Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agressziv a kutyam masokkal,...

Agressziv a kutyam masokkal, de csak ha ott vagyok a kozeleben?

Figyelt kérdés

Probalok rovid lenni, mentett kutya, eleinte nem volt vele ilyen problema, bar a ferfiakkal mindig is tartozkodobb, bizalmatlan volt. Valoszinuleg bantottak korabban.

Ha vendegek, baratok, csalad jon hozzank, a kutya felporog, olyan mintha orulne, de igazabol szerintem feszult - emiatt nyilvan en is az vagyok. Ha valaki meg akarja simogatni, elkezd morogni. De kozben meg kiprovokokalja maganak a figyelmet, megy mindenkihez, csak ők ne erjenek hozza. Jutalomfalatot is szokott ilyenkor kapni, hogy jo dolgokkal tarsitsa a vendégek jelenletet. Eleinte elzartuk ilyenkor, de akkor vonyit, sír. Tehat ez sem megoldas. Probaltam lefarasztani, nagy seta, futas kozvetlenul mielott jott a csalad, az se hasznalt.

Na es itt jon az erdekes resz, ha en nem vagyok otthon, akkor cuki, bujos, baratsagos, lehet vele jatszani, simogatni is, nem morog. Szoval a baj velem van, de mi? Nem bizik bennem? Nem engem ved, mert nem azzal van baja, ha hozzam kozelednek, hanem ha őt akarjak megsimogatni. Kisse szorongo alkat vagyok, ez igaz, foleg miota fennall ez a helyzet.

Mit tegyek vagy mit ne? Felszabadult, jokedvu kutyat szeretnek, nem egy szorongo, agressziv allatot.

Ha en vagyok vele egyedul, akkor is tud viselkedni, hallgat ram, vannak itthon szabalyok, alap parancsokat ismeri. A masik kutyankkal szinte egy tanyerbol eszik, egyaltalan nem dominans, nem irigy. Ugyanugy van veluk foglalkozva, de a masik megis normalisan reagal vendegekre.


2023. febr. 27. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Valoszinuleg teged ved, azert lesz agressziv, ha te ott vagy, de ez hibas viselkedes. Ez igy is kijohet egyebkent, nem kell, hogy konkretan hozzad erjenek.

Trenert keressetek fel.

2023. febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből semmi nem derül ki. Te kommunikálsz vele valahogy rosszul, de nyilván látatpanul nem lehet tudni, hogy mit kellene máshogy csinálnod. Hívj ki házhoz kiképzőt.


Az elzárást hogy gondoltad úgy, hogy a kutya nincs ehhez hozzászoktatva? Működne az elzárás pl szobakennelbe, ha normálisan hozzá lenne szoktatva, megtanítanád erre.

2023. febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Valószínű, hogy veled van baj. Elkezdesz befeszülni ha vendégek jönnek hozzátok. A kutya érzi és ő is feszült lesz.
2023. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutya képes átvenni az ember hangulatát. Ha te feszült vagy, ő is azzá válik. Mikor nem vagy ott, de vendégek vannak, nem érez senkiben feszültséget, így ő is nyugodt, nem morog, ha simizni akarják. Neked kell lazítanod a saját hozzáállásodon, küzd le a szorongásod, mert az itt a gond.
2023. febr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Úgy mint a lovak, a kutyák is azt érzik amit te. Tehát ha te feszült vagy a kutya is. Mondjuk lehet hogy csak véd, de sztem előbbi.
2023. febr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
34%
Szerintem idő kell neki, hogy megszokjon és befogadjon a kis világába. Neki sem lehetett könnyű dolga. Smogasd gyakran és tölts vele sok időt és ahogy csináltad jutalmazd meg ha valami jót csinál. Karácsonykor ajándékozd meg valami pici játékkal. Tudom, hohy ezek aapró és röhejes dolgok de így köelebb kerülhetsu hozá. Ha ez se megy beszélj egy oktatóval. :)
2023. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!