Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs stressz?

Szeparációs stressz?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam amit Fennel ír erről, de nem igazán vált be. Szerintem tudja, hogy mikor gyakorlok vele, és mikor megyek igazából el.

Ha csak kimegyek általában csenden van, állítólag csak egy idő után kezdi a cirkuszt. És ő nem rongál semmmit csak ül az ajtó előtt és sír, esetleg kaparja az ajtót. Hamarosan egyedül kell töltenie több időt, van rá esély, hogy egy idő után megszokja magától és csendben lesz? Eddig nagyon keveset volt nélkülem( hetente egyszer egy órát, kb), midnenhova vittem magammal, de már nem tudom sajnos.

6 hónapos Havanese


2010. okt. 4. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Mi is próbáltuk( bár nekem nem Havanese kutyusom van ez nem tudom mennyiben befolyásolja) ,de mi ugy csináltuk ,hogy először csak a lakásban csináltunk neki egy kis elkerített rész(így még sem közvetlen velem van) miután megszokta kiengedtük és a szobában hagytuk egyedül (persze nem 1napra hanem először csak 2óra és szinte naponta emeltük az időd)miután megszokta már akár egy napra is egyedül mertük hagyni egy plüssállattal vagy valami játékkal ha estleg unatkozna akkor ellegyen a kis játékával:) nálunk ez bevált:)
2010. okt. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
olvasd el újra amit Jan Fennell ír a dologról...-nem a leírtakkal van a probléma:)
2010. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kérlek válaszoljatok még, én midnent megtettem de tényleg nem jön be amit ott írnak, főleg, hogy nem is ugyanaz a viselkedés jellemző rá, mint a kutyára a könyvben.
2010. okt. 8. 18:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

gratula, hogy egy napra magára hagytátok a kutyát!


Mivel a kutyának igen jó szaglása van,ha csak kimész az ajtó elé,persze,hogy megérzi ha nem mentél el! /az én kutyám már messziről a folyosó végéről tudja, hoy jövünk haza,még a kocsi hangját is ismeri/.

Előfordul,hogy ha sokat voltál vele,akkor neki rossz, ha hirtelen magára hagyod, mert nem érti. Vegyél neki játékokat,amivel lefoglalja magát,de jó ötlet lehet neki, egy kutyatárs.

2010. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Örülök ,hogy kötekedsz! Az egy napot nem 24 órára értem hanem amíg dolgozom,de jó ,hogy te igy látatlanba mindent tudsz;)

2010. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsónak

ezt irtad:

"akár egy napra is egyedül mertük hagyni"

legközelebb írj máshogy és nem kötnek beléd :)

2010. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!