Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha szemtelen a...

Mit csináljak ha szemtelen a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy három éves keverek kutyám. Nevelem, tanítom, folyamatosan ennek ellenére nagyon szemtelen. 20 kilós.


Például ha jön vendég mindegyikre ugrik és nyalogatni akarja.

Jött egy jó barátnőm és kitepte a sálat a nyakabol ami lelógótt derékig, és elvitte osszeragta, sarazta.


Ha mondom a kutyámnak hogy ül leul de utanna elrohan. Folyamatosan jön megy, ugat, vonyit, rohangál nem nyugodt.


A lábamról mindig leszedi a papucsot és 10 perc kergetés után adja vissza.


Ezek csak néhány gond, példaként.


Kutyafuttatoban vittem de nem szerették ott mert nyugtalan volt, folyamatosan ugrott fölé a kutyáknak. Ivartalan kan amúgy.


A kérdésem van olyan könyv amitől megtanitom nyugodtnak lenni?



2023. febr. 14. 13:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem jok a modszereid es a kutyanak tul sok az energiaja.

Keress fel egy trenert, itt mar edeskeves lesz a konyv.

Tole majd azt is megtudhatod, hogyan kell helyesen lefarasztani a kutyat.

Mert a neveleshez az is nagyon fontos, hogy megkapja a kello foglalkozast.

2023. febr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ha bedobnak újságot, szorolapot mindet kiszedi a kerítés résből és összetepi.


Gödröket as az udvarba. Összes vissza szrik, nem eyhelyre. Szép bokrokat lerágja, megeszi. Nagy kerti tó mocskos vizet issza ahelyett hogy van kitéve neki friss, édesvíz kutyaitatoba.

2023. febr. 14. 13:39
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ebbol is csak az latszik, hogy baromira unatkozik. Setalni mennyit viszed naponta? Mennyit jatszol vele?

Egy faradt kutyanak nincs arra energiaja, hogy romboljon, elhiheted.

2023. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem szoktam vinni sétáltatni, mert ahhoz már hulla fáradt vagyok munka után.


Játszani nem tudok vele mert ha eldobok neki valamit nem adja vissza hanem szájába veszi pl labdát és futkos vele én meg futok utanna hogy adja vissza.


Milyen tréner foglalkozik vele? Ha éljen házhoz a trainer amíg dolgozok pl 10-15 alkalom alatt megjavítja a kutyát? VAGY hogy működik a trainer dolog?

2023. febr. 14. 13:47
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem tom, kutyatrener. En csak felkerestem egyet a varosomban es mondtam mi a problema, miert szeretnenk jarni.

Nalunk hazhoz jott az elso 5 alkalommal, utana mi mentunk hozza, mert kutyasuliban is dolgozott es nalunk a szocializacioval is nagy problemak voltak, igy ugye kutyak kozott is kellett tanulnunk. Aztan volt olyan is, hogy futtatoba mentunk el kozosen, meg plazaba, szoval mindenfele helyre, hogy tudjunk gyakorolni.

Ja es nem o dolgozik a kutyaval, hanem o dolgozik a kutyaval es veled. Neked is ott kell lenned es csinalnod a feladatokat, ez nem ugy mukodik, hogy megneveli a kutyat, amig ott se vagy...


Viszont van egy rossz hirem...ha nem vagy hajlando setalni a kutyaval es foglalkozni vele abban a mennyisegben, amennyi neki kell, a vilag osszes penzet is elkoltheted trenerre, nem fog erni semmit. Meg kell magad eroltetni es igenis kivinni setalni szerencsetlent naponta, igenis gyakorolni kell vele naponta, maskepp semmi nem fog valtozni.

En is nagyon faradt vagyok munka utan, 2 gyerek mellett, elhiheted. De kutyam van, muszaj vele foglalkoznom.


Viszont ha nem megy, akkor esetleg elgondolkozhatsz az orokbeadason is, hatha.

2023. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaj. Elvárás rengeteg van, foglalkozás viszont nulla. Minek kellett kutya, ha nem akarod normálisan tartani? Tele van energiával! Te meg az alap igényét nem vagy hajlandó kielégíteni! De persze hisztizel, hogy így nem működik...
2023. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Futni jarjal a kutyaddal. Nem kanapekutya.


A kutyaf nem nyugtatjuk,hanem futunk vele. Folduton a termeszetben poraz nelkul,miutan a visszahivast megtanitottuk.


A te kutyadnak egy igenyes sportolo gazdara van szuksege.


A kutyafuttato nem elegiti ki egy 20 kg-os egeszseges kutya mozgasigenyet.

2023. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mi a gond.

Az, hogy lusta vagy.

Lusta vagy lemozgatni, lusta vagy foglalkozni vele.

Mindennap kellene neki 1 óra aktív séta/kocogás + fél óra más kutyákkal játék vagy labdával megfuttatni izomból + fél óra gondolkodós feladatok, pl parancsok, trükkök tanítása vagy szimatmunka.

Ez csupán 2 óra foglalkozás, de a kutyád máris sokkalta könnyebben kezelhető és nyugodtabb, engedelmesebb lenne, figyelne rád.

Annyi energiája felgyűlt, hogy már koncentrálni sem tud, én a futtatással kezdeném, azután egy hosszú fegyelmezett séta/lassú kocogás, miközben végig melletted halad, majd szellemi fárasztás.

2023. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ertem minek vesz magahoz kutyat olyan ember, aki lusta vele foglalkozni, nem akar vele foglalkozni.

Nekem azert kellett kutya, mert szeretek veluk idot tolteni.

2023. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Látszik hogy a kutyád energiabomba. Ilyennel sétálni kell, futni, stb. Nem otthon "S kertbe majd lemozgatja magát". NEM!!! Sztem keress neki egy jobb gazdit. Nem szemtelen a kutya, nem a módszereiddel van a gond, hanem nincs lefárasztva a kutya. Illetve baj meg a te hozzáállásod és a lustaságod. Neked nem ilyen kutya való. Ha ennyire lefáradsz munkában, akkor neked olyan kutya kell ami el van a szobában/kertben. Nagytestű, lusta kutya. De van kistestű lusta kutya is.

Tényleg nem rosszból, de azt ajánlom ajándékozd/add el a kutyát, a te és az ő érdekében is (hosszútávon). Most 2 éves, most lehetne a legjobban tanítani, most még egészséges, aktív, akkor ezt ki kell használni.

Ez van, el kell fogadni az igazságot. Ezt legbelül te is tudod...

2023. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!