a kutyát egy 15-20 perces pisilésre, aztán tusolok (szigorúan csak akkor, ha nagyon retkes vagyok 🤣), beborulok az ágyba, aztán kezdődik minden újra!

A 3 óra minden nap megvan nálunk is, pedig én egyedül vagyok 3 benti állatra és dolgozok! Nem egyszerű, de nem is lehetetlen!

2023. jan. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek 15össel.
2023. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is munka / életritmusfüggő. Én most home officeban vagyok, így azért rugalmasabb az időbeosztás. De nagy átlagban én reggel munka előtt szoktam vele sétálni 45 percet kb, délután egy fél órát, este pedig másfél-2 órát. De én imádok sétálni, főleg este, amikor alig van valaki az utcán. Hétvégén meg általában a ligetbe megyünk 3-4 órákra is akár, ha jó az idő, akkor viszek ki pokrócot, meg könyvet, és így én is elfoglalom magamat, ő meg rohangászik kedvére.
2023. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!