Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fekszik parancsot mennyi...

A fekszik parancsot mennyi idő alatt kellene megtanulni egy németjuhásznak?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos németjuhász kölyköm. Megtanítottam neki az ült kb 2 hete de pár óra volt az össz tanítás és már ment(jutalomért persze)

Most a feksziket próbálom neki tanítani, hogy leül majd az egyik kezemmel kicsit tapicskolok a földre, hogy jelezzem mit akarok majd megfogom a két lábát és lefektetem. Közben mondom neki,hogy fekszik és a végén kap jutalmat.


2011. szept. 21. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Normál esetben általában fél perc a tanítás, persze az már más kérdés, hogy mennyi idő alatt köti össze a parancsszóval és hogy mennyire stabil a végrehajtás. Szerintem inkább megvezetéssel tanítsd meg (a klikkeres formálást nem is merem említeni). Egy jutalomfalatot tarts az orra elé és mozgasd a föld felé. Érdemes marokra fogni és lefele fordított marokkal a földön tartani a falatot, ahogy a kutya próbálja kiszedni a kezedből, le fog hozzá feküdni. Amikor lefekszik, akkor dicséret és jutifalat. Ha ez már jól megy és érti a feladatot, akkor a parancsszót is hozzá kötheted, végül megvezetés nélkül parancsra fekszik és kapja a falatot.
2011. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amikor segíted a fekvéshez, dobd a jutit az orra elé. De ne közvetlen közelre, hanem annyira, hogy nyújtózkodjon érte és amikor a lábai a földön vannak, pont a közepébe legyen a falat.
2011. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.nek

Ha a földreszorítom a tápot a kezemmel a tápot se fekszik le, hanem ül(közben próbálja megszerezni). Ha arrébbhúzom akkor meg odébbmegy.

2011. szept. 21. 15:05
 4/10 anonim ***** válasza:
A csukott markodban van a juti. Szépen az orra elé dugod. Amikor látod, hogy szagolja, mondod a vezényszót, kicsit a marjánál segítesz neki és közben viszed a kezedet szépen előre-lefelé . Ha leért a hasa a földre, beejted a lába közé . Ez az eleje a tanításnak. Etetésnél is mutatod a tálat, segítesz a fekvésben, és, ha fekszik, ehet.
2011. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ülve hogyan próbálja megszerezni a földön levő kaját? Olyankor a feje fönt van. Ahhoz, hogy a kaját elérje, le kell hajtania a fejét és előbb-utóbb kényelmsebb lesz neki, ha lefekszik és úgy próbálja megszerezni.
2011. szept. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a pulimmal volt ez, hogy az ül kb 10 perc volt, de a fekszik több idő.

Már nem emlékszem, de ahhoz kellet neki legalább 2-3 óra hogy jutalomfalatra lefeküdjon, majd még pár nap gyakorlás, hogy lefeküdjön jutalomfalat nélkül is.

2011. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Először. Pórázt és nyakörvet teszel a kutyára. Rálépsz a póráz szárára, ez a kutyát lefelé fogja húzni. Ezt ő korrigálni fogja és lefekszik. Ha lefeküdt kimondod a parancs szót: "feküdj, fekszik, fekszel" megsimogatod, jutalmazod. Ha póráz nélkül is megy, akkor is az első pár alakalommal hagyd rajta a pórázt, és ha elsőre nem csinálja, erőteljes mozdulattal lépj rá. 5 hónapos németjuhászom van nekem is. Behívás, Ül, Fekszik, Marad, Fog, Ereszd, Pacsi parancsszavak már tökéletesen mennek. A tanítási rész körülbelül 10 perc volt mindegyiknél.
2011. szept. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Ne mindig ülésből gyakoroltasd vele. Állásból is menjen, fekvésből feltudjon ülni és satöbbi. :)
2011. szept. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy mindíg ülni akar.

Azt elértem vele délután, hogy jutalomért lefeküdjön.

Megszagoltattam vele és a földrenyomtam az öklöm(benne a jutalommal) majd folyton húztam magamfelé és lefeküdt.

De viszont fekvésből nem akar felülni csak ritkán. ( Nem vagyok valami profi kutyatanár(első oylan kutyám ez, amit egyedül én gondozok, jómagam is csak 13 vagyok de szeretem az állatokat)

Előzőnek: a fog parancsot hogy tanítottad neki?

2011. szept. 21. 19:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Először. Megfogod és szájába nyomod a labdát, és kimondod a vezényszót. Simogatással jutalmazod. Aztán megcsinálod 3szor és már magától is felveszi.
2011. szept. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!