Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet törzskönyve?

Miért nem lehet törzskönyve?

Figyelt kérdés
Az egyik akita inu tenyésztőtől érdeklődtem a nemrég született kutyusok felől, és azt mondta, hogy van egy standardhibás, amelyiknek nem lesz törzskönyve, de a testvéreinek igen. Hogyhogy? Nem kaphatna ő is egyet, mert tényleg fajtatiszta, csak például ivartalanítási egyezséggel?
2011. okt. 22. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem. Nekem is van standardhibás kutyusom, 6-szor kisebb, mint a standard méret, ettől függetlenül van törzskönyve. Csak a szerződés szerint ivartalanítási kötelezettségem van a kutyára nézve, mert a testmérete miatt nem lenne képes kihordani egy standard méretű almot és megszülni. (nem mintha akartam volna bármikor is fedeztetni).

És kiállításra sem vihetem értelemszerűen, mert nem felel meg az előírásoknak.

2011. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Mert ő gondolom nem költi rá a pénzt. Áron alul eladja és kész. Így ivartalanítania se kell. Vagy nem akarja vele rontani a szülőpár "hírnevét" vagy miét. Gondolom valami ilyesmi lehet a dologban. Főleg ha valami kiállítás vagy sportkutyáról van szó, amik drágábbak és számít a korábbi alom milyensége is.
2011. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm az eddigi válaszokat. Nem tudok sokat a kennelről, de nevesnek tűnik(ha az ár számít), ezért nem értem, miért ad el törzskönyv nélküli kutyát.
2011. okt. 22. 17:59
 4/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem akar rá pénzt költeni. Keress olyat, aki minden kutyához ad törzskönyvet. Ha nem akarja, hogy tenyéssz vele, akkor elég, ha másolatot ad. Én is így szoktam a hobbyra vett kutyáknál. Amint ivartalanítva van, megkaphatják az eredetit.
2011. okt. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már megvan a kutyám egy másik tenyésztőnél :) de az említett tenyésztő azt írta, hogy az a hiba, hogy hosszabb a szőre a standardnál. Ezt honnan lehet tudni, lemérik?? Vagyis a küldött képen nem volt feltűnő a kölyök szőre..
2011. okt. 22. 23:04
 6/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Látszik az már két hetesen is.

De ettől még lehet törzskönyve, csak nem tenyészthető.

2011. okt. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Már az ilyen nagyobb tenyésztők ránéznek pár hetes korban és látják rajta. Több 100at láthatott már szerintem. Gondolom megvan neki hogy mi is a standard. Milyen fajta kutya amúgy?
2011. okt. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A 2. vagyok. Miért lettem lepontozva? Csak hogy okosodjak is már ha hülyeséget írtam valaki szerint:/
2011. okt. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én mindenkinek nyomtam a zöld kezet. Utolsó, a fajta akita inu, írtam a kérdésben.
2011. okt. 22. 23:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi:D Már régen olvastam és akkor is biztos elsiklottam felette. Bocs:P
2011. okt. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!