Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiába van őrző-védő fajta...

Hiába van őrző-védő fajta kutyám, ha nem lehet minden percben velem, akkor nem tud minden esetben megvédeni?

Figyelt kérdés

Ha van mondjuk egy német juhászod, de a munkahelyedre nem viheted, ahonnan késő este jársz haza, amikor ugyanúgy megtámadhatnak hazafelé menet, akkor igazából mindegy, nem?


Sokáig azért szerettem volna valamilyen nagyobb termetű, legalább kinézetre ijesztő fajtát, hogy megvédjen.

De úgysem lehet mindig veled, akkor meg ugyanott vagy vele.


Ha van egy sima kutyád és késő este meg sötétben csak pisilni viszed ki és a nagy, lemozgató sétákat, közös futásokat, túrákat és labdázásokat fényes nappalra időzíted, akkor lehet bármilyen kutyád, nem?


Nem azt mondom, hogy nappal nem támadhatnak meg, de én legalábbis sötétben szoktam félni az utcán, de ha egyszerűen nem megyünk ki, csak 5 percre, akkor ugyanott vagyok vele.


Mi a gondolatotok erről a témáról? Akinek fontos volt, hogy bizonyos esetekben a kutyája megvédje, az milyen fajtát választott és milyen esetekben számított rá?



2023. febr. 10. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
És ha veled van? Mire leveszed a pórázt/szájkosarat benned a kés, vagy 2X pofán lőttem az ebed.
2023. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Remélem gyerek vagy, mert felnőttként, ha ezt most realizáltad te éhen fogsz dögleni a való életben.
2023. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam.

Köszi.

2023. febr. 10. 18:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Ez ilyen.
2023. febr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Amstaffot valasztottam.

Szerintem o kicsi. Nekem meg a cane corso is kicsi. Megszokta mar a szemem a meretet.

2023. febr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik kérdésnél már kifejtettem, hogy még laikusként is világos, hogy még egy nagyon keményen személyvédelemre képzett kutya sem feltétlenül tud megvédeni egy (pláne nem több) késes vagy viperás támadó ellen.


És azt is, hogy viszont sok esetben elég ha ott van veled a kutya (mondjuk ha már ezt az esti sétát említed), mert egy erőszakosan pénzt vagy cigit kunyeráló alak, vagy akár aki a sötét parkban arra vár, hogy kinek a táskáját tépheti le a válláról, az nyilván nem egy közepes vagy nagytestű kutyát sétáltatónál fog bepróbálkozni, hanem egy nőnél vagy idősebb embernél.


Viszont ha drogos vagy részeg vagy csoportosan vannak (pláne ha részegek és húzzák egymást), akkor lehet nem fogja felmérni, hanem úgy is meg próbál kirabolni.


Annyian annyiszor leírták már, hogy ha olyan rossz környéken laksz, hogy ez reális veszély, hogy késsel/viperávál vagy csoportosan megtámadhatnak, akkor nem lesz megoldás a kutya. Arra igen, hogy egy random áldozatra vadászó ne téged válasszon (szóval tulajdonképpen nem szó szerint fog megvédeni a kutya ez esetben sem, de elriasztja a potenciális bűnözőt).

2023. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hiába van veled akár nappal akár este a nagy kutya nagyon nem ér semmit.Aki bántani akar az bántani fog hiszen ezeknek a kutyáknak a nagyrésze nincsen képezve támadásra úgy,mint a rendőr kutyák.Max annyit ér,hogy látják az emberek,hogy ez a kutya nagy és lehet nem kéne odamenni.
2023. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi,értem
2023. febr. 10. 23:38
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, többször mentem már haza az éjszaka közepén egyedül, néha kicsit részegen is és soha senki nem akart bántani. (remélem ez így is marad...) Ha csak ezért kéne X fajta kutya, inkább vegyél paprika spray-t és mindig legyen a kezedben, mikor úgy érzed, hogy veszélyes odakint.


Az alap kérdés meg költői, nyilván, ami vagy aki nincs veled, az nem fog tudni megvédeni.

Szerintem már maga a kutya jelenléte egy nagy visszatartó erő a rossz szándékú embereknél, de persze, ha valaki nagyon elvetemült, természetesen ki lehet iktatni bármilyen védelmet is...


A 6, 20 és 15 kg-os kutyáimmal lazán sétálok sötétben is, együtt vagy külön-külön is.

2023. febr. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!