Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lenne egy nagyobb méretű...

Ha lenne egy nagyobb méretű keverék kutyám, akkor mindegy milyen fajta, elkerülnének a rossz emberek?

Figyelt kérdés

Egy szomszédom mondta, hogy nem kell rottweilernek lennie, elég egy akármilyen nagyobb méretű keverék kutya menhelyről, csak jól kell gondozni, nevelni és el fogja ijeszteni körülem a rossz szándékú embereket.

Szerinte nem packáznak azokkal, akik mellett ott van egy nagytestű kutya.


2023. jan. 22. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Ez fájt.

Amúgy nem, max az kerülne el, aki fél a nagyobb testű kutyáktól, és az is csak akkor, ha épp veled van a kutya.

Amúgy is, mi a rossebb az a "rossz ember"? Zsebtolvaj? Erőszaktevő? Politikus?

2023. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Az a legfontosabb, hogy nagyon jol meg legyen nevelve, kikepezve a kutya. Ha egy nagy testu kutyanak nem tudsz parancsolni, pl. adott esetben leallitani es visszahivni, akkor nagyon kockazatos vele jarni, mert elofordulhat, hogy felreertesbol megtamad valakit, osszeverekedik egy masik kutyaval, stb., es ha te nem birsz vele, akkor sulyos baleset is tortenhet, utana pedig a hatosagok elaltattatjak a kutyadat. Ebbol a szempontbol a kitenyesztett orzo-vedo kutyaknak az az elonye, hogy sok generacion at oroklodnek es fejlodnek bennuk azok az osztonok, hogy hogyan kell felismerni es elharitani a veszelyt, es tudnak disztingvalni. Nagyon kulonboznek a harci kutyaktol, amelyeket a gatlastalan, korlatozasok nelkuli harcra tenyesztettek ki. De persze a kitenyesztett orzo-vedo kutyak sokkal dragabbak, igy ha menhelyen csak keverek kutyat talalsz, akkor igyekezzel minel tobbet megtudni a viselkedeserol, korabbi tartasi korulmenyeirol, mert egy idosebb kan kutyaval esetleg nehezebben boldogulsz, plane ha a korabbi gazdaja rosszul vagy nem megfeleloen bant vele. Inkabb legyen fiatalabb kutya, es idejeben vidd el kutyaiskolaba.
2023. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kölyköt szeretnék, keveréket.

Ilyeneket találtam:

mudi-németjuhász

staffi-francia bulldog

labrador-puli

2023. jan. 22. 18:55
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
A mudi-nemetjuhasz valoszinuleg jo lenne, mivel a nemetjuhaszt rendszeresen alkalmazzak orzo-vedo munkara, a mudi pedig pasztorkutya. A Staffordshire bull terriert eredetileg harci kutyanak tenyesztettek ki, mas kutyakkal szemben elegge harcias, igy kevesbe ajanlhato.
2023. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Random utcai támadástól lehet, ha mondjuk azt figyeli a támadó/támadók, hogy kinek a kezéből lehet egy táskát vagy telefont kitépni, vagy kirabolni, akkor valószínűleg valami gyengébbnek tűnő áldozatot választ(anak), nem egy böhöm nagy kutyával sétálót.


Vagy csak hülyegyerekek kötekedni akarnak, cigit/pénzt lejmolni, akkor valószínűleg hagynak téged elsétálni a kutyával és majd a mögötted jövő fiatal nőt találják meg.


De nekem már részegekkel volt többször kellemetlen szitu, még csak nem is rosszindulattal közeledett, de nem mérte fel az idiótája, hogy nem díjazza a kutya, ha büdösen, dülöngélve akar nekem magyarázni valamit.


De ha valaki ki akar rabolni, pláne ha részeg/kábszeres, többen vannak vagy fegyver (pl. vipera) van nála/náluk, azt nem feltétlenül fogja elriasztani. Egy nagyon profin kiképzett kutya + gazda sem biztos, hogy győztesen kerülne ki egy ilyen támadásból, főleg ha több támadó is van, egy átlag kutya pedig kiszámíthatatlan, hogy fog reagálni. Lehet, hogy az első rúgás után menekülőre fogja, de egy jól irányzott viperacsapással akár meg is lehet ölni egy kutyát. Lehet, hogy "jól" reagál, ráfog a támadó csuklójára/karjára vagy elkezdi a lábát tépni a támadónak, de ha nincs kontrollod felette, akkor cseszheted, nem feltétlenül fogja harcképtelenné tenni, és amíg tép, addig a másik mondjuk leüt vagy leszúr téged, aztán a kutyát intézik el.


Nem azt mondom, hogy nem képzelhető el olyan szitu, hogy a képzetlen kutya/gazda páros megfutamít egy támadót, de minimum kétesélyes a dolog.

2023. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, azokra az esetekre gondoltam, amiket írtál, hogy inkább keresnek könnyebb ellenfelet.

Ha többen vannak és fegyverük van, arra egy képzett kutya sem elég, a többit meg egy képzetlen is megállítja a puszta megjelenésével.

2023. jan. 22. 19:19
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Mudi-németjuhász... az sem piskóta lesz. :D
2023. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Egy ismerősömnek van és nagyon jó házőrző.
2023. jan. 22. 19:36
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Az amerikai staffordom meg egy reszeg budos embert se tsmadott meg meg egy mutogato megelhetesi bunozesbol provokalo romat se. Volt szitu,amikor bizonxitott,h nsm piskota.


Egyszeruen a tenyeszto jol szocializalta. A kutya meg tudja kulonboztetni a valos veszelyt a provokaciotol.


A menhelyes kutya meg valszeg nem fogja tudni megkulonboztetni a veszdlyhelyzetet a provokaciotol.


Igen,a legtobben elkerulndk.

Fekete kutyat valassz mindenkepp.

2023. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem feltétlenül ijeszted el, csak ha nem ért a kutyákhoz.

Anyósomékak van egy belga és németjuhász keverék kölykük, aki elég nagyra nőtt, elég ijesztő kéne hogy legyen, elvileg.

Párom nagybátyja (aki számára idegen volt) megjelent a kapu előtt. A kutya nagyon hangosan és agresszívan ugatott, de nem szóltam rá, nem próbáltam nyugtatni, gondoltam a gazdája kijön és majd tudja hogy kell kezelni ilyen helyzetben, meg amúgy is, ki tudja ilyen felajzott állapotban mire hogy reagál.

Aztán a nagybácsi olyat tett amire nem számítottam, fogta és lazán bejött a kapun.

Kérdeztem hogy "honnan tudtad hogy bejöhetsz?"

Mondta hogy egyértelműen látszott a testbeszédén.

Szóval ja, önmagában az hogy egy kutya nagy, nem jelent semmit.

2023. jan. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!