Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyák számára a lépcsőzé...

Csicsky kérdése:

Ha a kutyák számára a lépcsőzés nem ajánlott, akkor a magasabb helyekre, helyekről való fel-le ugrálás is ártalmas nekik?

Figyelt kérdés

A lépcsőzésről itt írnak:

[link]

Nekem egy kis termetű, 3 kg-os máltai selyemkutyám van. A házban a lépcsőzéstől meg tudom óvni, a séták alkalmával egyszerűen a hónom alá kapva leviszem őt. Ellenben séta közben előfordul, hogy a járdáról leugrik, vagy felugrik rá. Továbbá otthon meg rendszeresen feljár a fotelbe, meg a kanapén is jól érzi magát. Ez engem különösen nem zavar, mert tudom, hogy úgysem tudnám leszoktatni róla. A probléma ellenben az, hogy a fotel esetében ehhez 30-32 cm magasra kell felugrálnia, ill. le. A kanapé esetében ez olyan 40 cm. Árthat ennek a fajta kutyának ez a napjában ki tudja hányszori fel-le ugrálás?

Továbbá, árthat neki, ha lejtőn közlekedik, pl. a kerekesszékek számára készült feljárón?

Akiknek régóta van ilyen kis máltai kutyusuk, nektek mik a tapasztalataitok? Volt már ilyen szempontból problémátok vele?



2022. dec. 16. 11:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan, a fel-le ugralas is artalmas. Jo most ha leugrik a padkarol, az nem oszt, nem szoroz seta kozben, nade a fotel es a kanape nagyon is szamit, az magas egy ekkora kutyanak!


Legyen neki rampaja es tanitsd meg azt hasznalni ugras helyett. Mondjuk azt nem tudom, hogy oldod meg, hogy a fotel elott meg a kanape elott is legyen rampa, mert azert foglal egy kis helyet,lehet a fotelrol pl le kene tiltani.

2022. dec. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%

Nem segít, de annyira nem is árt. Nem ugyanolyan a gerincének napi 3x felmászni a kanapéra, mint naponta többször a lépcsőházban emeleteket megtenni. Sőt, ha ugrik, az még nem is nagy probléma, inkább az terheli, ha a mellső lábaival húzza fel magát.


Emelkedő-lejtő kérdése meg egészen más, annak semmi köze a gerinchez, max izomláza lenne a lábában, ha kilométereket tenne meg lejtőn.

2022. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
2-es, dehogynem art, ne vezesd mar felre a kerdezot! 3 kilos, picike kutyarol van szo, nagyon is art neki egy ekkora ugras, napi tobbszor, fel-le. A lefele ugras is artalmas, bizony.
2022. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
21%
#3 Rendszeres lépcsőzéssel sem másnapra alakulnak ki a gerincproblémák. Az, hogy napi párszor felugrik a kanapéra, nem jó neki, ahogy az első mondatomban írtam, de jó eséllyel nem lesz komoly problémája miatta.
2022. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

De rendszeresen csinalja! Ember, 3 kilos kutyarol van szo, tudsz olvasni? Tudod mekkora egy ilyen kutya? Tudod neki milyen nagy a 40 centi ugras?


Nem azzal van a baj, ha felugrik napi ketszer es ez egy egyszeri alkalom! Vagy mondjuk 2 havonta egyszeri.


Hogyan lenne egyszeri alkalom, hiszen ott elnek! Es ha a kerdezo nem tesz semmit, akkor a kutya magatol nem fogja tudni, hogy ne csinalja.

De amugy nekem aztan mindegy. Csak aztan lesz majd sipakolas, hogy 400 ezerbe kerul a gerincmutet es utana honapokig fiziora kell hordani a kutyat, 10 ezer/ oraert.

Ne mondjal mar ilyeneket, hogy nem lesz baja, mert egyreszt nem vagy latnok, masreszt az ervelesed is ott megbukott, hogy szerinted csak attol lesz baja ami rendszeres, de ez meg nem szamit annak.

Wtf?🤣🤣


Na mindegy. Csak lecci ne biztassunk masokat a hulyesegre, koszike.

2022. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocsi, es senki nem mondta, hogy a lepcsozestol vagy az ugrastol masnapra baja lesz.

De ha 4 eves korara lebenul, akkor az mar nem szamit?

2022. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Fotelre, kanapéra ugrálás árt, az ilyen kistestűeknek kifejezetten szoktak rámpát odatenni, hogy azon közlekedjen fel a bútorokra (ha szabad ezt neki). Ebből következik, hogy a lejtőn való közlekedés a jobb számukra, vagyis ahol van mozgássérülteknek kialakított feljáró, azt nyugodtan használhatja lépcső helyett.


Járdára fel-le ugrálás: nem kell túlparázni. Nem arról van szó, hogy soha sehova nem ugorhat a kutya a normális járás-kelése során, hanem hogy a rendszeres(!) lépcsőzés vagy magasabb helyekre való ugrálás árt a gerincének. Magyarán nem kell korlátoznod terepen a szabad mozgását ilyenek miatt, a lépcsőztetést kerüld (itt sem fog lebénulni egyszeri alkalomtól, rendszeresen káros) és a bútorra felugrálást előzd meg, oldd meg máshogy, hogy feljusson.

2022. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A kanapét letakartam úgy, hogy oda ne nagyon tudjon felugrani. Az úgyis csak akkor van használatban, ha vendég érkezik. A fotelt kell megoldani. Próbáltam egy kis sámlit eléje tenni, hogy ne kelljen ugornia, de inkább nagyobbat ugrik és a sámlit átugorva ugrik fel.
2022. dec. 16. 12:23
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel rampat kerdezo.
2022. dec. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ha egy ilyesmit alkalmaznák (a kétlépcsőst):

[link]

ez jó megoldás lenne? Ez még úgy elférne a fotel előtt.

2022. dec. 16. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!