Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy maltipoo kutyának lehet...

Egy maltipoo kutyának lehet törzskönyve?

Figyelt kérdés

Mert ugye a maltipoo egy keverék. Viszont láttam, hogy egyre több maltipoo kenneleket hoznak létre. De azt olvastam, hogy ez a fajta soha nem lesz elismert, mivel minden alom teljesen más, nem tudják kiszámitani, hogy fognak kinézni.


Akkor ha kennelből vennék egy kutyát, nem járna törzskönyv, igaz? Mármint ha a kutyusok szülei fajtatiszta máltai meg uszkár. Attól még a keverék kutyusoknak nem jár törzskönyv, igaz?


Nem mintha akarnék venni :) csak furcsa nekem hogy olyan sokan direkt tenyésztik a keverékeket. vagyis a maltipoo-t. Már külön neve is van.


2010. okt. 5. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem kaphatnak törzskönyvet. Én teljesen hülyeségnek tartom ezeket a keverék kutyákat létrehozni, nincs elég a menhelyen?
2010. okt. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem kaphatnak törzskönyvet. Multkor néztem azt hiszem az animal planeten egy műsort amiben ezekről a keverékekről volt szó. Hát elég nevetséges ami azt illeti. Még ilyet mondtak fajtajellemzőnél (már nem tudom melyiknél) hogy 25-50 centi lehet a marmagasság. Meg ilyenek. De jó hogy rohangálok egy (elvileg) fajtatiszta mitudom én milyen kutyával aki 26 centis és az ismerősöm szintén ilyen fajtatiszta kutyája meg majdnem 50 centis. Meg emlékszem a yorkie-csivava keveréknél mondta a nő, hogy rengeteg örökletes betegségük lehetnek a kutyáknak (persze ezt tök természetesen mondta... majd vesz a hülye másikat) meg hogy az egyik ilyen kutyának 1 évesen vese elégtelensége volt... Meg ilyenek. Hát normálisak ezek? Teljes mértékben eltérőek az almok. Hatalmas különbségek lehetnek. Egyiknek szőre nem olyan másik dupla akkora. Feleslegesnek tartom ezeket a keverékeket létrehozni. Ráadásul a sok idióta jó drágán megveszi mert ez most milyen menő. Menhelyeken sokkal szebb keverékek is vannak. Nem azt mondom hozzanak új fajtát létre ha annyira akarnak (bár így is rengeteg van) de ne 130at egyszerre. Mert tényleg sokan létre hoztak. Néztem délután a neten pont az egyik válaszoló küldte a linket ha megtalálom belinkelem.
2010. okt. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet törzskönyve, de szerintem nagyon helyes kutya. Jobban tetszik mindkettőnél. Az én keverékem is szebb a szüleinél, akik fajtatiszták.
2010. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel a TK a fajtatiszta kutyák nyilvántartására szolgál, keverékeknél értelmetlen erről beszélni. Ha meg hazzávesszük, hogy a maltipoo mindig máltai/uszkár szülők leszármazottja, akkor az is kiderül, hogy két ilyen kiskutya kölyke már nem maltipoo. Sőt a maltipook leszármazottai még nagyobb változatossaágot mutatnak. Mivel ennyire kölönbözőek és ennyire kiszámíthataltan, hogy mi lesz belőlük, ezért esély sincs a standardizálásukra. Egy új kutyafajta kitenyésztésének a módja teljesen más, mint ahogy ezeket a szegény keverékeket szaporítják.
2010. okt. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert nem egységes fajta ... ha folyamatosan keresztezik a máltait a pudlival, hol ilyen kölykeik - hol olyan kölykeik fognak születni, melyik szülötől az az adott kiskutya mit örökölt.

Az hogy ténylegesen kialakult fajta legyen, ahhoz generációknak kell megszületni, kialakitva egy egységes kinézetet, amit aztán lehet fajtajellegnek nevezni és elinditani az elismertetését ... ez szerintem 15-20 év biztos megvan.

Amerikában persze mindent lehet, valami papírt valami egyesület vagy bármi biztos gyárt hozzájuk ... csakhát azt itthon az FCI soha nem fogja elismerni.

Igazából ami engem felháborit, hogy amerikában évi 3 millio körül van a lealtatott kutyák száma, de azért agybafőbe gyárták a keverékeket és horrorpénzért el is tudják adni öket, mert ennek vagy annak a "celeb" ptsának is olyan van.

2010. okt. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
De kapnak törkönyvet csak úgy irják be hogy keverék!
2013. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szabika, te az egészségügyi könyvre gondolsz! Keveréknek nincs törzskönyve
2013. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!