Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerek által póráz nélkül...

Gyerek által póráz nélkül sétáltatott kutyát kinek, hol tudok jelenteni? Szülő nincs vele, kb 10 éves lehet.

Figyelt kérdés
Kutyámmal majdnem összeverekedett a kutyája, mert odafutott hozzánk és nem voltak szimpik egymásnak. A gyerek azt se látta hol a kutyája, a szart sem szedi természetesen utána, mert azt is szépen ott hagyta az út közepén...
2023. febr. 12. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
A szüleinek, rendőrségnek, jegyzőnek.
2023. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
nagyobb bajod nincs mint feljelentgetni valakit? esetleg disznokuk is van a pinceben? követezore a gyerknek mondjad.
2023. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1%
Feltehetően a te kutyád volt az agresszor, mert ő pórázon volt és érezte a háttértámogatást.
2023. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Volt a kornyeken nalunk is egy kolyok, aki ugyan porazon setaltatta a kutyat, de az volt vagy 40-45 kilo, a srac meg sokkal-sokkal kisebb, nem birt vele, nem birta tartani, a kutya szo szerint rangatta es ugatott mindenre.

Tobbszor lattam mar oket, tudtam, hogy ebbol baj lesz egyszer, de ugye en is csak kutyaval voltam, nem mertem addig odamenni hozza, amig nem egyedul vagyok.

Aztan egyszer csak “elkaptam”, amikor pont egyedul volt, nem volt nala kutya. Felhivattam vele a szuleit a sajat telefonjarol, kertem, hogy hangositsa ki, mert en nem akartam a cuccaihoz hozzanyulni, nehogy baj legyen, en nem akartam tole semmit,csak azt, hogy naradjon otthon a seggen es a kutyat veletlenul se hozza ki tobbet.

Vegul beszelgettem igy a szulokkel es kiderult, hogy errol ok semmit nem tudnak, a gyerek egyedul van otthon, mert dolgoznak, nem is tudjak mit csinal.

Na azota nincs setaltatas. Nem kiabaltam vele vagy ilyesmi, nem akartam megijeszteni, csak a szulokkel akartam beszelni es mas otletem nem volt.


De ez nehez helyzet es nem is tudom en mennyire jartam el jogszeruen, nyilvan gyerekrol van szo, barmit is csinalsz; ovatosan kell eljarni, nehogy meg a vegen te usd meg a bokad, akkor is, ha neked van igazad...

2023. febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

A 4-ik válaszoló példáját kövesd kérdező!


Nincs szükség itt felesleges feljelentgetésekre.

2023. febr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze majd ha a gyerek megtépve viszi haza a póráz nélkül sétáltatott pamacsot akkor én leszek a rossz vagy éppen bárki a másik kutyával... :D tök mindegy melyik kezdi, én betartom a szabályt, pórázon viszem és figyelek rá, ellenben a szülői felügyelet nélkül lévő gyerekkel. Direkt kerültem, amikor megláttam őket, de a kutyája akkor is ránk futott messziről és nyilván nem ő volt az, aki közbelépett és kezelte a szituációt. Nem is tudhatja, mert egy gyerek. Hatalmas felelőtlenség a szülők részéről ez. Nem is volt nála egyébként póráz.
2023. febr. 12. 19:47
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Először a szülővel beszélj,hogy előbb vagy utóbb a gyereknek vagy valakinek a kutyájának esetleg a másik gazdinak lesz baja és ők se szeretnék ezt vagy esetleg egy rendőrségi bejelentést valaki által.
2023. febr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig csak felnőttekkel találkoztam, akik ezt csinálják és valójában az ég világon semmit sem tudsz velük tenni.


Első körben talán inkább azt kéne elérni, hogy tartsa pórázon a buksit és szedje össze utána a produktumot. Ha amúgy pórázon vissza tudná tartani, akkor így lesz még egy felelőségteljes, állatszerető ember a világon (a komplett séta megtiltásával jó eséllyel a későbbiekben is elmegy a kedve, hogy csináljon bármit a kutyájával) és a blöki is jól jár, hogy foglalkoznak vele. Hiszek benne, hogy a gyerekek még formálhatók...

2023. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%
Azért egyszer jelezném a gyereknek, hogy ez így nem OK. Persze olyan módon jelezném, amiből ért is, és ami után vagy nem viszi többet a kutyát, vagy csak két kézzel meri onnantól a pórázt fogni. A lelkivilága kevésbé érdekelne annak a kölyöknek egy ilyen esetben. A kutyám testi épsége annál inkább foglalkoztatna.
2023. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A négyes jól leírta. Így csináld.
2023. febr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!