Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sarplaninacról vélemények?

Sarplaninacról vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sarplaninac vásárlásban gondolkozok. Tudom hogy nem egy nagyon ismert fajta, de akinek van ilyen kutyája, az tudna véleményt mondani róla? Akinek nincs sarpja de tud róluk valamit, azt is leírhatja.

Egyébként sokat olvastam róluk, illetve sok videót megnéztem már, fel vagyok készülve. De a ti véleményeiteket szívesen meghallgatnám.

Mennyit adatok neki enni egy nap? Mennyit mozog? Mennyire "erős" (nehéz visszafogni)? Mennyire tanítjátok? Mi a napirendetek? Mennyit játszotok? Játékos?

Köszönöm aki válaszol, és segít nekem🥰



2023. febr. 11. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia nekem volt règen màig a “legkedvesebb”kutyàm

Kölyökvoltam kimondottan nem neveltem

Viszont rengeteget foglalkoztam vele

Nagyon csalàdcentrikus kutyàk

“Aki az övè”nagyon vèdelmezik

Elèg jòl halhatott ràm

Imàdnivalò bírja a “nyùzàst” a gyerekeket

Szerintem egy nagyon jò kutya

Màr èvek òta mentett befogadott kutyàink vannak,de szeretnèk megint egy kis pamacsot ^^

Szerintem ne gondolkozz rajta

Szerezz egy kölyköt

Kezesbàràny

Nemfogod megbànni!

Šarplaninac ^^ szàmomra a leegjobb kutya a vilàgon

2023. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Nemmellesleg nem hogy bàtor hanem vakmerô kutya

Èrdemes lehet ivartalanïtani

Mert ha jön a pàrzàs megkötès hatàstalan az enyèm làncokat tèpett sorra

Àtmàszott a dròtkerítèsen

A bokszot brtonozni kellett mert kiàstamagàt

Na mindenesetre ha el is ment 2x

Nemfèltettem egyàltalàn :) massziv kutya vigyàz magàra aztàn pàr nap mulva visszajött

2023. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sarpival dolgozok. Hideget jól bírja házba se megy be sose nomád. Este senki nem tud bejönni a telepre mikor alszom. Gyerekeket imádja családcentrikus. Kanok más kutyákkal dominánsan viselkednek. határozott gazdát igényel a fajta első kutyásnak nem ajánlanám.
2023. febr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Tipikus pásztorkutya. Olyan, mint a hasonszőrű fajták (kau, káj, komondor, kuvasz, stb.). Családcentrikusak, de határozott gazdát igényelnek.
2023. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Èn 8-9èves voltam amikor odakerült a kölyök sàrhegyi

Apàm tudomàst sem vett ròla

Anyàm max megetette

Ès egyedül èn foglalkoztam vele gyerekkènt

Soha semmi baj nemvolt

Szòtfogadott

Helyèrement

Amikor vezettem eggyetlen egyszer volt hogy megindult ès meghurcolt amig fogtam a pòràzt azis egy pàr verekedô macska miatt

Többi kutyàt nembàntotta 1kivètelèvel amelyik mindig megzavart az utcàban ès egyszer a kapu elè szaladt ès nemtudtam bemenni tôle akkor kijött a Lion elmarta a derekàt megràngatta mint a zsacsit ès elengedte nemment utànna nem fojtotta le..

8-9èves voltam

2023. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan csak egyszer volt szerencsém élőben a fajtához, de kedvelem őket. Ha tanyasi környezetben élnék, akkor sarplaninacot illetve kuvaszt választanék terület őrzésre.


A sarplaninac azért szimpatikus, mert nagytestű fajta, de nem nehézkes, nem medveszerű a külseje. Szőre könnyen gondozható, nem kell vele bajlódni.

2023. febr. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyéves szuka sarpunk van. Előtte kaukázusi volt. A két kutyát összehasonlítva a sarp kezelhetőbb, engedelmesebb, mondhatni bújós kutya. Nagyon figyel ránk, hogy mit várunk tőle, gyorsan tanul. Nem makacskodik, nem próbál velünk szemben domináns lenni. A kau sokkal önfejűbb volt. Megkötve soha nem volt, kennelben egyszer, egy órára. A terület, amit bejárhat , kb 10000 négyzetméter, de többnyire a ház közelében tartózkodik. Tanítás nélkül is őrzi a portát, ha idegent lát a környéken, erősen ugat. Ugyanakkor ha valakit beengedünk, azzal már ő is barátságos. A kau területőrzőként is vehemensebb volt, ugyan senkit nem bántott, de egy-két emberre igen ráijesztett. Persze a sarphoz is kell a határozott kéz, mert egy nagytestű pásztorkutya.
2023. febr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Nemèrtem mièrt Szerbül nevezitek meg a kutyàt ès nem Magyarul hogy sàrhegyi ..?

Majice patike trenerke duks akkor ez is belefèrne nem?:D

2023. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért mert a sarplaninacot használják legtöbben
2023. febr. 12. 15:31
 10/13 A kérdező kommentje:
7es: nagyon köszi a választ, a másik opció a kau volt amúgy🥰
2023. febr. 12. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!