Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az miért van hogy itthon a...

Az miért van hogy itthon a kutyám jutalomfalatra mindent megcsinál ha éhes, ha nem, alig várja hogy megkapja a kaját? De ha kimegyek vele az utcára sétálni, akkor le se szarja a kaját hiába próbálkozok.

Figyelt kérdés
Folyamatosan elfordítja a fejét és behúzza a fülét. Még akkor is nagyon nehéz kicsikarni valamit belőle ha egy lélek nincs az utcán, pláne akkor ha kutyák ugatnak és van pár ember a környéken. Úgyhogy ezáltal elkezd húzni is ugye, teljesen váratlanul megindul, de ha meg visszarántom akkor még rosszabb lesz mert ő egy sértődékeny fajta. Ez már tart egy jó ideje. Közel 2 éves magyar vizsláról van egyébként szó.

2022. jún. 27. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

A magyar vizsla nem sértődékeny fajta, különben nem alkalmaznák a mai napig vadászatokon.

Túl sok neki az inger (sok szag, más terep, frusztrált, őrjöngő kutyák) , azért nem fogadja el a kaját. Egy sima sétához nem kell jutalomfalat, mert önjutalmazó folyamat. Legyél határozott, de ne várd el az elején, hogy laza pórázon, lábnál kövessen. Nem egészen tiszta, hogy hogyan válaszol a rántásra. pl lecövekel? akkor most egy darabig kevesebbszer és kisebbeket korrigálj rajta, ha felbátorodik, rájön, hogy mi a séta, nem fog majd egy rántástól összetörni.

Ne várd el rögtön, hogy üvöltő kutyák mellett szépen menjen, fokozatosan építsd fel az elvárásaidat. Először csak csendes utcákban kelljen melletted mennie és ne akadj fent, ha egy ugató kutya miatt megfeszül a póráz. Kérhetsz tőle feladatokat is (először nyugodtabb helyen) és arra persze kapjon jutit, mert ez is segít neki feloldódni, de erősíti benne, hogy rád kell figyelni. Fokozatosan növeld a tétet, pl kutya nélküli, csendes utca > kerítés mögött párat vakkantó kutyás utca > kutya aki rendesen ugat > utca, ahol minden kertben üvöltő kutya van

2022. jún. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs sértődékeny fajta. Ellenben a rántás fájdalmas vagy ijesztő lehet a számára, amitől még jobban lefagy.


Amúgy:

- otthon: az utolsó fűszálat is ismeri, dög unalmas, egész nap ott van

- utca: rengeteg, változó és változatos szagok, hangok, textúrák, látvány, egyéb ingerek. Naná, hogy másképp viselkedik az utcán, mint otthon.


Gazdiként:

- neked kellene tudni olvasni a testbeszédéből, hogy most mi van, oké a kutya, lefagyott, pánik miatt rohan ki a világból vagy mindent egyszerre akar szagolni, tapasztalni stb

- rohadtul vissza kellene vennef az elvárásaidból. Leírás alapján ennek a kutyának per pill untig elég at is, hogy nézelődik, tapasztal az utcán.

- magasabb ingerkörnyezet = erősebb jutalomfalat. Grillcsirke, sültmáj stb. Nem elvárható (jelenlrg), hogy valami íztelen, szagtalan izéval tudd tartani a figyelmét.

2022. jún. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Mennyit jártok sétálni? Mennyit jártok kutyák közé? A falatok kívül mit próbáltál még?

Mit takar a sértődés?

2022. jún. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kovibriii94 ***** válasza:
72%

Szia!

Nekem egy kilenc hónapos weimari vizslám van. Nagyon kis kajla, nyilván még fiatal. A séta nálunk nagy falat, pedig jártuk kutya oviba és suliba is, ott nyilván minden elsőre tankönyv szerint ment, nagyon okos, mint minden vizsla. Ha kint vagyunk mi is sétán, nagyon nehéz, annyira kiváncsi, hogy mindent is megnézne. Nagyon nehéz vissza tartani pórázon. Nekem nagyon kajás és játékos, mindegy melyiket használok motiválása.

Nálunk bevált, hogy juti falattal a kezemben kérem, hogy láb mellett jöjjön. Ezt egy ideje elhagytuk, kevésbé is jön láb mellett, vagy épp közömbösítésre használunk jutit.

Nálunk akkor nem fogadja el a jutit, ha valami felzaklatja vagy tojik bele az egészben, mert ez is előfordul. Nagyon makacs, temperamentumos amúgy, szerintem minden vizsla. 😁

Nekünk az is segített, hogy kerestünk egy rétet majd kis parkot, ahol elengedtük, és ott kis szaglászás után, gyakoroltunk mindent, jutival és játékkal. (Volt zavaró tényező) Mi próbáltuk azt is, amikor bemondta az unalmast, hogy vettünk másik jutit, amit addig még nem kapott, csak séta alkalmával, meg volt őrülve, hogy megkaphassa, mint a kis angyal olyan volt 😅

Nálunk sokkal jobban jön póráz nélkül, akkor viszont tényleg láb mellett jön, csak vezényszóra megy el.

Keress valami olyan dolgot; ami motiválja őt és jutalmazó ha jól csinálja, sokszor! Ha nagyon nem megy, tudok adni elérhetőséget, aki kimegy házhoz segíteni. Én is gondolkodom ezen.

Sok sikert!

2022. jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovibriii94 ***** válasza:

Négyes vagyok.

Még annyi, hogy nálunk a kutya suliba, ha nem jött, akkor kellett “rántani” a kutyuson. Nem úgy kell elképzelni, hogy agyon ráncigáljuk a kutyát, mielőtt valaki keresztre feszít… 😅

Szóval az oviban juti falattal kellett motiválni, de a suliban meg kellett tanulni, hogy ha nem csinálja azt amit kérek akkor annak van következménye. Szerintem ez nem rossz dolog, pl gyerek nevelés ugyan ez… ez kell ahhoz, hogy feltétlen bizalom legyen. Pl elmerem engedni; a réten és tudom, hogy első szóra be fog jönni, mert tudja ha nem akkor annak következménye van. Övé a döntés, mert van választása, hívom bejön es kap juti falatot, vagy nem jön be és a fenekét megdobom pórázzal. (Ez is kutya sulis, és működik…)

Ha gondolod a kutya sulis elméleti anyagokat eltudom küldeni, sok okos dolgon van benne.

2022. jún. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kint több az inger, nem jó ugyanaz a jutalomfalat, ami otthonra jó, kintre más kell, érdekesebb, finomabb, vonzóbb. Illetve kint is próbáld fokozatosan növelni az ingerszintet. Ha valami nagyon ingergazdag környéken éltek, és a kutyát arcon csapja minden, amint kiléptek, ahogy ott van, ahol én lakom, próbálj akkor is keresni valami nyugisabb környéket gyakorolni. Én például találtam egy kis parkszigetet kicsit beljebb a forgalmas utaktól a házak között, mellékutak veszik körül, ahol ki-be állnak az ott lakók, füves terület, se kisgyerekesek se kutyások nem járnak oda, max 1-1 ember szokott leülni a padra telefonálni, oda szoktunk kimenni gyakorolni, ha célzottan tanulni akarok a kutyával.
2022. jún. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!