Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős (ebb) kutyák számára...

Idős (ebb) kutyák számára létezik szocializációs képzés - lehetőleg Budapest környékén?

Figyelt kérdés

Cesar Millan tanait gyakorlom a kutyáknál. 1 éve örökbe fogadtam egy 10 éves kutyát. Nagyon okos, értelmes. 10 évesen megtanítottam az alapokra: játék, félelem nélküli élet, ül, fekszik, lábhoz jön, láb mellett sétál. Ennél többet nem kérek és nem is szeretnék tőle kérni. Csupán ennyit, a mindennapi sétához elengedhetetlen kellékelet. Egyébként kertes házban, kertben tartott, hosszú szőrű, utcai vegyes kutyusról van szó.


Cesar Millan a falkájába viszi a viselkedésproblémával küszködő ebeket, rehabilitálásra.


Ilyesmit keresnék itt az országban, lehetőleg Budapesthez közel a kutyusom számára, ugyanis más kutyákkal játszana, de nem tud, nem jön Neki ösztönösen a viselkedés és fél év alatt nem sikerült megtanulnia ezt - érthető módon.


Esetleg ezzel kapcsolatos ötletetek van, hogy én magam hogy segíthetnék ezen a problémán? Bár kétlem, hogy falka nélkül ez megoldható probléma lenne.


A fő gond, hogy megpróbál barátkozni, ez néha sikerül is, de többnyire türelemmel kéne legyen és ez agresszív viselkedést vált ki a kutyából, támadó lesz és összeverekednek. A fiúkat alapból nem szereti, csődörök vagyunk, így csak szukákhoz engedem oda, ha a tulaj engedi. Próbálok a kutyának segíteni, dicsérem, ha ügyes, és fegyelmezem, ha kell, hasztalan.


Tehát arra gondoltam, hogy egy falkás rehabilitálás jót tenne neki más kiegyensúlyozott kutyák között, ahol kimondottan ez a tananyag. A helyi kutyaiskola ezt nem tudja biztosítani számunkra. :(


A válaszokat előre is köszönöm, kérdések jöhetnek, szívesen válaszolok a megoldás érdekében! :)


2010. okt. 5. 15:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Zsoldos Mariannak vannak ilyen terápiás kutyái (mármint kutyákat terápiázó terápiás kutyák) aki gyönyörűen oldják a problémás kutyák viselkedését. Hívd fel, mondd el, hogy csak ennyi a gondod, és fog tudni segíteni. +36-70-625-10-15


Ő csinálja amúgy a Népszigeten a terápiát félős agresszív meg mindenféle más problémás kutyáknak, és ő is a kis falkájával gyógyít :)

2010. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Off

első ez hogy működik? A kutyát beveszi a saját falkájába vagy azért ők maradhatnak ketten a gazdával külön csoport?

2010. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

CSakkitti! Hálásan köszönöm! Pont ez kell Nekem!! :)


Meg olyan buta, egy-egy alkalommal időnként rám morog, ezt rögtön rendezem vele.

Én kutyát még soha az életben nem ütöttem/rúgtam meg! Ez a kutya egy-egy ilyen rendezés után úgy csinál, meg úgy összehúzza magát hirtelen mozdulatra néhány napig, mint akit agyonvertek. :DDDD


A fegyelmezés az ő esetében a határozott rászólás és testbeszéddel való kifejezés. Ilyenkor a kajájánál mikor morog rászólok, határozottan a tál felé lépek, mire ő néha oda kap de nem rezzenek, erre elhátrál és megmutatom Neki ezzel, hogy ez bizony itt ha akarom, az enyém és rám ne morogjon, meg persze magyarázok is, a hangsúlyból, kisugárzásból úgyis tudja. Közte és a kaja közt állok, míg megnyugszik, majd alrébb sétálok és engedem, hogy egyen.


