Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák egyszerre hány...

Anóca kérdése:

A kutyák egyszerre hány dologra tudnak koncentrálni?

Figyelt kérdés
Van egy ivaros kan kutyám, juhászkutya fajta. Ahogy megfigyeltem, egyre nyilvánvalóbb, hogy egynél több dologra nem bír koncentrálni: pl. ha séta közben szukapisit nyal (kb. 2 méterenként..) akkor nagy elemzgetés közben nem nagyon jut el az agyáig, ha szólok neki/kérek vmit tőle. Aztán, ha a kezemben látja a jutalomfalatot, akkor nagyon vonakodva csinál bármit, mert kizárólag azt sasolja. Ha a vacsoráját láthat/szimatolható közelségbe helyezem és még előtt kérek tőle valami trükköt, nyüszít, nagyon hanyagul csinálja meg. Ha eldugom előle teljesen, akkor jobban megy. Az már meg se lep, hogy ha vmi kívánatos szuka van a közelben, akkor annyi a kutyasulinak, úsztatásnak stb., totál lekapcsol az agya. Előtte keverék szukáim voltak, ők nem tűntek ennyire "egyszerűnek". Ez a kanoknál ált. így van?

#ivaros, kan, kutya, koncentrál, tanítás, nem tud figyelni
2023. márc. 2. 23:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És még egy: a közelben tartanak kecskéket, egyszer megrázta a villanypásztor, de ezt a kecskékkel hozta összefüggésbe, azóta retteg tőlük. Ha arrafelé megyünk és odahívom magamhoz, nagy nehezen odajön és kb. 1 méterre megáll. Érdekes, ha kaját mutatok, mintha törlődne az egész, azonnal teljesen közel jön..:)
2023. márc. 2. 23:17
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Ösztönlény, vannak dolgok (szuka szaga, kaja), amiket nem fogsz felülírni, legfeljebb elnyomni a neveléssel. Az, hogy fél a kecskéktől, de kaja láttán törlődik az egész egy egész jó indikátora annak, amit minden szakkönyv ír, jutalomfalattal a legegyszerűbb bármire ránevelni az állatot.

Nem hívnám egyszerűnek, egy jó idegzetű, megfelelő ösztönökkel rendelkező juhászkutya nem egyszerű, inkább azon van, hogy az aktuális feladatot a kedvedért a lehető legjobban teljesítse. Ha kirakod elé a kaját, elég izé dolog trükköt várni tőle, összezavarod. Én ember vagyok, de lekiabálom a lakótársamat, ha akkor akar kérdezni valamit, amikor még meleg a vacsorám. :D

2023. márc. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én ember vagyok, de lekiabálom a lakótársamat, ha akkor akar kérdezni valamit, amikor még meleg a vacsorám"


Egy nagyon rendes ember vagy.

2023. márc. 3. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Nem gondolnám a kutyák csak ösztönlények, megtudnak sértődni, kedveskedni az embernek és akár el is tanulják az arcmimikát és sok minden mást.
2023. márc. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne pisit nyalnia.

Hát ez van, ösztönlények.

De egyébként az én kanom (ivartalanított, remélem tiéd is) is csinálta ezt, de leneveltem róla. Nem kell pisit nyalogatja, szukák után loholnia.

2023. márc. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

5


Hogy nevelted le erről az ösztönr?

2023. márc. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Ösztönről*
2023. márc. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírsz, azt jelenti, nem tanítottad meg neki, hogyha szólsz valamit, az felülír minden más cselekedetet. A kaja előtti nyüszítés csak a felfokozott idegállapot jele nála. Vannak nyüszögő kutyák.

Egészségesen etetett kutya a kapott étel előtt már eléggé éhes. Ha fiatal a kutyád, max egy valamit kérjél tőle, amikor elé teszed az ételt.

2023. márc. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
5-ös válaszadó: a szukapisi-nyalogatásról nem hinném, hogy egy ivarérett kant le lehet szoktatni...nem ivartalan, kiállításra járunk, kitűnő eredményeket értünk el. Később, olyan 7-8 éves korban esélyes, hogy ivartalaníttatom majd.
2023. márc. 3. 09:18
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
#3 Ne haragudj, otthon vagyok egész nap, ő is két órája otthon van, és akkor találja ki, hogy akar valamit, amikor leveszem a tűzhelyről/kiveszem a mikróból a kaját? És ezt napi szinten? Hát még jó, hogy leszidom, amikor én éhes vagyok, ő meg hülye. :D
2023. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!