Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen olcsóbb, de mégis...

Milyen olcsóbb, de mégis tápláló kutyaeledelt ajánlanátok egy 2 éves németjuhásznak?

Figyelt kérdés
Sajnos anyagilag nem tehetem meg, hogy minden nap egy fél ökröt adjak neki (ami minden bizonnyal kevés lenne neki, akkora gyomra van), de azt sem szeretném, hogy éhezzen. Van valami áthidaló megoldás?
2010. okt. 5. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

hmmm...száraz kutyatáp 20 (vagy vmi hasonló) kilós kiszerelés...nekünk a komondorunk és a mudink együtt vagy 2-3 hétig eszi :P

de az adagolás szerint add neki a száraz tápokat és lehetőleg ne legyen nagy eltérés mert előző komondorunk gyomorcsavarodást kapott a száraz táptól (ugye akkor még nem tudtuk h nem szabad sokat adni és annyit adtunk amennyit megevett, de ugye ez száraz táp és ha iszik rá vizet (mert biztos iszik rá vizet mivel ugye száraz táp...) akkor megpuful a gyomrában amitől gyomorcsavarodást kaphat!). Állatorvos mondta h 2szer etessük meg az előírt adagot egy nap és úgy még biztosabb a dolog :)


amit még szoktunk az az hogy nálunk van a közelben csirke feldolgozó üzem és onnan pl levágott fejeket meg az egyéb hulladékot meg lehet venni nagyon olcsón, megfőzünk egy kilót belőle enyhén fűszeres (pirítunk hagymát, bele a fejeket kis vegeta meg pirospaprika) vízben kenyeret bele darabolunk és megvan 2-3 napnyi kajájuk attól függően h épp hogy jönnek ki az adagok :)


hmmm...jó alternatíva lehet pl az is hogy (megint mi kutyáinkból kiindulva) mi idén mellé nyúltunk krumplival de kegyetlenül és olyat vettünk ami csak főzni jó de abból vagy 3 zsáknyit...szal megfőzzük a fent említett enyhén fűszeres vízben belemegy a száraztáp is (persze kb fele annyi:)) megvárjuk míg megpuhul a táp és mehet a kutyáknak :)


vagy ha tudsz olcsón selejt sajtot szerezni az is nagyon jó, nekünk anno simán ment mert apum és anyum is tejüzemnél dolgozott de ma már nemtom hogy ez mennyire kivitelezhető :S...


hmmm...hirtelen ennyi jutott eszembe de még agyalok hogy mi milyen módszerekkel hidaljuk át a nagyétkű eb problémát :P

2010. okt. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tyűű, nagyon köszönöm. Már ezek a tippek is felülmúlták a várakozásaim :-) Persze ha valami még eszedbe jut, akkor azt is nagyon szívesen veszem.
2010. okt. 5. 00:48
 3/13 anonim ***** válasza:
:) bocsika kicsit késő van már de azért igyekeztem de ha még eszembe jut valami akkor megírom :)
2010. okt. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
ezek jó ötletek, kivéve a krumplit. azt nem ehetnek a kutyák, nem tudják rendesen lebontani.
2010. okt. 5. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Középkategóriás taápnak: Dog Chow ... még a megfizethető kategória.
2010. okt. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is Dog Chow. Olcsó és elég jó.
2010. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
eddig nem is kevés kutyánk evett krumplit és soha semmi baja nem volt elhiszem h elvileg nem ehetnének de ha nem csak abból áll a kaja amit adsz nekik akkor megehetik...amúgy agyaltam azóta is de több nem jutott eszembe :)
2010. okt. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy bajuk lesz a krumpliól, hanem, hogy nem tudják megemészteni. Nem hasznosítanak belőle semmit, csak átmegy rajtuk, vagyis kb annyit ér, mintha nem adtál volna neki semmit. A csirkehulladék sem a legjobb, mert abban szinte csak csont van, ami szintén nem túl gazdag tápanyagban.

A legjobb a minőségi száraztáp, az szakszerűen van előállítva, mindenből az a mennyiség van benne, amire a kutyának valóban szüksége van.

2010. okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A krumpli, ha !!!meg van főzve!!!, a kutya számára is tökéletesen emészthető, kiváló energiaforrás.

Prémium táp, és olcsó: Brit Prémium tápcsalád.

Én a kutyáimnak (2 van) ezt szoktam venni, mindig 15 ko-os zsákot, és 1 hónapig kitart. Egy 15 kg-os zsákot 7350 Ft-ért veszek. Tehát egy hónapra nekem a két kutya etetése prémium táppal kb 7300-7400 Ft-ból kijön. Hozzáteszem, hogy Nagytestű kutyák, mindkettő collie, 25-30 kg-osak. Enél olcsóbban szinvonalasan etetve nem lehet megúszni. Remélem tudtam segíteni. A német juhásznak kb 1,5 hónapig elég volna egy 15kg-os zsák.

2010. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat (Dínó nevében is :-) ), azt hiszem, hogy mostmár nem mondhatom azt, hogy nincs miből mazsolázni :-)
2010. okt. 5. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!