Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggeli és vacsora száraztáp,...

Reggeli és vacsora száraztáp, ebéd konzervtáp rizzsel, jó?

Figyelt kérdés
9 hetes németjuhász, egy hete van nálunk. Előző gazdája tejbe áztatott kenyérrel etette a kölyköket és hasmenése volt. Most egy hete a fent leírt módon etetjük és rendeződött. Pedigree Juniort kap száraztápból és konzervtápból is.

2020. jún. 25. 17:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

A Pedigree az szemét, hústartalom szinte semmi.


Inkább egy középkategóriás táppal etessetek ami a kutyának is jó és a pénztárcátok is bírja.

2020. jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

A tehéntejet sem kutyának sem macskának nem szabd adni, nem csak tejet, semmilyen laktóz tartalmú ételt! A laktóz okoz hasmenést. Ha tejet szeretnél adni, akkor az laktózmentes legyen.

Nagyon jó középkategóriás tápok vannak. A Pedigree és a szupermarket minőségű tápok valóban nem igazán megfelelőek!

Én rendszeresen rendelem a kutyáknak, cicáknak is, árérték arány jó, tízezer Ft felett ingyen szállítanak.

2020. jún. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Nem jó.

A pedigree eleve nem jó, főleg nem egy fejlődő kölyökkutyának. Vegyél valami normális kölyöktápot, és csak azzal etesd. Konzerv, rizs nem kell. A konzervben szinte semmi hasznos nincs, viszont az is okozhat hasmenést. Rizs akkor kell csak (akkor is péppé főzve), ha hasmenése van.

Olcsóbb, de már elfogadható táp pl. a Josera Kids.

2020. jún. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
57%
#3! Köszi Hármaska, hogy kiírtad a táp nevét, én szándékosan nem tettem, mert nem kérdezte, hogy milyen tápot ajánlunk! + 1 a Josera mellett. "Babakorban" én is azt adtam, most Josera Optimum. (2,5 éves)
2020. jún. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

A mai jogszabály alapján a tápokba belekerülhet a pata, csont, bél, belsőségek, toll, minden x@r!

Vannak újabb tanúsítványok, amelyek garantálják, hogy a fent felsorolt anyagokat nem tartalmazza/tartalmazhatja a táp! Nagyon fontos megnézni a táp összetételét, az adalékanyagokat (színezék, ízfokozók, szója....)

2020. jún. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
És ha főznénk neki? Csirke farhát, csirkezúza a rizshez, meg valami kölyökvitamint veszünk neki.
2020. jún. 25. 20:07
 7/27 anonim ***** válasza:
62%
Valamikor én is adtam neki alaposan megfőzött csirke farhátból készült kaját. Keress rá, hogy nem ajánlják az apró csontos, csöves csontos, de még a nyakból készült kaját sem. Az én kutyuskáimnak nem okozott problémát, de az orvos válaszol-okat olvasva, elhagytam minden hasonló kaja készítését, etetését.
2020. jún. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon cuki lehet a kiskutyád! Ő még eléggé kicsi! Sok jó minőségű kutyatáp van kölyökkutyáknak. Farhátat még neee! Nem kell a legdrágább, ne szupermarket minőségű legyen! Ne legyenek benne adalékanyagok, és nyugodtan adjál neki kölyök konzervet is! Persze, ha van jó maradék házi kaja azt is megkaphatja.
2020. jún. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
41%
Csöbörből vödörbe került szegény állat. Egy szapitól egy idiótához. :(
2020. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
58%

Kedves utolsó, örüljünk neki, hogy legalább megkérdezte, hátha tanul belőle, és megfogadja a tanácsokat.

Egyébként amíg nem volt kutyám teljesen laikusként én is azt gondoltam, hogy a pedigree és társai jó minőségű kaják, hiszen annyira agyon reklámozzák őket, ráadásul nem is olcsók, azt gondolná az ember, hogy jót vesz. Mondjuk én mielőtt befogadtam a kis kutyát mindennek utána olvastam, így természetesen az én kutyámnak sosem kellett ilyet ennie, de az lenne a legjobb ha ezeket a tápokat betiltanák. (Persze ez sosem fog megtörténni sajnos.)

És szerintem az egészben az a legrosszabb, hogy rengeteg ember azt hiszi, hogy csak azért ajánljuk a premium tápokat, mert sznobok vagyunk, miközben ha kicsit is utána olvasnának rájönnének, hogy mivel a jó minőségből sokkal kevesebb kell, így igazából bőven megéri.

2020. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!