Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 éves (becsült) mentett...

14 éves (becsült) mentett kutyám van. 10 éve van nálam. Sajnos volt egy agyvérzése 1 éve amiből néhány maradványtünettel felépült. Ti mit tennétek az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
nagyon nehéz a járása az utóbbi időben, hátsó lábai szétállnak időnként elesik. Jelenleg egyedül leülni nem tud. Házába nem megy be. Tegnap csak forgott körbe. Ma felállítottam, képes járni, de ma még csak álldogállt. Kinti tartású kutyus, mindig is az volt. Tartási körülményeken nem tudok változtatni.Altatni kellene?

2022. dec. 17. 09:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Igen, altatni. Ez igy nem elet, hogy letezik, de igazan nem el. Mert az milyen elet, ahol szerencsetlen leulni sem kepes?
2022. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Beszélj állatorvossal. Sztem ez az első, nem itt gyk-n kerdezni
2022. dec. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
33%
Sok embert is lehetne simán altatni, mégis vegetálnak a szarban x éve...
2022. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
13%
Szakmai válaszom: Már rég el kellett volna oltani.
2022. dec. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Állatorvossal már beszéltem, meg is beszéltük, de látom rajta, hogy nem szívesen. Én meg vívódom. ma 11-ig kell eldöntenem.
2022. dec. 17. 10:10
 6/29 anonim ***** válasza:
30%

Embereknél nem véletlenül nem engedélyezik az altatást.

Én nem altatnám. Bűntudatod lesz utána. A kutyákban nagyon erős az élni akarás. Sajnos a gazdik inkább a plussz terhet nem vállalják amivel az ilyen kutya ápolása jár ezért altatják. Még akkor is ha a kutya nem akarná. Szigeteld le neki a házát + egy futheto pokróc és haljon meg magától de lehet,hogy javul valamit a melegtől.

2022. dec. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%
Hideg van, tél van. Egy ilyen idős kutyának, fájó lábakkal, ízületekkel egy fűtött helység kell és egy nagy párna, amin elalhat. És nem, a "be van szalmázva a helye" ilyenkor már nem elég. Gyógyszert is lehet neki adni még, akár napi szinten, ha csak valami fájdalma van. Normális orvos, klinika felajánlja ezeket. Ha eszik, iszik, nem altanám. Neked könnyebb lenne, de neki meg egy élete van.
2022. dec. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

Szegény kutyus nagyon

sajnálom:( a mi németjuhászunk 15 éves volt mikor el kellett altatni, mert a hátsó két lábára már nem tudott felállni. Anyukám semmiképpen nem akart az altatás mellett dönteni, nagyon szerette a kutyát. Aztán mikor eltelt pár hét már látta rajta hogy szenved szegény akkor kihívta az állatorvost és elaltatta.

2022. dec. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%
Hogy döntöttél?
2022. dec. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

8-as vagyok, csatlakozom az előttem lévőhöz

Hogy döntöttél?

2022. dec. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!