Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idegen területen hogyan...

Idegen területen hogyan viselkedik kutyákkal illetve emberekkel a Pásztorkutyátok, tapasztalatok leírását szeretném kérni, KÁJ, Kau, Kuvasz, Kangal, Komondor, Sarp, stb?

Figyelt kérdés

Idegen területen emberrel?

Idegen területen kutyával?

Ez-e az elvárásotok hogy így viselkedjen a kutyától az idegen emberrel semleges területen?

Ez-e az elvárásotok hogy így viselkedjen a kutyátok az idegen kutyával semleges területen?


Tapasztalatok leírására, megbeszélésére lennék kíváncsi!

KÁJ, Kau, Kuvasz, Kangal, Sárhegyi, Komondor, tökmindegy csak pásztorkutya fajta legyen! Akinek van kérem írja le tapasztalatát!



2018. máj. 28. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kuvaszunk volt gyerekkoromban. Idegen területen emberrel tartózkodó volt, ha meg akarták fogni, akkor elkerülte az idegent, vagy ha ez nem lett volna lehetséges, akkor harapott volna.

Kutyákkal agresszív volt.

2018. máj. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak ismerős kapcsán tudok írni. Egy kuvaszuk van. Sikerült belőle egy csaladi kutyat nevelni. Viszik mindenfele, láb mellett sétál póráz nelkül,normalisan viselkedik, vezényszavakra hallgat. Idegeneket nem szereti,ha megsimogatják, de nem agresszív csak arrébsétál. Más kutyákkal nem agresszív de nem kezdeményez ismerkedést. Ha valamelyik nagyon nyomul, finoman, de jelzi,hogy hagyják bekén. Van egy másik kutyájuk is azzal jol kijön, szoktak sokat játszani is.

Gazdi elmondása szerint kőkemény meló volt 4 hónapos korától kezdve 2 évig jártak kutyasuliba és rengeteget foglalkoztak vele azon kívül is.

2018. máj. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 komis1 ***** válasza:
51%

Világklasszis komondor kanom a saját területén minden élőlényt azonnal megtámadott. Semleges területen a hozzánk közeledő embereket közelről megszaglászta, leellenőrizte, aztán, ha veszélytelennek minősítette òket, továbbment, továbbiakban nem foglalkozott velük. Ha gyanúsak voltak neki, akkor nem engedte mozdulni őket, egy centiről figyelte, sakkban tartva őket.

A kutyákkal szeretett volna ismerkedni, de a mérete meg a domináns fellépése mjatt azok megijedtek, ijedtükben olykor morogtak, ezt meg az enyém nem tűrte, nekik akart menni. Így felnőttként már nem nagyon tudott kutyákkal játszani.

Mostani, 16 hónapos kölyök komondorom saját területén támad, semleges területen kíváncsi, ismerkedős, játszós. Igaz, hogy utoljára 12 hónaposan volt sétálni. Akkor ilyen volt.

2018. máj. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lugoka ***** válasza:
100%
Én vittem majd mindenhova magammal, ahogy lehetett, így emberekkel barátságos. De ha valamiért nem szimpatikusak neki és mégis odajönnének akkor morog. Idegen kutyákat, csak a szukákat fogadja el, azokat is csak akkor ha nem tiszteletlenek. Idegen kant csak egyet fogad el akit már kölyökkora óta ismer, de vele is próbálkozik néha. Saját területén, a macskánkon kívül és a néha áthaladó sünökön kívül nem tudom, hogy megtűr-e valamit is mert nem mernek úgyse bejönni. Saját területén emberrel semleges addig amíg nem tesz rosszul értelmezhető mozdulatot. Akkor agresszív, de nem támad. Mondjuk ezen még dolgozunk. Ja. 17 hónapos Kuvasz.
2018. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

16 hónapos káj kan


Másik kutyánkkal jóban van, de az összes többi kutyát magasról dominálja. Idegen területen is magabiztos, arrogáns, de amíg közel nem jön kutya, addig hideg, távolságtartó. Emberrel idegen területen távolságtartó, jól megfigyeli. Ha bármiben gyanúsat lát morog, ugat de ha rászólok abbahagyja. Ha látja hogy jó ismerős, barát az illető, kicsit oldódik.


Családtaggal, közeli baràttal közvetlen kapcsolata. Én nekem így jó

2018. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

3 kuvaszt tartok idegen területen nem agresszivak, de a hirtelen mozdulatokat nem szeretik, nem támadnak meg kutyákat csak akkor harciasok ha más kutyák fenyegetően videlkednek.A szukák elfogadják könnyebben az idegent is ha velem jön be a területre. Viszont ha valakit utálnak vagy antipatikus számukra azt a jelenlétemben is figyelmeztetik. A jelenlétem hiányában senki ne próbálkozzon semmivel.

Semleges területen tehát nem agresszivak.

2018. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!