Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit fegyek,ha szokasos vacsora...

Mit fegyek,ha szokasos vacsora utan a Drontalt kihanyta a kutya a vacsivsl egyutt kb 4 ora mulva?

Figyelt kérdés

Nextgurad spectrat havonta ,Drontalt 3 havonta adjuk!


Csomagolva nem eszi meg,igy csak siman a 3,5 db tabit a nyelve tovebe tettem es osszecsuktam a szajat es lenyelettem vele.


Felszividott a fereghajto ennyi ido alatt? Ujra kell adnom? Hogy adjam be,h ne hanyja ki?



#Drontal #Kihanyta
2023. febr. 14. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Semmiképp nem adnék új adagot.

Holnap felhívnám a dokit és megkérdezném mi a teendő ha van.

2023. febr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
másik fajtát kellene kipróbálni.Az állatorvos segíteni fog.
2023. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mindig a drontalt ette. 4 eves.

Mindig ugyanez volt az etrendjd,csak regebben becsomagoltam majkrembe vagy juhturoba,de az utobbi idoben kiszagolta ,utana meg a normal foztomre is gyanakodort,mit kevertem bele. :(

2023. febr. 14. 23:09
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem hiszem, hogy van teendo ezzel, 4 ora sok ido.

Altalaban a gyogyszerek felszivodasanak 2-3 orat mondanak.

2023. febr. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, nagyjából csak galandféreg ellen kell védekezni nextguard mellett. Ha olyan nagy az esély a fertőződésre, és nagyon izgulsz, hogy esetleg nem szívódott fel, adj neki egy hónap múlva újra drontalt. Ha ez nem áll fenn, majd 3 hónap múlva újra kap. Nem lőnek azzal nyulat...


Amúgy a drontalt natúr is meg szokták enni. Ha esetleg van másik kutya, akkor az irigységet is ki lehet használni, ha a másik is kap, akkor tuti nyeli, mint kacsa a nokedlit - nehogy már ő kimaradjon. Ha így nem megy, akkor meg menjen inkább torokra, de nem kell nagy feneket keríteni neki, könnyed mozdulattal, és stressz nélkül érdemes mindig a gyógyszert adni neki, és nem bújtatva. Utána persze nyugodt hangon dicsérni (nem kell nagy örömködés), és mehet pár szem jutifali. Szerintem sosem szabad átverni a kutyát, mert az hosszútávon nem működik. Okos állatok, rájönnek, ha átverjük őket, és csak a bizalom kopik. Nekem minden kutyám megértette, hogy ez van, be kell venni, nem egy nagy dolog ez, most ezt osztották.

2023. febr. 15. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tenyesztotol vasarolt kutya. A nextgusrdot latszik,h kspta. De ezdkszerint drontalt nem adtak neki sajnos. Nagy csalodas ez nekem a tdnyesztoben.


A masik kutya sinteres. O is undorodik a drontaltol!!!


A becsapas: en is ezert kezdtem el a torokra tevest . Az atveres megbosszulja magat.

2023. febr. 17. 17:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért csalódás a tenyésztőben, hogy nem adott Drontalt a kutyának?
2023. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt en se nagyon ertem. Ha tenyleg tenyesztotol van, akkor tuti, hogy kapott fereghajtot es tuti, hogy nem kapott szivfereg ellen gyogyszert, mert fel eves kor alatt nem kell adni.

Szoval hogy is van ez akkor? Vagy nem kolyokkent vetted tole?

2023. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utóbbiak: nem, valószínűleg csak abból következtet a kérdező, hogy a kutya nem szívesen fogyasztja. De ez nem ezen múlik, szóval a következtetése helytelen.


Kérdező: nem csak Drontal van a világon, szóval nem is értem, hogy miért csalódás ez. Simán lehet, hogy a tenyésztő drontalt adott, de mivel ott van sok kiskutya, egymást megelőzve zabálják be, nem kell finom falatba dugdosni. És az is lehet, hogy olcsóbb féreghajtót választott, mert be tud adni egy kutyának egy gyógyszert (lévén tenyésztő), ami ugyanazt a hatást adja, de az ízesítésért történő túlárazás nélkül.

A párhetes vadon nevelkedő kismacskának is be tudom adni torokra a féreghajtót, szóval egy kutya tényleg nem nagy történet. Szerintem az a lényege, hogy ebből nem kell nagy dolgot csinálni. Beadom, mert be kell, és kész. Nincs vacilla, nincs kívánságműsor meg válogatósdi. De nincs erőszak sem, csak egy gyors, természetes, határozott, de nem durva mozdulat. A kutyának nem kell azon filóznia, hogy jaj, ez most rossz, vagy hogy jaj, mi lehet ez. Ez csak egy természetes mozdulat az ezernyi között, amit el kell fogadnia, neki nincs vele dolga. Én mindegyikkel ezt csináltam, és a láncon tartott kuvasztól a kismacskán át a lakásban tartott kutyáimig mindennél működött. Engedjük el azt, hogy ez valami macerás dolog, és akkor nem is lesz az.


Amúgy peched van ezzel az undor-dologgal. Én nem tukmálom, csak dobom nekik a drontalt, és annak rendje és módja szerint falják is befele. Szerintem jutifalinak veszik, mert feladatra kapják.

2023. febr. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!