Még egyszer nagyon köszönöm! Szép napot! :)

2010. okt. 5. 15:33
 4/16 A kérdező kommentje:

Off! Általában beveszik a kutyát, így hatékonya terápia. Cesar Millan pl van, hogy a gazdájától - beleegyezéssel - hónapokra elviszi a kutyát az ő falkájába. :)


Bár a mi esetünkben szerintem csak kisebb korrigációkról lenne szó. :) Remélem legalábbis, nem kell megválnom tőle! :)

2010. okt. 5. 15:35
 5/16 anonim ***** válasza:
Bocs hogy ezt mondom de: jézusom :/ Senkinek se adnám a kutyám, és nem bírnám ha egy idegen főnökösködne vele! Mint ahogy pl az anyukák se bírják ha egy idegen "neveli" a gyerekük... Szerencsére az én kutyámmal nincs baj. Amúgy hajrá kérdező! :D
2010. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nem Mariann nem viszi el sehova :) Kimész a népszigetre, megnézi mi a helyzet, és szépen sorban behozza hozzá a saját kutyákat. Gondolom a játék problémásnak játékosokat hoz, de a lényeg annyi, hogy szépen fokozatosan egyre több jól kommunikáló kutyát visz fel a pályára. Domináns agresszív kannál pl. először omega szukát, aztán domibb szukát, omega kant, és így tovább.


Nyilván neked olyan kutyákat fog felvinni, akik szeretnek és tudnak játszani, és játszani hívják, oldják a kutyádat.


Pár alkalom biztosan elég lesz - árat sajnos nem tudok.

2010. okt. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem az ár a fontos, hanem a kutya boldogsága! :) Szeretnék mellé később egy kis társat is, hogy a kertben sem legyen egyedül de egyenlőre ez nem megoldható, ilyen habitussal! :)


3. kommentelő! Ő maga nem nevelgeti a kutyát, maximum terelgeti, míg ott van. Az egészséges falka miután elfogadta az új kutyát, megneveli, automata, természetes folyamat. A kutya egy embergyermektől annyiban különbözik, hogy Neki nem lehet elmagyarázni, hogy a másikat nem szabad bántani, hiába mondod, nem érti meg.


Az én kutyám előzőleg egy állatkínzónál volt, tőle szabadítottam el. 80 centis láncon élt 10 évig, krumplin, édességen tengődött, friss víz hol volt, hol nem. Télen alig kapott vizet, mondván a hó elolvad a szájában... Stb... Egy ilyen előéletű kutyánál az ilyesmit sajnos csak a fent leírt rehabilitációval lehet kihozni ebből, főleg ilyen idős korára. Szóval lehet, hogy nekem megszakad a szívem, ha meg kell a kutyámtól válnom néhány hétre, hónapra. De én mindig azt figyelem, hogy a kutyámnak mi a legmegfelelőbb, és nem azt, hogy nekem mi az... A kutya ezt nem úgy éli meg, mint egy ember.

2010. okt. 5. 15:48
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarod hosszabb ideig ott hagyni, biztosan azt is meg lehet oldani, szoktak vállalni panzióztatást is, de szerintem ha kijárogatsz és kutyáztok kicsit, már az is segíthet. Mariann nagyon profi, de tényleg, beszél kutyául, esküszöm :)


De mondom, beszélj vele. Addig meg te is megpróbálhatnál vele játszani úgy, ahogy kutyák szoktak. Te a nyúl és ő a farkas, aztán fordítva. Elkezdesz felé settenkedni, kicsit megcsíped, megkergeted, aztán kimerevedsz, ő indul feléd, elmenekülsz előle. Csak óvatosan, ha érzékeny a kutyus, nehogy megijeszd :)

2010. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én ezzel szemben ajánlom Csepelen az Alfa kutyaiskola legújabb szolgáltatását, a felügyelt kutyafuttatást. Felügyelet alatt a kutyusok játszanak, valamint kezelni is tudják az agresszív, félős kutyusokat. Valamint a hozzád való kötődés erősítésében is nagyon sok jó dolgot tudnak csinálni. Októbertől indul, mi biztosan ki fogjuk próbálni 11 éves kutyusunkkal, ha eljutunk oda. Mivel nekünk is inkább bent a városban kéne valami, de hát eddig ezt a kutyasulit találtuk, ami normálisan is működik. (szerintünk) Nincs rángatás, stb.
2010. okt. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A népszigeten sincs rángatás, ugyanis nem használnak pórázt sem :)
2010. okt. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!