Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan kell szerezni agility...

Honnan kell szerezni agility akadályokat?

Figyelt kérdés

Hamarosan épül a környéken (hosszú várakozás után) egy normális, körbekerített kutyafuttató. A többi kutyás mondta nekem, hogy lehetne a futtatón akadálypálya is (agilityhez) és, hogy próbáljam meg elintézni, merthogy az önkormányzatnál dolgozom. Nos kaptam időt rá, hogy szedjem össze a dolgokat, aztán majd meglátják, hogy van-e keret a pálya megépítésére. A következő akadályokra lenne szükségem:

-Palánk [link]

-Palló [link]

-szlalom [link]

-Kukac [link]

-Zsákos kúszó [link]

-Hinta [link]

Ugróakadályok:

-viadukt [link]

-karika [link]

-magasugró akadály [link]

-távolugró akadály [link]


asszem ennyi.

Fontos: Az akadályok legyenek erősen rögzíthetők, hogy még véletlenül se tudják elvinni őket. Sajnos a környéken sok a roma, és többségük a lopósabb fajtából. Ja és még valami. Van valami szabvány, hogy ezeket milyen sorrendben, vagy egymástól milyen távolságokra kell helyezni? Van olyan cég, vagy magánember aki a fent említett akadályokat reális áron tudná beszerezni, vagy épp megépíteni? Előre is köszönöm a válaszokat, a rasszizmustól most tekintsünk el, nem szeretek általánosítani, de a környéken tényleg voltak már efféle dolgok.


2010. okt. 4. 18:42
1 2
 1/12 Kutyarajongó ***** válasza:
www.vakkanto.hu
2010. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, de az a baj, hogy ilyeneket ír, hogy könnyen összecsukható, meg szállítható, szóval nem biztos, hogy lehet rögzíteni, így meg konkrétan "szabad préda". A zsákos nem rossz, de arra is azt írták, hogy könnyen szállítható. De a többivel mi van? A kutyaiskolák honnan szerzik a palánkot, pallót, hintát, karika, viadukt és egyebet?
2010. okt. 4. 18:52
 3/12 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam, nem tudom mennyire rögzíthető....

[link]

2010. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi. Jónak tűnnek. De akkor még hátra vannak a nem hordozható akadályok, amiket már mondtam. ha valaki abban is tud segíteni, nagyon megköszönném!
2010. okt. 4. 20:46
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy agility pálya több száz ezer forint. Egy palánk pl alsó hangon 30ezernél kezdődik.


Egyébként keresd a netboardon Ásil-t,vagy Ebesi-t.A mi kutyasulinknak is onnan vannak akadályai..Az ilyen vebáruházakban található akadályokat nagyon könnyen lehet mozgatni..Még a szél is elfújja.Viszont ha rendes helyről rendeled,ahonnan mi,ott egy ugró akadály is min.5000ft..Ebből legalább 10 kell..stb.


Mi összesen 380 000ft-ot fizettünk.Nem akarlak elkeseríteni,de nem hiszem hogy ezt csak úgy kifizetik.Meg amúgy aki el akarja vinni,vagy meg akarja rongálni,az úgy is megfogja.De azért sok szerencsét!

Ja,és egyébként sem ajánlatos csak így elkezdeni agilityzni,mindenféle oktató nélkül,mert nagyon könnyen elronthatjuk a kutyát,ráadásul balesetveszélyes is.De ti tudjátok.

2010. okt. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2010. okt. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem (csak) nekem kell. Hanem minden más kutyásnak, köztük olyannak is, aki csak gyakorolni akar, mert egyébként agilityzik a kutyájával. Ma megkérdeztem és azt mondták, hogy mivel Uniós támogatást kapunk rá, így fél milláig van zsé.
2010. okt. 6. 15:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Az agility lényege az hogy az akadályok mindíg különböző sorrendben, különböző elhelyezésben vannak a pályán, hogy ne mindíg ugyanazt kelljen gyakorolni. Szóval ez alapból kizárja a rögzített akadályokat. Nem?
2010. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De nem egy kutyafuttatón. A II. kerületben rengeteg kutyafuttaón vannak aksik - rögzítve. És tök jó h máshol is lesznek és az még jobb lenne, ha ezek SZABVÁNY!! akadályok lennének, mert ezeket anno úgy alakították ki h a lehető legkevésbé legyenek balesetveszélyesek. Míg amik a II. kerben vannak azok némelyike elég érdekes.


Javaslat. Legyen csak palló - hinta és a palánk egy tapasztalatlan kutyásnak nem ajánlott sérülésveszélyes valamint ha rosszul csinálja a kutya kedvét is el lehet venni. Karika, szlalom és az ugrók is jó ötlet. Kúszót valószínű nem fogtok tudni csinálni - pláne nem rögzítettet. Távolt érdemes még, meg viaduktot.

A rögzítésre mindenképp figyeljetek oda!!

2010. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
oké. De hamaguk az akadályok nem is mozgathatók, az akadályok teljesítésének sorrendje változtatható. Köszi amúgy! :)
2010. okt. 7. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!