Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről mentett kutyánál...

Menhelyről mentett kutyánál miután hazahoztuk, mennyi időre ajánlott szabadságot kivenni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és mellette részmunkaidőben dolgozom heti két nap 6 órát. Az egyetemi szünetben terveznék hazahozni egy kutyát, tehát azon a héten csak két nap lennék hosszabb ideig távol, viszont nem tudom, hogy ez a kutyának mennyire tesz jót.

Ehhez mondjuk a jövőben hozzá kell majd szoknia, illetve kutyapanzió/kutyaszitter meg lesz oldva, csak az első időszakban nem tudom, mi a jobb? Várjak inkább, amíg fixen ki tudok venni egy hét szabit? Vagy már pár nap után esetleg elvihetem egy panzióba?

Köszönöm a segítséget!



2023. febr. 22. 10:37
A kérdező szavazást indított:
Várni, amíg szabadságot tudok kivenni
Kutyapanzió pár nap együttlét/megérkezés után megoldás lehet
Több idő kell
Ha több mint egy hét, mennyi? Válaszban légyszi írjátok le
4 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem szükséges szabit kivenni és szitter/napközi nélkül is simán ellene, de azzal meg végképp.


Én úgy idizek, hogy lazán egyedül hagyom már másnap a kutyát, mikor hozzám kerül és a többi idi is így tesz, sőtt, a gazdák többsége sem gondolja túl.

2023. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Ne vidd panzioba! Ennel meg az is jobb, ha egyedul hagyod otthon, de egy frissen orokbefogadott kutyat ne tegyel ki egy ekkora stresszhelyzetnek, mint a panzio/napkozi.

Meg se szokott teged, a kornyezeted, de maris bevagod idegen helyre, kutyak koze. Raadasul igy nem biztos, hogy beveszik, mert nem is ismered meg a kutyat, nen tudod hogyan reagal bizonyos helyzetekre, nem tudsz valaszolni a kerdesekre se nagyon, amit kerdeznek.


Kell neki az allandosag.

Ilyen helyekre esetleg! 3-6 honap utan lehet vinni.

Persze nyilvan most lesz, aki azt mondja, hogy o vitte a kutyajat hamarabb is es minden jol ment, van ilyen is, de nem ajanlott.


Amugy mennyit lenne a kutya rendszeresen egyedul, hogy panzioba kell vinni? Ha sokat, akkor miert szeretnel pont most kutyat befogadni? Nem er ra kesobb?

2023. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik kutyámnál sem vettem ki szabadságot. A kis szobát gyerekráccsal elkülönítettem neki, aztán amikor láttam, hogy jól kijön a meglévő kutyával, akkor már a rácsra sem volt szükség. Ez volt olyan kutya, ahol egy hónapig tartott, a jelenleginél már másnap össze lettek engedve.

Mivel nálam két kutya van, ezért a szó szoros értelmében egyikük sem volt egyedül, így szeparációs szorongás sem alakult ki egyiknél sem.(ezért is a rácsos megoldást választottam, nem a teljes elkülönítést, hogy szokják egymás jelenlétét és a társ jelenléte biztonságot is ad nekik)

Ha van rá lehetőséged otthon maradhatsz vele, de ha nem egy nagyon problémás kutyát hozol, akkor én simán mennék dolgozni.

2023. febr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én max az első héten maradnék vele otthon, de így hogy csak 2x6 órt dolgozol, szerintem ez sem szükséges.
2023. febr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Panzió nem egyenlő a napközivel. Ezt tudd kérdező.

Egyébként ha hétvégén/pénteken hozzátok el, akkor nem kell szabi, meg amúgy se.

2023. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2-es: amikor dolgozom (heti két, egyetemi szünetben 3 nap 6 órát plusz az oda és visszaút) akkorra kéne igazából a szitter/panzió, mert azokon a napokon a 8 óra távollét az sajnos adott. De ezeket a napokat leszámítva, ha egyetem van, akkor max 4-5 óra, amíg távol vagyok. Előtte meg utána illetve hétvégén a testi és szellemi foglalkoztatást természetesen tudom biztosítani, igazából az első "ismerkedős" időszaknál nem tudtam, hogy mennyire jó, ha mondjuk 3 nap után már egyedül hagyom, viszonylag hosszabb időre.

Igazából nem sürgős, mert nem most van szünetem, hanem 2 hónap múlva, csak szeretnék felkészülten és felelősen megtervezve nekivágni.

2023. febr. 22. 14:50
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5ös,napközire gondoltam
2023. febr. 22. 14:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb hagyd egyedul az elso par napban is, meg az is kevesbe stresszes neki, mint egy napkoziben kutyak kozott. A zsufolt menhely utan lehet meg ertekeli is a csendet.


Majd kesobb persze nyugodtan elviheted napkozibe, de az elejen nem ajanlott. Sot, nem csak ez nem ajanlott, hanem a futtatozas se.

Nem ismered a kutyat, o se teged, nem hallgat meg rad, szoval veszelyes ilyen helyekre vinni, meg anugy napkozibe valoszinuleg be se veszik, ha egyszeruen finod nincs rola, hogyan viselkedik kutyakkal. Ami termeszetes, hiszen most kerult csak hozzad.


Az igazi szemelyisege kb olyan 1 honap utan mutatkozik meg egyebkent egy orokbefogadott kutyanal. Es nagyjabol olyan 3 honap, mire megtanul bizni benned, mire elhiszi, hogy te vagy a gazdaja.

De nyugodtan keress fel egy trenert a kerdeseiddel, szivesen valaszol mar most. Abban is tud segiteni, hogy milyen kutyat valassz a menhelyen.

2023. febr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell akkor sem panzió. Otthon hagyod és kész.

Vagy miért gondolod hogy kellene panzió?

Tudod hogy ki a panzió?

2023. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi*
2023. febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!