Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Akitát milyen idős...

Sanyi098 kérdése:

Amerikai Akitát milyen idős kortól érdemes elkezdeni tanítani?

Figyelt kérdés

#Amerikai Akita képzés önállóan!
2023. febr. 23. 09:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%
Az első perctől, ahogy hozzád került.
2023. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Fajtától függetlenül amint hozzád kerül 8 hetesen. De optimális esetben a gondos tenyésztő már elég sok mindent megalapoz addigra a kölykökkel.
2023. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Minél korábban, de egyszerre ne sokat gyakoroljatok, mert hamar elveszti a motivációt. Nekünk is amerikai akitánk van, makacs tud lenni.
2023. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
4 hónapos múlott mikor hozzám került nem igazán hallgat, nagyon makacs, és akaratos. Mit tanítsák meg neki leghamarabb?
2023. febr. 23. 12:59
 5/23 A kérdező kommentje:
És a kennellel a zártsággal kapcsolatban van tapasztalatok?
2023. febr. 23. 13:09
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem egy könnyű kutya.... Ha van a környéketek kutyasuli, menjetek majd mindenképp. Maga az alap tanfolyam csak pár hónap múlva esedékes, viszont ovizni már viheted most is, a legtöbb suliban van ilyen foglalkozás.


Erre így nehéz válaszolni hogy mit taníts meg neki a leghamarabb... Talán azt, hogy NEM, a haátrokat. Szabélyokat állíts fel neki, szocializáld. Ilyenkor még nem az a fontos, hogy üljön meg feküdjön. De a kérdéseidből úgy látom, hogy nagyon kezdő vagy, tehát mindenképp megnjetek ovizni, ne gyarkois tanácsok alapján akarj nevelni egy akitát, mert nagyon meg fogod szívni. A fejedre nő, ha nem értessz hozzá, és tizenvalahány évig együtt lesztek... Vagy legalább olvass el vlaami könyvet a témában.

2023. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Kennelről nem tudok mit mondani, nálunk sose volt bezárva sehova. Elég nagy mozgásigényű kutya, úgyhogy szerintem kell neki a szabad tér. 4 hónaposan még nem késő kijavítani a hibákat.

Pórázon mindenképp tanítsd meg sétálni. Illetve szocializáld nagyon komolyan, mert az akitát nem tűrnek meg más kutyát, ha ez a lépés kimarad.

2023. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%
12-14
2023. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igazad van! Akita szinten kezdő vagyok! Sajnos nincs kutya suli. A könyv marad szerintem.
2023. febr. 23. 14:25
 10/23 A kérdező kommentje:
Sajnos a pórázzal sincs barátságban, nagy nehezen a nyakörvet becsatoltam beakasztottam a pórázt és ált meredten, rám sem nézett. Noszogattam de meg sem mozdult. Amint levettem a nyakörvet, abban a pillanatban jött a boldogság!
2023. febr. 23. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!