Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítás utáni...

Kan kutya ivartalanítás utáni furcsa viselkedés. Láttatok már ilyet?

Figyelt kérdés

A kutyus csütörtökön reggel 8 kor került a műtőbe ivartalanításra. Nem a heréjét vágták meg hanem feltolták a golyókat az alhasba és ott vágtak egy kis bemetszést, hogy eltávolítsák a golyókat.


Na most már az első napon is levittem vizelni, kakilni (gallérban, lekötött sebbel). Viszont minden 2 méterenként leüllt a fenekére és amikor szólok neki, hogy gyere akkor jön 2 métert és leül megint... Nagy nehezen kb 30 40 perc alatt oda-oda jelölget valahova és kipisili magát. Még egy jó nagy kakit is tol reggelente (délutáni sétánál nem hajlandó). Viszont mikor megvolt a kaki is akkor lefekszik a fűbe és egy tapottat sem mozdul onnan... Rángattam, vonszoltam... Semmi, szóval haza kellett vinnem ölben eddig minden nap. Plussz, már tök szépen sétált a kutyus pórázon de most minden 2 métert sprintelve tesz meg kitépi a karom majd lecsücsül. Itthon megtapogattam a letapasztott sebét. Meg se mukkant, tehát feltetelezem, hogy nem fáj neki. De mi lehet a baj? Védi a sebet? Elfáradt? És mikor fog ez véget érni? Esetleg ti kutyusutokkal történt hasonló?


Mindenesetre holnap(hétfőn) lehet visszamegyünk a dokihoz, hogy nézzen rá.



2022. nov. 27. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Műtét után első napon cibálod ha nem megy? Hát te se vagy normális. Nem gondolod hogy esetleg fáj neki hogy MŰTÖTTÉK? Hagyd had pihenjen. Ne sétáltasd tovább ha végezte a dolgát. 1 hét múlva kutya baja nem lesz hidd el
2022. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam... A rancigálás ma volt a 4. napon. Az első napon még le se akartam vinni pisilni, tettem neki pelenkát de lekéreckedett szóval lementünk.
2022. nov. 27. 09:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Jogos amit mondasz, elnézést nem voltam teljesen konkrét. Ne gondold, hogy kínzom a kutyámat...
2022. nov. 27. 09:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy viszket neki vagy egyéb módon kellemetlen, ahogy gyógyul vagy ha búra van rajta, az zavarja. Ritkán, de előfordulnak ilyen kis érzékeny kutyák :)
2022. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszket vagy húzza, valami módon zavarja. Gondolom séta során nincs gallér, szóval a sebnél lehet a gond. Dokival mindenképpen érdemes megbeszélni, ha amúgy a seb környéke nem piros, nem valószínű, hogy baj van, de dokival konzultálj.
2022. nov. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De sajnos gallérral sétálunk :( Megpróbáltuk nélküle de még a lépcsőház ajtajában összevesztünk azon, hogy nem nyalhatja a sebet... Most jöttünk haza sétából, ma már egy fokkal jobb volt de nyilván én cipeltem haza. Hnap azért elnézek a dokihoz. Köszi a válaszokat.
2022. nov. 27. 17:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor simán lehet, hogy a gallérral van baja.
2022. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!