Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az, hogy a kutyám apámra...

Az, hogy a kutyám apámra hallgat, de annó engem követett árnyékként itthon, aztán velem akart és akar aludni, azt jelenti, hogy engem jobban szeret? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én a fejem tetejére is állhatok, soha nem fogom tudni póráz nélkül sétáltatni, semmi nem válik be, hogy fele olyan domináns legyek a kutya szemében. Tehát nem én vagyok a főnök, noha én foglalkozom vele, én viszem sétálni napi 3x és zömében tőlem kapja a vacsit, heti kétszer apámtól. Mikor idekerült négy éve, árnyként követett a lakásban, vécére sem tudtam menni nélküle két hónapig. Aztán ahogy nem idegenkedett, feljött az ágyra, és végül hozzám telepedett le, a lábamhoz. Így vagyunk régóta. Eleinte apámmal aludt, az én életemet megkeserítette, csakis az én holmijaimat tönkretette (4 papucs kuka, 2 ágygarnitúrám, négy kispárnám, két telefontöltő, három elrakott cipőm, az asztalomról valahogy leszedte a vaskos, tételes és mással teli irattartómat és összerágta, egyúttal a házimat szétrágta vagy tépte, éjjel álmomban húzta ki alólam a párnát, stb). Akkor volt 2 éves, én meg idegbetegnek éreztem magam tőle. Apám szerint látszott rajta, hogy imád engem, ezek ellenére.


Aztán mostanra ezek a múltba vesztek, de továbbra is gondolkodom, hogy vajon a viselkedése, hogy engem választ alvócimborának (mehetne apámhoz, ha akar, de ha én éjjelre becsukom az ajtómat, ő az ajtóm elé jön, vagy nem sokkal mellette telepedik le), hogy védelmezően áll apám és közém (nem mintha kéne, de csinálja) háttal nekem, vagy amikor azt hiszi veszekszünk és békebíróként ugat egyet és apámra ugrik (semmi komoly, farokcsóválva teszi, aztán akár nyújtózik is egyet így, miután látja, hogy a beavatkozás sikeres volt és "nem veszekszünk"), ezek azt jelentik, hogy engem szeret a legjobban? De ha így van, miért van az, hogy az én szavam nem számít, míg apámé azonnal?


2023. jan. 30. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Lehet téged jobban szeret és az, hogy a te szavad nem számít és apukádé igen az azért lehet, mert apukád tud hatást gyakorolni rá, de te nem. Te túl komolytalan vagy a szemében, amolyan alvó pajti vagy játszópajtás, de apudat tartja az alfának bizonyára és ő tud komoly hatást gyakorolni rá. Remélem érted hogy értem, más szavakkal is le lehet írni ami szakszerűbb, de nem jut eszembe. Egyébként az én kutyám is ilyen, szeret mindenkit, a legjobban engem, odavan értem de rám eppenhogy hallgat, anyukámra semennyire és apura pedig teljesen, mert tőle tart. Senki nem bántja, apa egyszer csavart le neki egy nagyot mikor veszélyes helyzetbe került egy nap már többedszer a szökésével és azóta hallgat apura és látja, hogy ő a góré és komolyan kell vennie.
2023. jan. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kit mennyire "szeret", nagyon attól függ, mi számít szeretetnek, mit akarunk annak nézni. Kívülállóként inkább azt mondanám, hogy kitapasztalta mindenkinél a határokat. Én például imádom mindkét kutyám, de egyik sem jöhetne fel az ágyamra, amint megpróbálták kölyökkorukban, tudtukra lett adva, hogy ez tabu. Nyilván "szeret", ha megengedsz neki olyan dolgokat, amiket más nem. Nyilván ezzel a dominanciádat éppenséggel aláásod a szemében.
2023. jan. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha következetes lennél és erélyesebb, attól ugyan annyira szeretne, csak éppen rád is hallgatna.
2023. jan. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Dehát apám is ugyanazkat engedi neki, mint én. Sőt ő az engedékenyebb, a lazább az ilyen dolgokban.
2023. jan. 30. 10:11
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Attól még van egy sorrend a kutya fejében. Kell is, hogy legyen, hozzájárul a mentális egészségéhez, azért is szokták javasolni, hogy ha kölyök kerül a családhoz, az első időszakban azért ne tutujgassa az egész família, legyen egy kiválasztott ember, akire mindig hallgat. Több kutyánál az ötödik-hatodik helyért is szinte vérre menő dominanciaharcok folynak, hát persze, hogy megpróbálja kikezdeni a rendszert, apád feletted van a rangsorban, ezért először veled pedzegeti, mennyire tűröd a szófogadatlanságot, mielőtt nála bepróbálkozna. Akkor fog rád is hallgatni, ha következetesen megtanulja, hogy felette állsz a sorban, és ezt nem úgy értem, hogy bántani kell vagy alpha roll vagy egyéb ilyen hülyeségek, szimplán csak meghúzni a határokat, betartatni, és a betartás esetén jutalmazni. A kutyák nagyon okos állatok, de azért más a "logikájuk", mint nekünk, és ha nem az ő fejükkel gondolkodsz, esélyed sincs.
2023. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!