Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran kell levinni?

Milyen gyakran kell levinni?

Figyelt kérdés
Kiskutyánk lesz a lakásban. Tudom, hogy eleinte meglehetősen macerás lesz, hónapokig pár óránként le kell majd vinni, amit én nem is bánok, sőt, a mozgás elősegítése is cél, amiért érkezik. De eddig kertes házban laktunk, és ott a kutyát ugyebár nem kell szobatisztaságra nevelni, ezért nem tudom, hogy egy "szobakutyának", ha már valamivel nagyobb, milyen gyakran kell ürítenie. Kölyökkorban, ha jól tudom, sokkal-sokkal többször, mint nagy korában. Hogy és mikor kezdjem majd el csökkenteni a séták számát?
2010. okt. 6. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Milyen fajtájú lesz?
2010. okt. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

felnőtt korában ideális esetben háromszor kell levinni, de nagyon sokan csak napi kétszer viszik le, reggel és este, mivel napközben dolgoznak. és így is elvannak a kutyák, megszokják, a lényeg a kialakított rendszer. hogy mindig ugyanakkor legyen levive, és akkor ahhoz alkalmazkodik.

és még az nagyon fontos, hogy ezekből a napi pisiltetésekből legalább 1 egy hosszabb séta legyen.

2010. okt. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jól írta az előttem szóló! Amikor kicsi a kutya alvás, evés, ivás után kell levinni sétára! Nekem már 6 hónapos a mopszom és még mindig nem szobatiszta! :$
2010. okt. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első hozzászólónak:

nem fajtától függ! Ideális eset tényleg a 3szori napi séta, de ha csak kétszer tudod megoldani ezt, akkor a kutyapelusra szoktasd vagy macskaalomra, hogy kibírja! Gondolj ilyenkor bele, hogy te sem csak 2x mész wc-ni!

Kérdés: szuka lesz vagy kan? A szukák tovább bírják, a kanok jelölgetni fognak, ha nagyobbak lesznek, mint a kandúrmacskák. Csökkenteni akkor kell, ha már idősebb a kutya, mivel ő nem mozog annyit, nem eszik sokat, lassabb az emésztése.

2010. okt. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Kölyökkutyánál benne van a 3-4 óránkénti lehordás. Rakj ki neki kutyapelust (ne macskaalmot!), hogy ne a szönyegre történjen baleset.

Amikor már egyáltalán nem használja a kutyapelust, akkor elkezdheted ritkítani a séták számát (ez kb. 5 hónapos kor körül jön el), ekkor már elég napi 4-5 alkalommal levinni.

Később már (kb. 1-2 hónap múlva) már elég 3-szor. Rossz hír, hogy ez melós dolog. Jó hír, hogy egyetlen kutya sem (bármilyen fajta) piszkít a helyére (ami jelen esetben a lakás), tehát idő kérdése csak és szobatiszta lesz, de a rendszeresség nagyon fontos.

A kiskutya egyszerűen még nem bírja visszatartani a pisilést, olyan mint egy kisbaba; ha pisilni kell, akkor pisil, függetlenül a helytől.

Az én kutyám 6-7 hónaposan már magabiztosan szobatiszta volt és napi 3-szor sétálunk azóta is (most 2 éves).

Jó kutyázást!

2010. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

és aki dolgozik/tanul,ergo nincs otthon csak reggel 7 előtt és este 6 után??

Jó..gondolom, az ne tartson kutyát.Ideális megoldás a gyakori levitel, a kutya is igényli, könyebb szobatisztaságra nevelni.

Nekem a macsekalom nem jött be, a kutyapelus se,viszont fokozatosan kimet az erkélyre,most 4 hónapos-tacsi-és időnként jelez, h pisiln kell.

Könnyű a helyzetem, mert sajna munkanélkül vagyok:(a párom is,igy meg tudjuk oldani.

De azok szerencsések, akik dolgoznak,vagy tanulnak?

Ti hogy oldjátok meg?

2010. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak voltak.

Nekem is az a "szerencsém", hogy nem vettek fel oda, ahová menni akartam, és jelenleg munkám sincs (még), szóval lesz időm kutyázni az első fél évben. Elsősorban egészségügyi szempontból kell a kutyus, meg nekem lelkiek miatt is, szóval a cél, hogy minél többet mozogjak vele. :) Amúgy keverék lesz mindenképpen, jelenleg a legesélyesebb egy kis termetű anyuka és németjuhásznál vmivel kisebb apuka kisfiú kölyke, szóval gondolom a középtermetűnél vmivel kisebb, de a kistermetűnél vmivel nagyobb kutyus lesz. Bújom a könyveket, felkészülök mindenre, annál is inkább, mert a kölyöknek időnként velem kell majd jönnie egy másik helyre, ahol már van kutya. Nem lesz unalmas élete, az biztos. :) De szeretném, hogy ne csak izgalmas, hanem jó is legyen.

2010. okt. 6. 12:21
 8/9 anonim ***** válasza:
11.37-es: megválaszoltad a kérdésed, az ne tartson kutyát! vagy vállaljatok ugy munkát hogy az neki is jó legyen, pl.részmunkaidő, vagy felváltva.
2010. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kutya alapból szobatiszta még akkor is, ha mindig kertben élt. Az én mostani kutyám is kinti volt, de egyetlen nap alatt megtanulta, hogy jeleznie kell. Igaz, eleinte három óránként vittem ki ha kellett, ha nem.


Ha mindig ugyanabban az időben viszed ki (ez nagyon fontos!!!) akkor megszokja és képes alkalmazkodni.


Egy kutyát csak leszoktatni lehet a szobatisztaságról a rendszertelenséggel.

2010. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!