Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk tüzel, és egy kan...

A kutyánk tüzel, és egy kan kutya mindig beszökik hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A mi tacsink már kb 2-3 hete tüzel, de most láttam itt másodjára láttam ezt a kan tacskót. A szüleimet nem érdekli, de simán be tud szökni és felcsinálni őt. Van még egy 5-6 hónapos kan juhászkutya aki elég nagy és erős de csak egyszer kergette el. A harmadik kutya is felnőtt szuka de őt sem zavarja..

Egyenlőre én nem tudok pénzzel beleavatkozni itt gondolok pl a tűzelőbugyira vagy kerítés újításra és a későbbi ivartalanításra is



2023. febr. 6. 11:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Inkább csukjátok be a szuka kutyát a házba amíg tüzel,mert ha felcsinálja egy hím akkor az nagyon sokba fog kerülni.Csukjátok be és akkor engedjétek ki,ha ti is kint vagytok és szóljatok a fiú tacsinak a gazdájának,hogy kiszökik és csinálja meg a kerítést vagy azt ahol kiszökik.
2023. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A kan kutyák nagyon durva dolgokra képesek, hogy a tüzelő szukához hozzáférjenek. Komolyan, láttam már olyan kant, aki szinte felnyársalta magát a kerítéssel. (Ez egy kicsit extrém példa, plusz csórinak itt balszerencséje volt, de attól még sajnos valós szituáció)


A tacsi mondjuk eleve olyan kutya, amit nem szabadna csak kint tartani, pláne télen. De ha már ez a szitu, akkor legalább azt próbáld meg elérni, hogy tüzelés alatt bent lehessen.


Így csak felesleges kiskutyákat fog gyártani (extra éhes szájak, extra munka a szüleidnek), plusz megsérülhet az anyakutya párzás és/vagy vemhesség alatt (nemi betegségeik vannak a kutyáknak is, többek között), a kóbor kan megharaphat téged...

2023. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Zarjatok el a szukat.


Aztán pedig vigyétek ivartalanítani tüzelésű után 1 hónappal lehet már műteni, kistestű szuka 20-30 ezer Ft környékén az ivartalanítás szegyetek össze. Évente kétszer problémás lesz a figyelés plusz a kan kutyák mindent megoldanak. Elég egy óvatlan pillanat

2023. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Ha már többször is beszökött, akkor valószínűleg már vemhes a szuka. Sosben vigyétek el ivartalanítani.
2023. febr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

A szüleidet nem érdekli... Hát kérdezd meg azokat a jó embereket, hogy ha ott lesz egy alom, amit fel kell nevelni, oltatni, táplálni, majd gazdásítani, az majd érdekli-e őket? Egy esetleges álvemhesség, és annak kezelése érdekli-e őket? Gennyes méhgyulladás ami szintén orosi kezelést von maga után, érdekli-e őket?

Látom, hogy Neked sokkal több eszed van, mint a szüleidnek, próbáld meggyőzni őket. Jön a tavasz, sok helyen jönnek az ivartalanítási akciók, értesd meg velük, hogy mindenkinek jobb ha ivartalanodik a kutyátok.

2023. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Ivartalanításra nem költötök, normális kerítésre nem költötök, a nyakamat ráteszem, hogy a házba se fogjátok beengedni. Akkor milyen választ vársz?
2023. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek hatos. Sőt, miért van kutyája ha nem költenek rá?

De azonnal zárjátok el, és vigyétek el ivartalanítani.

2023. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Minden háziállat pénzbe kerül, és egyik sem csak akkor mikor megvásárlod, ezzel számolni kell annak, aki háziállatban gondolkodik, ha mégsem, azt hívják sajnos felelőtlenségnek.

Egyébként orvos függő, de egy ivartalanítás nem olyan eget-rengető összeg, mint aminek a legtöbben gondolják, te utána kérdeztél, hol mennyibe kerül vagy csak látatlanban mondod, hogy nincs rá keret? Mert megint nem mindegy.

Egyébként, ha egy csaj tüzel, még ha az összes többi kutya neki is megy a kertetekben, akkor is befog próbálkozni... hogy is mondjam... ilyen a szerelem.

2023. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Na akkor mégegyszer. Tudom hogy mit KELLENE csinálni, nem vagyok felelőtlen. A kis pénzemből ígyis én veszek neki mindent, így hogy tüzel bent alszik egy kutyapelenkán. És csak akkor jön be, ha én beengedem ami elég sűrűn van, viszont kint jobban szeret lenni a többi kutyával. Van ruhája is amit szintén én vettem és azt hordja kint.

A kutya gazdája nem törődik a sajátjával, mindenkit kerget beleértve a bicikliseket is, itt meg az egész család kiüldözi kevés sikerrel.


Aki azt írta hogy bepróbálkozik a miénk is:

Igen, rendesen lenyom egy hisztit a fiú kutyáért kapun keresztül. De csak nem állhatok ott 0-24..

Tisztában vagyok a baktériumokkal, betegségekkel is de ha én mind ezeket elmondom nekik és fél éve könyörgök ezekért, nem tudom mit tehetnék még

2023. febr. 6. 14:36
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Még ami eszembe jutott, érdeklődj az önkormányzatnál, hogy van-e lehetőség náluk ivartalanításra. Több helyen szerveznek ilyen kampányokat, ha jól tudom, ingyenes.
2023. febr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!