Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán akit kutyánk van sajnos...

Japán akit kutyánk van sajnos anyukámra mai nap másodjára morgott rá pedig csak simogatta semmi mást nem tett! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2023. jan. 28. 10:39
1 2
 1/15 anonim válasza:
61%
Vagy fél tőle ,vagy valamiért nem szimpatikus neki,az én kutyám akkor morog rám ,ha rossz helyen simogatom , utálja ha a lábát simogatom
2023. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy Akita... Elég nehéz kutyák, nem könnyű velük. Talán téged véd, féltékeny, de ezt így látatlanban nehéz megmondani. Keress egy jó trénert, Akitához mindenképp javasolt.
2023. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A japán akita kifejezetten problémás fajta. Nem épp családbarát.
2023. jan. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És nem tudom, hogy ez is benne lehet-e de csütörtökön kapta meg a szokásos oltást és a féreg írtót is
2023. jan. 28. 12:49
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy ennek bármi köze lenne hozzá.
2023. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Japán akitát senkinek nem ajánlok,megbízhatatlan fajta.

Amelyik normális az nagyon nagy kivétel.


Sajnos több akitát ismerek. Nem egyszerű fajta,nem családi kutya. Ha nincs kölyök korban szocializálva, lefektetve a szabályok,nincs kutyasuli akkor kezelhetetlen a legtöbb. Hatchi film is sajnos arra volt jó,hogy boldog boldogtalan ezt a fajtát vegye,mert hú de hűséges.


Egy fiatal kan simán majdnem haláláig tépte a mellette élő szukát. Egyszerűen bekattant.,videó is volt amit a ház kamerája vett fel. Szukát varrni kellett. Kutya fajtamentőhöz került,mert így már a szukára is veszélyes volt meg kitudja a gazdákra is mikor támadt volna rá.


1,5 éves ivartan kutyáról beszélünk, ideggyenge is volt az fix.


Szuka amúgy normális.


De az a ritkább.

2023. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Japán Akita ilyen, nem túl családbarát.
2023. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akita tényleg ilyen. Hozzánk jár egy rendszeresen, szájkosárral. Nem a többi kutyára agresszív - hanem a saját gazdájára.
2023. jan. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Na szegény kérdező, most jól megmondtuk neki, hogy a kutyája ilyen és kész, nincs mit tenni. Pedig van! Nem könnyű, mert tényleg nehéz fajta, de mindenképp megéri megpróbálni trénerrel dolgozni az ügyön. Ha az első nem jön be, akkor kipróbálni mást. De bele ne törődj a jelenlegi helyzetbe, különben csak rosszabb lesz.

2023. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, most akkor jövök én is! 🤣


Bocsi, amiért hosszú lesz!


Nekem amerikai akitám van (még morcibb kutya hírében áll, mint a japán, és van alapja a pletykának, továbbá sokkal nagyobb), szóval együttérzek veled! 😅

Nagyon el tudják engedni magukat, ha nincs rajtuk az ember állandóan! Viszont a te esetben lehet, hogy fájdalmas még neki az oltás helye (van, hogy meg is duzzad, de nyilván ezt az akita szőrében lehetetlen észre venni), szóval lehet, hogy csak rosszul esett neki, hogy anyud pont hozzáért a fájós részhez, és ha csak odamorrant, az teljesen normális, mert te is felszisszennél a helyében.


Viszont te vagy a gazdája, neked kell látni, hogy komolyan gondolta-e. Nekem például nem is olyan régen hördült rá a kutyám a macskára, mert megunta, hogy folyton mellette mászkál fel és alá, de láttam, hogy rendben van a szitu, csak szólt, hogy ennyi elég volt neki. (Hidd el, ki vagyok élvezve az ilyenre, mert az enyém magánál kisebb kutyákat és macskákat ölt, embereket meg megharapott, mielőtt hozzám került. Másfél év kőkemény, következetes nevelés eredménye, hogy egy macska és egy 4 kilós kutya lettek a legjobb barátai, és én nyugtatgatom a kajli kölykök gazdáit, hogy engedjék el, nem fogja őket bántani, csak max. neveli őket egy kicsit!) És már 4 boldog évet töltöttünk együtt! ☺️


Szóval ha te, mint gazda azt látod, hogy komoly, akkor vesd rá magad a nevelésre! Az enyém fél évente úgy gondolja, hogy neki már mindent szabad. Akkor vissza a nevelés legelejére, és csak úgy kap kaját, ha csinál érte valamit, szóval az egész napi tápját úgy adogatom neki oda, mint jutifalatot. Nincs olyan, hogy lerakom egy tálban, aztán ha "Tiéd!", akkor lehet enni! Nem, nem! Ha nincs kedve tovább csinálni és már nem érti azt sem, hogy "Ül!", akkor nincs több juti, csak meg van dicsérve és annyika! Aztán folyt. köv. később!


Nekem ez nagyon bevált, egy hét alatt visszaáll az agya a régi rendre, de nekünk is voltak húzós pillanataink, mondjuk amikor a kezemben lévő papuccsal nyúltam a tányérja felé, mert láttam, hogy komoly a dolog (holott előtte másfél évig kivehettem a szájából a falatot gond nélkül, de ott valami megkavarta az agyát), és úgy odakapott, hogy rendesen látszott a foga nyoma a papucson. Miközben amióta velem él, azóta lakásban tartott, kizárólag benti kutya, az udvarra is csak felügyelet mellett mehet ki a rendszeres séta mellett, vendégek jönnek-mennek, tehát nincs elhanyagolva a szocializáció se!


Nyilván nem tojom össze magam, mert én amúgy kuvaszos voltam, szóval amúgy is kemény kutyákkal volt dolgom és tudtam, hogy milyen fába vágom a fejszémet, mikor elvállaltam az agresszív, felnőtt amcsi akitát, de nyilván sok embert megriaszthat, hogy milyen cukik és szépek ránézésre, aztán meg nagyon nem cukik és nagyon nem plüssök. 🤷🏼‍♀️


Soha nem emeltem kezet egy kutyámra se, szóval amikor nevelést emlegetek, akkor nem a verésre gondolok, de szerintem nem árt meg a kutyádnak, ha egy-két hétig alkalmazod az általam fentebb leírt módszert! Dolgoztatod az agyát, taníthatsz neki egy csomó úgy trükköt, értékes időt tölthettek együtt, és még annak is használ, hogy emlékezetesd rá, hogy ki a főnök! Vond be anyudat is! Hidd el, hogy 2 hét alatt már egy sokkal jobb és boldogabb kutyád lesz! 👍🏼

2023. jan. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!