Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol tudja egy átlag középfokú...

Hol tudja egy átlag középfokú iskolát végzet ember, hogy létezik Magyarország és fővárrossa Budapest? "Hungary" "central europa" és "Budapest, Hungary"

Figyelt kérdés

Spanyolok tény nem tudják, de Németországon és a szomszéd országokon és utód államai túl, hol tudják még? És hol nem jellemző?

Kolumbiában és Venezuelában, meg ha egy nagyobb város utcáján kérdezik, vagy mondod, honnan jöttél, és az mondod hogy Budapest, Hungary.

Akkor ők mondják, tudják, hol van Budapest. – kicsit sértve, hogy ez nyilvánvaló. És tény tudják azok is, akiknek nem mondja az ember, csak azt, hogy Budapest.

Bár úgy hallottam itthon a tévében hogy Bolivában a csak a Tóásó Előd mait hallják. Ez igaz?

Kína egy autonóm területe: Hszincsiang–Ujgur Autonóm terület: jól tudják

De máshol Ázsiában . . . ?


2011. júl. 7. 15:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Budapest, the Capital City of Hungary
2011. júl. 7. 15:18
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a környező országokban tudják, de máshol nincs igazán rá szükségük. Te tudod, hol van Vilnius, Riga, esetleg Szkopje? Gondolom, más országokban k.b. annyi jelentősége van Magyarországnak vagy Budapestnek, mint ezeknek a városoknak nálunk.
2011. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Európán kívül szerintem sehol sem tanulják. De még EU-ban sem biztos, hogy mindenhol. Persze önszorgalomból egy elefántcsontparti diák is tudhatja, de itt nem ez a kérdés.

Viszont ez nem baj, mert cserébe mi sem tudjuk például az egyes amerikai államok fővárosait, pedig területileg mind nagyobb mint Mo, és jelentőségük is nagyobb.

2011. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Vilnius, Riga természetesen igen. Még történelemből is ismertek. De Szkopje valahogy kimarad a húsz év alatt. Suliban nekem még nem lehet anyag. 1991-től főváros megnézem.
2011. júl. 7. 15:45
 5/16 A kérdező kommentje:
Kolumbiában és Venezuelában egy prosti is az utcán tudja sőt mind. Nem turisták által látogatott terülten is.
2011. júl. 7. 15:47
 6/16 A kérdező kommentje:
Nálunk anno földrajz tanár megíratta Amerikai Egyesült Államok Tagállamainak Fővárosai-ból. És határt vonalas és várost jelölő vaktérképes röpdogát. Államokat is írni kelet és jobb volt az eredmény mint az európai vaktérképes röpdogájé.
2011. júl. 7. 15:51
 7/16 A kérdező kommentje:

Spanyolországban nem de Kolumbiában és Venezuelában igen. Lehet a periférián jobban figyelünk egymásra is?

Vagy apáca tanárok vagy ha gazdag európai nem figyel?

Ha esetleg nem tudnád, tanuld meg, mert ők a mienkét tudják, Bogota, Kolumbia és Caracas, Venezuela!

2011. júl. 7. 15:58
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Te meg tanulj meg értelmes, kerek magyar mondatokban fogalmazni először, légyszíves.
2011. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tanultam én. Többet is mint te. Olvastam is sokat. De gyerekkoromban diszlexiás voltam. Ennyi maradt belőle. Hogy ha szóban hallanád tetszene, de írásban szokatlan és helyesírási hibáktól hemzsegő. Vesszőhiba és hasonlók miatt zavaros neked. Nem?
2011. júl. 7. 17:32
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben bocsánat viszont, valóban a vesszők miatt zavaros. Csak 'megszoktam', hogy itt a gyakorin az emberek fele alapból nem bír megfogalmazni egy értelmes mondatot, ami viszont bosszantó...
2011. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!